Šiaurės Indijoje trečiadienį nugriaudėjus sprogimui vienoje fejerverkų gamykloje žuvo mažiausiai 18 žmonių, o pats pastatas sugriuvo.

Dar iki 16 žmonių buvo sužeisti.

Per sprogimą Bataloje – Punbdžabo valstijos miestelyje, esančiame už 460 km į šiaurę nuo Naujojo Delio – taip pat nukentėjo šalia gamyklos esantys pastatai ir netoliese stovėję automobiliai.

„Iš fejerverkų gamyklos [griuvėsių] jau ištraukėme 18 negyvų žmonių kūnų“, – naujienų agentūrai AFP sakė policijos inspektorius Mukhtaras Singhas (Muchtaras Singhas).

„Dar 15 ar 16 žmonių, daugiausia padalinio darbininkai, dėl sužeidimų buvo nugabenti į netoliese esančias ligonines“, – pridūrė jis.

Gamykla buvo įsikūrusi judriame miesto rajone, ir pareigūnai būgštauja, kad aukų skaičius gali išaugti. Kol kas neaišku, kiek sprogimo metu fabrike buvo žmonių.

Pundžabo valstijos vyriausiasis ministras Amarinderis Singhas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad „su dideliu skausmu sužinojo apie gyvybių pareikalavusį“ incidentą.

Panašios nelaimės dažnai įvyksta artėjant kasmetiniam šviesų festivaliui Divaliui, per kurį leidžiama daugybė fejerverkų.

Fejerverkus, kurie yra pigesni už legalią produkciją, gamina daug neteisėtų fabrikų. 

Daug tų gamyklų nesilaiko elementarių saugumo taisyklių ir dirba be leidimų.

Pasak Batalos pareigūnų, kol kas per anksti spręsti, kas sukėlė trečiadienio sprogimą.

Redaktorius: Rūta Androšiūnaitė

Naujasis Delis, rugsėjo 4 d. (AFP-AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode