Romas

Rinkimuose paaiškėjo X faktorius

Šių metų spalis turi unikalių savybių! Tai bus vienintelis kartas mūsų gyvenime, kada gyvensime mėnesyje, kuriame bus 5 pirmadieniai, 5 šeštadieniai ir 5 sekmadieniai! Šis reiškinys būna tik kartą per 825 metus... Paskutinį kartą tai buvo 1191 metais, o kitas kartas bus 2841 metais. Kiniečiai tokį mėnesį vadina – Pinigų sauja! Gal kažkam labai pasiseks.

Savitų rudeniškų spalvų, emocijų bei apmąstymų spalio mėnesiui suteikė ir dar suteiks vykstantys Seimo rinkimai. Po audringos rinkiminės nakties pamažu dėliojasi pirminiai naujos politinės valdžios kontūrai. Kiek netikėtai šiuose rinkimuose X faktoriumi tapo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kuri gana netikėtai puikiai pasirodė pirmame ture. Tik ketvirta vieta Mažeikių vienmandatinėje rinkimų apygardoje turėjo tenkintis socialdemokratų partijos atstovė. Nors tai ir šiek tiek netikėta, tačiau atspindi bendras Lietuvos rinkėjų pasirinkimo tendencijas ir nuotaikas. Prieš rinkimus sociologai tvirtino, kad jie bus neaktyvūs, tačiau, kaip matyti, rezultatai labai nesiskiria nuo praėjusių rinkimų. Antrasis rinkimų turas viską sudėlios į savo vietas, o kiekvienas iš mūsų toliau gyvens viltimis ir svajonėmis. Tikėkimės, kad rinkėjų pasirinkimas buvo teisingas.

Gana netikėta žinia praėjusią savaitę pasiekė sporto aistruolius. Vasaros olimpinių žaidynių, kurios vyko rugpjūčio mėnesį, skandalų aidas bei atgarsiai jaučiami ir šiandien. Spalio 6 d. Tarptautinė mėgėjų bokso federacija (AIBA) nušalino nuo darbo visus 36 arbitrus, kurie teisėjavo 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Tarp jų yra ir lietuvis Kęstutis Bagdanavičius, o medalių tikėjęsi Lietuvos sportininkai buvo tiesiog „apvogti“.

Šį mėnesį pasaulį pasiekė ir dar viena džiugi žinia. Labai tikėtina, kad Londone Jungtinės Karalystės mokslininkų pastangomis pagaliau pavyko išgydyti ŽIV virusu užsikrėtusį asmenį. Atliekant tyrimus šio viruso nebeaptinkama 44-erių metų vyro kraujyje, nors ankstesni tyrimų dėl ŽIV rezultatai būdavo teigiami. Tai vienas iš 50-ies asmenų, dalyvavusių naujo bandymo išgydyti ligą eksperimente. Eksperimentą inicijavo Jungtinės Karalystės universitetuose dirbantys mokslininkai. Kaip rašo „The Times“, jei virusas vyro kraujyje ir toliau nebus aptiktas, bus patvirtinta, kad tai pirmasis eksperimento keliu visiškai išgydytas ŽIV nešiotojas. Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje ŽIV yra užsikrėtę 100 tūkst. žmonių, o visame pasaulyje su šiuo virusu gyvena 36 mln. asmenų. Lietuvoje šia baisia liga kasmet užsikrečia apie 150 žmonių ir sergančiųjų skaičius sudaro apie 2500.

Akivaizdus ir vis galingesnis mokslo bei atradimų proveržis. Mokslininkai vis drąsiau kelia hipotezes apie paralelines visatas ir jų esmė yra ta, jog mūsų visata nėra vienintelė – vienokia ar kitokia forma egzistuoja daugybė kitų. Jau kuris laikas kosmines platybes ir svetimus pasaulius tyrinėja, atskleidžia senovės paslaptis ir gelbsti nykstančius gyvūnus robotai ir dronai. O Kinijos bendrovė „Baidu Inc“ tikisi iškilti kurdama autonominio vairavimo technologiją. Ši įmonė ne vienus metus valdė didžiausią Kinijoje paieškos modulį ir įgijo patirties sistemų kūrimo ir siejimo srityse. Interneto technologijų gigantas laikosi plano iki 2018-ųjų metų išleisti į Kinijos kelius didelį skaičių automatiškai vairuojamų automobilių ir iki 2020-ųjų metų pradėti masinę jų gamybą.

Nors daug kas mums šiandien dar primena fantastikos romanus, tačiau visi gyvename dinamiškame ir įdomybių pilname pasaulyje. Drąsiai galima teigti, kad tai įdomu ir mums pasisekė, jog galime tuo mėgautis.

Auksinis ruduo tęsiasi. Džiaukimės ir mėgaukimės!
Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode