SSC

Pietų Filipinus, dar neatsigavusius po ankstesnio aukų pareikalavusio žemės drebėjimo, antradienį supurtė stiprus, 6,6 balo drebėjimas, per kurį buvo sužeista žmonių ir apgriauta pastatų, pranešė pareigūnai.

Siaubo apimti gyventojai Mindanao saloje drebant žemei puolė į gatves. Negilus drebėjimas įvyko ryte darbą pradėjus mokykloms ir įstaigoms.

JAV Geologijos tarnyba (USGS) iš pradžių pranešė, kad drebėjimo stiprumas buvo 6,8 balo, ir pridūrė, kad cunamio pavojaus nėra.

„Mūsų merija sugriauta, – sakė netoli drebėjimo epicentro esančio Tulunano meras Reuelis Limbunganas. – Gauname daug pranešimų apie sužeidimus, bet dar turime juos patvirtinti.“

Regionas dar nėra atsigavęs po 6,4 balo žemės drebėjimo, įvykusio mažiau nei prieš dvi savaites. Per ankstesnį drebėjimą žuvo mažiausiai penki žmonės, buvo apgriauta dešimtys pastatų.

Filipinai priklauso dideliu seisminiu aktyvumu pasižyminčiam Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“, besitęsiančiam nuo Kamčiatkos per Japoniją, Pietryčių Aziją ir Ramiojo vandenyno salynus.

Redaktorius: Miglė Giri

Manila, spalio 29 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode