Kinijos futbolininkus į olimpines žaidynes temps garsusis olandas

 

Kinijos futbolo federacija pirmadienį paskelbė, kad Nyderlandų futbolo treneris Guusas Hiddinkas vadovaus Kinijos jaunimo (iki 21 metų) komandai, kuri tikisi patekti į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.

71 metų G.Hiddinkas yra nuvedęs Nyderlandų ir Pietų Korėjos komandas į pasaulio pirmenybių pusfinalius 1998 ir 2002 metais, atitinkamai.

Jis vadovavo Madrido „Real“ ir Londono „Chelsea“ klubams, o taip pat Rusijos, Turkijos ir Australijos rinktinėms.

Šįsyk naujos pareigos laukia vis daugiau pinigų futbolo žaidėjams ir treneriams skiriančioje Kinijoje. Šios šalies vyrų rinktinę treniruoja italas Marcello Lippi, o olandas pakviestas darbuotis su jaunesne komanda.

Kinijos rinktinė niekada nėra patekusi į olimpines žaidynes sportiniu keliu – vienintelį kartą ten žaidė 2008 metais kaip turnyro šeimininkė Pekine.

Žiniasklaida pastaruoju metu G.Hiddinką priskirdavo prie kandidatų užimti Kolumbijos arba Nyderlandų rinktinių trenerio postą, bet jis pasirinko Kiniją.

„Laukia daug darbo, – sakė olandas. – Tiesą sakant, buvo tik keturi ar penki Kinijos futbolininkai, apie kuriuos pagalvojau: „Taip, iš jų gali būti naudos“. Kiti fiziškai, taktiškai ir techniškai nėra toli pažengę.“

Vilnius, rugsėjo 10 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode