Reklama 2

Lenkijoje pristatytas vienas didžiausių pasaulio varpų

 

Lenkijos Krokuvos mieste ketvirtadienį buvo pristatytas vienas didžiausių pasaulyje skambančių varpų, sveriantis 55 tonas ir keliausiantis į svarbų piligriminį centrą Brazilijoje.

Varpas „Vox Patris“ yra 4 m aukščio ir 4,5 m skersmens. Jis turi atsidurti Amžinojo Tėvo bazilikoje Trindadės mieste centrinėje Brazilijoje, sakė savininkas Piotras Olszewskis (Piotras Olševskis).

Filipinuose liūčių sukelta nuošliauža užgriuvo 10 namų ir nusinešė šešias gyvybes

 

Centriniame Filipinų regione kaimiškoje vietovėje liūčių sukelta nuošliauža ankstų ketvirtadienį užgriuvo 10 namų ir nusinešė šešias gyvybes, pranešė pareigūnai.

Ši nelaimė įvyko šaliai dar neatsigavus po galingiausios šių metų audros, taifūno „Mangkhut“, Filipinų šiaurėje sukėlusio nuošliaužų, manoma, pareikalavusių daugybės gyvybių.

Latvijoje cigarečių paklausa nemažėja

 

Nepaliaujamas tabako produkcijos akcizų didinimas esminės įtakos rūkymo įpročiui Latvijoje nedaro.

Valstybės pajamų tarnybos Akcizinių prekių valdybos duomenimis, cigarečių į šalies mažmeninės prekybos sistemos per pirmus septynis šių metų mėnesius nukreipta 1,009 mlrd. cigarečių - 0,04 proc. daugiau nei prieš metus.

Turkija palengvino kriterijus šalies pilietybę gauti norintiems investuotojams

 

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) trečiadienį paskelbė dekretą, kuriuo palengvinami finansiniai ir investiciniai kriterijai, kuriais remiantis užsieniečiams suteikiama šalies pilietybė.

Užsienio investuotojams, norintiems gauti Turkijos pilietybę, nuo šiol šalies bankuose užteks turėti 500 tūkst. JAV dolerių indėlį, kai iki tol reikėjo 3 mln. JAV dolerių, tuo tarpu reikalaujama fiksuoto kapitalo investicija sumažinta nuo 2 mln. iki 500 tūkst. JAV dolerių, numatoma dekrete.

Malaizijoje 21 žmogus mirė apsinuodijęs alkoholiu

 

Malaizijoje apsinuodijęs falsifikuotais alkoholiniais gėrimais mirė 21 žmogus, dauguma jų – darbininkai iš užsienio, trečiadienį pranešė šalies pareigūnai, policijai dėl šio skandalo sulaikius virtinę asmenų.

Aukos, tarp kurių yra trys Malaizijos piliečiai, taip pat atvykėlių iš Nepalo, Bangladešo, Indijos ir Mianmaro, vartojo viskio ar alaus sostinėje Kvala Lumpūre arba jos apylinkėse.

Ukrainos Lvovo sritis uždraudė knygas, filmus ir dainas rusų kalba

 

Vakarų Ukrainoje esančios Lvovo srities taryba trečiadienį pritarė siūlymui uždrausti regione visas knygas, dainas ir filmus rusų kalba.

Įstatymų leidėjai nubalsavo, kad būtų „įvestas moratoriumas viešam turinio rusų kalba transliavimui ir naudojimui“, kol Rusija išves visas savo pajėgas iš Ukrainos.

Kol kas nedetalizuojama, kaip bus įgyvendinamas toks draudimas.

Renovuojamame Madrido viešbutyje sugriuvus pastoliams žuvo vienas žmogus, dar 11 sužeisti

 

Renovuojamame prabangiame viešbutyje Madrido centre antradienį sugriuvus pastoliams žuvo vienas statybininkas, o dar mažiausiai 11 darbininkų buvo sužeisti, pranešė vienas pareigūnas.

Incidentas įvyko Madrido centre esančio viešbučio „Ritz“ šeštame aukšte po 16 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku, pranešė pareigūnas iš pagalbos tarnybų.

Nigerijoje per didelį potvynį žuvo apie 100 žmonių

 

Nigerijoje paskelbta nepaprastoji padėtis, per didelį potvynį 10 valstijų žuvus apie 100 žmonių, antradienį paskelbė šalies pagrindinė pagalbos agentūra.

Dėl smarkių sezoninių liūčių iš krantų išsiliejusios Nigerio ir Benujės upės užtvindė daug gyvenviečių, ūkių, o dešimtys tūkstančių žmonių įstrigo savo namuose.

"Paskelbėme nacionalinę nelaimę keturiuose valstijose – Kogyje, Deltoje, Anambroje ir Nigeryje", – informavo Sani Datti (Sanis Datis) iš Nacionalinės nepaprastųjų situacijų valdymo agentūros (NEMA).

„Pasaulio švarinimo dienoje“ dalyvavo 13 mln. žmonių

 

13 mln. žmonių iš 144 šalių ir teritorijų savaitgalį dalyvavo „Pasaulio švarinimo dienoje“, didžiausioje taikioje pilietinėje akcijoje, kuriai buvo vadovauta iš Talino.

Anot akcijos organizatorių būstinės atstovų, tebeskaičiuojami rezultatai rodo, kad didžiausią indėlį įnešė indoneziečiai, pakistaniečiai ir JAV gyventojai – jų atitinkamai dalyvavo 3,3 mln., 3 mln. ir 1,5 milijono. Kirgizijoje prie planetos švarinimo pastangų prisidėjo didžiausia dalis gyventojų – 7 procentai.

Etiopijoje per smurto protrūkį savaitgalį žuvo 23 žmonės

 

Etiopijoje per etninio smurto protrūkį savaitgalį žuvo 23 žmonės, pirmadienį pranešė valstybinės žiniasklaidos priemonės.

Tuo metu šalies sostinėje Adis Abeboje vyksta įpykusių žmonių protestai prieš šias žudynes.

Per organizuotos nusikaltėlių gaujos plėšikavimus ir žudynes Burajaus mieste bei jo apylinkėse žuvo 23 žmonės ir dar 886 buvo priversti palikti savo namus, pranešė Oromijos regiono policijos komisaras Alemayehu Ejigu (Alemajeghus Edžigus), kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra „Ethiopia News Agency“ (ENA).

59 filipiniečių gyvybes nusinešęs taifūnas užgriuvo Pietų Kiniją

 

Taifūnas „Mangkhut“, nusinešęs mažiausiai 59 žmonių gyvybes Šiaurės Filipinuose ir palikęs naikinimo pėdsaką Honkonge bei Makao, sekmadienio vakarą pasiekė žemyninę Kiniją. 

Prieš užgriūdama Pietų Kinijos Guangdongo provincijos miestą Dziangmeną, audra, kurios vėjo greitis siekė daugiau nei 230 kilometrų per valandą, praūžė piečiau Honkongo, vartydama medžius ir priversdama svyruoti miesto dangoraižius. Valdžios duomenimis, buvo sužeisti 213 žmonių.  

Masačusetso miestuose įtariami dujų sprogimai sukėlė dešimtis gaisrų, esama aukų

 

Keliuose Masačusetso valstijos miestuose į šiaurę nuo Bostono ketvirtadienį vyko masinė gyventojų evakuacija dėl dešimčių gaisrų ir įtariamų dujų sprogimų, per kuriuos žuvo mažiausiai vienas žmogus ir dar mažiausiai 10 buvo sužeisti.

Masačusetso policija nurodė reaguojanti į 70 pranešimų apie gaisrus, sprogimus arba juntamą dujų kvapą didelėje teritorijoje, apimančioje rytinius pakrantės miestu Lorensą, Andoverį ir Nort Andoverį.

Prie Filipinų artėja smarkus taifūnas „Mangkhut“

 

Supertaifūnas „Mangkhut“ ketvirtadienį artėja prie Filipinų ir savaitgalį į šią dažnai stichijų niokojamą šalį turėtų atnešti smarkių vėjų ir liūčių, o vėliau nuslinkti Kinijos link.

„Mangkhut“, jau smogęs Marianos Šiaurės saloms, sparčiai juda virš Ramiojo vandenyno ir neša vėjus, kurio gūsių greitis siekia 255 km per valandą.

Pietų Kinijoje visureigiui įsirėžus į pėsčiuosius žuvo 9 žmonės, dešimtys sužeisti

 

Kinijos pietinėje Hunano provincijoje visureigis, dideliu greičiu įvažiavęs į vienos aikštės pėsčiųjų zoną Hengjango mieste, užmušė devynis žmones ir dar per 40 sužeidė, pranešė miesto administracija.

Policija suėmė įtariamą vairuotoją, nukreipusį savo raudoną visureigį į didelę grupę žmonių Hengdongo apygardos administraciniame centre, sakoma socialiniuose tinkluose paskelbtame vietos valdžios pranešime.

Ramūnas Vilpišauskas. Dėmesio, kalba Briuselis


Europos Komisijos pirmininkas J. C. Junckeris Europos Parlamente Strasbūre paskelbė metinę kalbą. JAV prezidento metinės kalbos žanro pasisakymas ir vėl greičiausiai liks pastebėtas tik besidominčių ES reikalais, nors kai kas joje gali patraukti ir platesnio rato žmonių, ypač Lietuvos gyventojų dėmesį. Tačiau prieš aptariant tai, ką svarbaus Lietuvos gyventojams pasakė J. C. Junckeris, vertėtų pakomentuoti, kokie akcentai dominuoja šių metų kalboje, kas gali būti teikiama svarstyti ES valstybėms narėms, kas greičiausiai liks neįgyvendinta ir kas iš to Lietuvai.

Misūryje „stebuklingai“ išgyveno berniukas, galva nukritęs ant iešmo

 

Misūrio valstijoje praeitą savaitgalį ligoninę pateko vienas 10-metis, nukritęs nuo medžio ant iešmo, kiaurai pervėrusio jam kaukolę.

Laimei, Xaviero Cunninghamo (Ziviero Kaningamo) liko gyvas: iešmas „per stebuklą“ nekliudė berniuko akies, galvos ir nugaros smegenų, taip pat svarbių kraujagyslių, pranešė leidinys „The Kansas City Star“.

Priešistorinė „grotažymė“ gali būti seniausias piešinys pasaulyje

 

Galbūt grotažymė yra interneto epochos simbolis, bet Pietų Afrikoje mokslininkai rado ant akmens išbraižytas panašiai susikertančias linijas, kurios, jų nuomone, yra seniausias pasaulyje piešinys, sukurtas tų laikų pieštuko atitikmeniu.

Pasak archeologų, šios linijos, sudarančios grotažymės pavidalo figūrą, buvo nupieštos maždaug prieš 73 tūkst. metų ir yra mažiausiai 30 tūkst. metų senesnės negu ankstyvieji abstraktūs piešiniai, anksčiau rasti Afrikoje, Europoje ir Pietryčių Azijoje.

Powered by BaltiCode