Romas

Tikėkime

Praėjusią savaitę, mojuodamos sparnais, į šiltesnius kraštus išklegėjo dar vienos paukščių vilkstinės. Akimis išlydėdami skrajūnus ir vasaros įspūdžius bei išgyvenimus, galėjome pasidžiaugti, kad buvo gerų ir šiltų akimirkų, bet kartu sentimentaliai ne vienas pastebėjome, kad laikas kažkodėl bėga vis greityn ir greityn. Dar, rodos, tik vakar miesto ir kaimo mokyklose šurmuliavo Rugsėjo 1-oji, o ant slenksčio jau stovi ir eilės nekantriai laukia antrasis rudens mėnuo – spalis. Tikėkime, kad išskrisdami paukščiai sparnais pamojuoja kiekvienam iš mūsų, tarytum prašydami laukti sugrįžtant.

Rugsėjo 24 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo vizito Niujorke metu atsiėmė Lietuvių kultūros muziejaus įsteigtą „Metų žmogaus“ apdovanojimą. Šis prizas šalies vadovei įteiktas už ženklų jos indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą . „Metų žmogaus“ apdovanojimas buvo įsteigtas dar 1969 metais. Kasmet jis teikiamas Lietuvai, jos kultūrai ir pažangai nusipelniusiems žmonėms.

Visada malonu parašyti ir pasidžiaugti, kai maža šalis Lietuva ir jos lyderiai pasaulio žiniasklaidoje paminimi pozityviai ir pagarbiai.

Tačiau praėjusi savaitė pasaulyje buvo gausi ir tokių įvykių, kurie neramina ir verčia kažką daryti. Rugsėjo 19 d. Sirijoje buvo įvykdytas antpuolis ir sunaikinta humanitarinės pagalbos vilkstinė, kurios metu žuvo nekalti žmonės. Pilietinis karas čia vyksta jau pusšeštų metų. Per jį žuvo šimtai tūkstančių žmonių, o 11 mln. tapo pabėgėliais. Kadangi konfliktas ir toliau eskaluojamas, tai šie paminėti skaičiai – dar tikrai ne paskutiniai. Kelios didžiosios valstybės, siekdamos savų interesų šioje zonoje, įkaitais pavertė niekuo nekaltus žmones. O kiek tokių karštų taškų yra Žemėje šiandien...

Praėjusį šeštadienį minios žmonių plūdo į Vytauto Didžiojo universiteto Didžiąją aulą atsisveikinti su žymaus filosofo Leonido Donskio palaikais. Atsisveikinti su iškilia asmenybe atvyko kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, profesorius Vytautas Landsbergis bei daugybė kitų garsių žmonių. L. Donskis rugsėjo 21-osios rytą susmuko Vilniaus oro uosto išvykimo salėje, ruošdamasis skrydžiui. Jam tebuvo 54 metai. Buvęs pilnas idėjų ir sumanymų žmogus šiandien nebeskraido ir nebekeliauja po šį slėpiningą pasaulį. Jis po savęs paliko daug nebaigtų darbų, kuriuos pratęsti ir užbaigti teks gyviesiems.

Į namus užsukantys naujųjų LR Seimo rinkimų komisijų atstovai atneša rinkimų biuletenius ir primena mums, kad spalio 9 d. turėsime galimybę išreikšti savo pilietinę valią, rinkdami naujos kadencijos Seimą. Nuo visų mūsų priklausys, kokiu keliu Lietuva toliau žengs, išrinkus naująjį Seimą.

Kokiomis nuostatomis gyvensime šią savaitę, labai priklauso nuo mūsų pačių. Padėkime paprašiusiam, mandagiai praleiskime norintį išsukti iš kiemo automobilį, pasiūlykime savo pagalbą – kartais reikia tiek nedaug, kad diena taptų jums ir kitiems malonesnė!

O kiekvieno gyvenimas vis kitoks – kas tinka vienam, gali netikti kitam. Būtų galima pajuokauti, kad, jei sekasi Lietuvoje, tai seksis ir kitur, o jei muša Lietuvoje, tai primuš ir kitur – nuo savęs niekur nepabėgsi!

Naujoji savaitė visada suteikia progų išreikšti savo širdies gerumą, tikėtina, kad geresnių rezultatų pasiekiame būdami jautrūs ir dėmesingi aplinkiniams. Tai kiekvieno mūsų laikas, kai galime lengviau atskleisti savo kūrybines galias, tad sukurkime kažką įdomaus ir naujo! Tikėkime, kad ši savaitės bus palanki siekiantiems gerų rezultatų moksle, ieškantiems galimybių patobulėti. Stenkimės išgirsti įdomių ir naudingų naujienų, dėl ko gali keistis mūsų nuomonė, o gal ir likimas.

Sulaukę auksinio rudens, neapsikraukime per daug buities darbais, prisimindami gilią išmintį, kad viskas gyvenime truputį – vaistas, daugiau – maistas, o per daug – nuodas. Tad tegul lieka laiko užsiimti ir tuo, kas jums teikia gyvenimo džiaugsmo, kas padeda atgauti jėgas. Ir tikėkime...

Kūrybingos ir sėkmingos savaitės!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode