Ne tie ?

Už langų dar yra šiek tiek pirmojo sniego. Pradžiai turėjome puikią progą pasidžiaugti lengvu šaltuku ir keistoku gamtos peizažu. Dar kaip reikiant neatsitraukė ruduo, o jau atskuba žiema. Kai kurie beržai ar skroblai dar su išretėjusiomis lapų šukuosenomis, o kiti medžiai jau pasipuošę tik baltomis sniego kepurėmis.

Kai kurie astrologai teigia, kad ši savaitė bus intensyvi: laukia pokyčiai ir nuotykiai, atsiskleis užslėptos galimybės ar aplankys netikėta sėkmė, netrūks emocijų ir dauguma jų bus teigiamos. Svarbiausia, kad žmonėms būtų kuo daugiau teigiamų emocijų ir mažiau visokių nenumatytų bėdų.

Senasis Seimas baigė savo darbą ir pirmadienį susirinko naujasis, kuriame rinkimus laimėjusi Valstiečių ir žaliųjų frakcija turės beveik 60 narių.

Pamažu rimsta rinkimų aistros. Kažką apie realius pokyčius (arba ne) bus galima kalbėti truputėlį vėliau. Šiandien visiems reikia nusiraminti, gerbti rinkėjų valią ir susitaikyti su tokia realybe, kokia yra. O šiandien ji būtent tokia. Lyginant dviejų valstybių rinkimus, neprotinga idėja apeliuoti į Amerikos ir Lietuvos rinkėjus, kad išsirinko „ne tuos“. Arba kelti klausimą, kaip rinkimai paveiks JAV ir Lietuvą, kaip paveiks jų santykius. Nereikia bijoti permainų, nes jos būtinos. Tai supratus ir įsiklausius į žmonių nuomonę reikia pradėti purenti dirvą permainoms, kurios vienytų žmones ir pasaulį, o ne vestų prie prievartos, patyčių ir nesusikalbėjimo. Visokie „ekspertai“ bei „politiniai apžvalgininkai“ dažnai nebemato arba nesuvokia dabartinių dinaminių pokyčių pasaulyje, todėl yra išsigandę ir tą perdėtą baimę transliuoja žiniasklaidoje. Dirbtinis chaosas ir nežinia išvargina bei neigiamai veikia žmones. Kaip jie balsavo už BREXIT ir D. Trumpą (iš dalies ir Lietuvoje), taip jie balsuos po kelerių metų už kitus, kurie galės pasiūlyti naujesnes ir kokybiškai geresnes vizijas. Tokie gyvenimo dėsniai.

Lapkričio 3 d. savo 90-ąjį gimtadienį atšventęs ir daug metų praleidęs JAV, prezidentas Valdas Adamkus sakė: „Aš darau savo prielaidą, kad Amerikos užsienio politika daug nesikeis, bent jau kurį laiką. Ji stabili, iki šiol laikosi tos pačios krypties, todėl jis, matyt, neturi pagrindo ją keisti. Priminsiu, kad Amerikos prezidentas neturi teisės paskelbti karo kurioje nors valstybėje arba pakeisti visą užsienio politiką be Kongreso ir Senato pritarimo. Vargu, ar čia įvyko kažkoks revoliucinis posūkis ir gyvenimas nuo šiol labai pasikeis. Lietuvos ir JAV santykiams tai nepakenks. Tiek mes jiems, tiek jie mums išliksime svarbiais partneriais. „Perkrovimus“ žadėjo ir B. Clintonas, ir G. Bushas, ir B. Obama, bet Lietuvos, Europos ir pasaulio saugumo niekas nepaaukojo. Nemanau, kad tai darytų ir D. Trumpas. Taigi, jeigu nepatinka JAV piliečių pasirinkimas, teks su tuo susitaikyti, nes tikėjimą demokratija privalome išsaugoti.“

Įvairių įvykių sukūryje šiandien kažkaip keistokai atrodo situacija, kai VRK partijoms 2,7 mln. eurų dotaciją padalijo, pasibaigus Seimo kadencijai. Devyniais balsais prieš tris komisijos nariai nusprendė, kad pinigai turėtų būti paskirstomi dar pagal 2012 metų Seimo rinkimų rezultatus, nes naujasis parlamentas dar neįgijo įgaliojimų. Daugiausiai lėšų – per 570 tūkst. eurų – gaus Socialdemokratų partija, Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams teko per 550 tūkst. eurų. Darbo partija iš biudžeto turėtų sulaukti per 480 tūkst. eurų, Liberalų sąjūdis – per 320 tūkst. eurų. Partija „Tvarka ir teisingumas“ pretenduoja į daugiau kaip 250 tūkst. eurų, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų Šeimų sąjunga – apie 187 tūkst. eurų.

Galima pagalvoti, kad ši dotacija yra kaip valstybės malonė ir kompensacija rinkimų „žaizdoms“ išsilaižyti arba suvesti „kitokius galus“. Tas pačias lėšas būtų galima panaudoti ir žymiai racionaliau. Įdomu, ką į tai pasakys vilčių teikianti naujoji Seimo dauguma?

Danguje kaip ir žemėje – pilna įdomybių. Nakties danguje šviesus Mėnulio apskritimas labai gerai matomas. Jis nebuvo taip stipriai priartėjęs prie Žemės nuo pat 1948-ųjų. Po šių metų lapkričio 14-osios vėl prisiartins taip arti 2034 m. lapkričio 25 d., pranešė Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA).

Taip sutapo, kad NASA ir „Lockheed Martin“ atstovai Kalifornijoje paskelbė, jog ultragarsiniai lėktuvai „neišvengiami“ ir metas pratintis prie minties skraidyti daugiau nei penkis kartus greičiau už garsą. Jei toks greičio apibūdinimas mums nieko nereiškia, gal aiškiau būtų kelionė iš Londono į Niujorką per 35 minutes ir iš Londono į Sidnėjų per 2 valandas. „Esame ant naujos oro transporto eros slenksčio“, – sakė NASA Armstrongo skrydžių tyrimų centro direktorius Davidas McBride`as naujausiame Amerikos aeronautikos forume. Viršgarsinis greitis reiškia judėjimą greičiau už garsą, o ultragarsinis – garso greičio lenkimas penkis ar daugiau kartų. Teigiama, kad šiuo klausimu užsiima geriausi aerokosmonautikos tyrėjai. Lieka tik sulaukti tokios įdomios ateities. Tuo gyvenimas ir žavus.

Gražios savaitės!

Powered by BaltiCode