SSC

Australijos rytų pakrantėje kilęs didelis krūmynų gaisras tikriausiai nusinešė šimtus koalų gyvybių, trečiadienį pranešė laukinės gyvūnijos apsaugos tarnybos.

Manoma, kad šeštadienį maždaug už 400 km į šiaurę nuo Sidnėjaus kilęs žaibas įsiplieskė nuo žaibo smūgio. Ugnis nuniokojo daugiau kaip 2 000 ha plotą, kol tarnyboms pavyko gaisrą suvaldyti.

Naujojo Pietų Velso valstijos šiaurėje dirbantys laukinių gyvūnų gelbėtojai sakė smarkiai nuogąstaujantys dėl „labai retos“ koalų populiacijos gaisro nuniokotoje teritorijoje.

„Šios koalos ypač svarbios, nes jos pasižymi didele genetine įvairove“, – naujienų agentūrai AFP sakė Port Makvorio koalų ligoninės vadovė Sue Ashton (Sju Ašton).

Jis pridūrė, kad gaisro paveiktoje teritorijoje gyvenę šimtai koalų galimai žuvo liepsnose.

„Tai – nacionalinė tragedija, nes ši koalų populiacija yra itin unikali“, – aiškino ekspertė.

Medžiuose gyvenančios koalos prarado daug savo natūralių buveinių dėl miškų kirtimo ir ūkio plėtros, todėl ryšiai tarp atskirų populiacijų susilpnėjo, iškilo artimai giminingų individų kryžminimosi ir genetinės įvairovės sumažėjimo pavojus.

Naujajame Pietų Velse, apimtame smarkios sausros, šiuo metu tebeliepsnoja daugiau kaip 70 gaisrų.

Pasak pareigūnų, padėtis prie Port Makvorio, kur gaisras gesinamas pasitelkiant priešgaisrinius lėktuvus, gerėja.

„Gaisras toliau degs naktį, bet šioje teritorijoje turima reikšmingų išteklių nuosavybei apsaugoti“, – sakoma Naujojo Pietų Velso užmiesčio priešgaisrinės tarnybos naujausiame pranešime.

Pasak S. Ashton, gyvūnų apsaugos savanoriai ketvirtadienį arba penktadienį prisidės prie ugniagesių, kad įvertintų padarytą žalą ir pradėtų išgyvenusių koalų gelbėjimo operaciją.

„Per gaisrą koalos paprastai užsiropščia į medžio viršūnę ir susisuka į kamuoliuką. Jeigu gaisras greitai praslenka ir tik apsvilina joms kailį, gyvūnai nenukenčia, o kailis ataugs“, – aiškino ji.

Tačiau per smarkius gaisrus, kai liepsnos persimeta į medžius, koalos žūva, pažymėjo S. Ashton.

„Taigi, tikrąją padėtį sužinosime tik ten nusigavę ir pradėję vertinti“, – kalbėjo aplinkosaugininkė.

Redaktorius: Raimondas Čiuplys

Sidnėjus, spalio 30 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode