Romas

Atšilo

Galima sakyt ir taip. Bet visa tai buvo labai lengvai nuspėjama. O geras dalykas tas, kad dauguma automobilių mėgėjų pasikeitė vasarines padangas į žiemines. Laikrodžiai, eilinį kartą tuščiai padiskutuojant, persukti, padangos pakeistos, valdžia perrinkta. Gyvenimas lekia pirmyn! Nors ir tamsoje…

 

   Mažeikiškiai ir kiti Lietuvos gyventojai pastebėjo dar vieną niūrią tendenciją. Jau kurį laiką prekybos centruose maisto kainos irgi sparčiai „šyla“ ir netgi „kaista“, o pensijos bei atlyginimai – nė iš vietos. Čia – Lietuva, čia –rojus!

   Praėjusį antradienį savo straipsnyje atkreipėme dėmesį į nelabai logišką Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą valstybės dotacijas partijoms paskirstyti pagal 2012 m. Seimo rinkimų rezultatus. Pasirodo, taip mano ir Liberalų sąjūdis bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kurios kreipėsi į teismą dėl šio sprendimo.

Lapkričio 14 d. į pirmąjį posėdį susirinko 2016–2020 metų kadencijos Seimas. Įdomi detalė – daugiau nei pusė Seimo (82) yra nauji veidai, iš jų net 40 atėjo iš savivaldybių, tuo tarpu perrinkti tik 59 parlamentarai.

Prie politinio atšilimo būtų galima priskirti pastebimą akivaizdų Prezidentės palaikymą naujajai daugumai. D. Grybauskaitė sakė, kad teikdama į premjerus S. Skvernelį, dalinai prisiima atsakomybę už jo ir už būsimos Vyriausybės darbą. Ji teigė, kad ir pati, ir jos komanda yra pasirengusi padėti, kaip tik galės.

Prezidentė naujos valdžios uždavinius sudėliojo į keletą grupių. „Pirma grupė – užtikrinti socialinį žmonių saugumą, tai yra atskirties mažinimas ir kad mūsų žmonės būtų ramūs dėl savo ateities. Antra grupė – ekonomikos augimui svarbūs sprendimai. Tai, be jokios abejonės, Darbo kodekso tolesnis subalansavimas ir taisymas, aukštesnio žmonių pragyvenimo lygio užtikrinimas per savo kadenciją, investicijų pritraukimas, išlaikant Lietuvą konkurencingą regione, skaidraus verslo stiprinimas, energetinis saugumas ir tvarūs viešieji finansai. Trečia klausimų grupė – skaidrus valstybės valdymas. „Seniai pribrendusi“ valstybės valdomų įmonių pertvarka, viešųjų pirkimų skaidrinimas ir tolesnė kovą su korupcija. Ketvirta klausimų grupė – švietimo sistemos pertvarka. Penkta grupė – valstybės gynyba, diplomatinių ryšių stiprinimas ir tinkama parengtis geopolitiniams iššūkiams atremti, ypač dabar, kai matome pokyčius įvairiose pasaulio šalyse, tarp jų – ir Europoje“, – kalbėjo Prezidentė.

Dizaineris J. Statkevičius tvirtino nesitikintis, kad į valdžią atėjusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga ką nors pakeis, o juo labiau nesustabdys alkoholizmo. Anot jo, žmonės geria iš skurdo ir nevilties, tad pirmiausia reikėtų naikinti šias priežastis, o ne drausti alkoholį. „Atėjo laikas pagaliau mums patiems daryti politiką, gana tarybinių laikų raugui rūgti“, – drąsiai rėžė dizaineris vienoje televizijos laidoje.

Lapkričio 26 d. 10 val. V. Burbos skvere bus pinamas Advento vainikas.Visi mažeikiškiai laukiami akcijoje, ženklinsiančioje artėjančią Šv. Kalėdų šviesą, kuri visada nugali tamsą ir blogį bei sušildo žmonių sielas.

„Prisiminkite, kad reikia žvelgti į žvaigždes, ne po kojomis. Pabandykite suprasti, kad dėl jūsų matomų dalykų pasaulis ir egzistuoja. Būkite smalsūs. Ir nors gyvenimas gali atrodyti sudėtingas, visada bus kažkas, ką galėsite veikti ir būti sėkmingi. Svarbu, kad nepasiduotumėte“, – sakė S. Hawkingas. Atrodo, kad pasakytos mintys labai tinka šiam metų laikui.

Būkime veiklūs ir būkime sėkmingi!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode