Reklama 1

Skandalas po skandalo

Naujųjų mokslo metų pradžia Lietuvoje nenuskambėjo taip garsiai, kaip žinia apie aukso vertės kariškių indus. Visą praėjusią savaitę galėjome mėgautis vis naujesnėmis pikantiškomis detalėmis ir „negęstančia“ krašto apsaugos ministro šypsena. Vargu, ar tai bus paskutinė vinis į pasitikėjimą valdančiąja Socialdemokratų partija, nes iki Seimo rinkimų dar liko šiek tiek laiko. Problemas privalu spręsti, ypač, jeigu jose figūruoja viešos, visų mūsų lėšos. Pasiskaitęs šią eilinę „auksinių“ pirkinių istoriją, normalus žmogus turėtų paspringti rytine kava. Kyla pagrįstas klausimas: jeigu tokie „nesusipratimai“ kariuomenėje tęsiasi 10 metų, kodėl sureaguota tik dabar? Šiandien bandoma visas kaltumo strėles paleisti ne į pirkėją, o į pardavėją, todėl darosi akivaizdu, kad agresijos ar konflikto atveju, tinkamai nevykdžius savo pareigų, kaltas būtų tik užpuolėjas. Apžvalgininkas Edvardas Čiuldė taikliai įvertino šią situaciją: „Kaip išaiškėjo, mūsų kariuomenei net nereikia pergalių karo mūšio lauke, stumiant priešą už fronto linijos, ji galimai siekia pergalės prieš savo visuomenę, pūdydama ją iš vidaus kaip gyvuliškai suvešėjęs korupcijos užkratas.“


Kilus skandalui dėl Seimo nario E. Masiulio, jis ilgai nedelsė ir atsistatydino. Visiškai kitaip elgėsi ir „tempė gumą“ Darbo partijos atstovas V. Gapšys. Tačiau, kaip panašioje situacijoje derėtų elgtis, pamokė ir priminė Rumunijos vidaus reikalų ministras Petra Toba. Praėjusį ketvirtadienį jis atsistatydino kilus skandalui dėl lėšų švaistymo, kai paaiškėjo, kad jam pavaldi slaptoji tarnyba pirko iš pažiūros niekaip su jos darbu nesusijusius daiktus – lėlių namelius, kortas, orkaitę ir pan. „Nusprendžiau atsistatydinti, kad ministerija nebūtų įtraukta į skandalą“, – teigė buvęs ministras. Susidaro įspūdis, kad Lietuvoje skandalas yra partijų pripažinimo, stiprybės ir kompetencijos klausimas.
Rinkimai ant nosies ir tai reiškia, kad ateityje reikia laukti naujų skandalų. Ogi, kas daugiau belieka. Dabar į viešumą iškilęs dar vienas akivaizdus ir beprasmis lėšų švaistymas kelia klausimą, kas vyksta Lietuvoje. Eiliniai mažeikiškiai taip pat yra suglumę ir pasipiktinę tokia Vyriausybės ir socialdemokratų vadovų išdavyste. Tai žymiai blogiau nei švogerizmas ir „zadanijų“ dalinimas. Naujausias žemės ūkio ministrės V. Baltraitienės išsišokimas su medžiokle – tai tik labai švelnus prieskonis tirštoje skandalų sriuboje. Norisi įspėti ir paraginti būsimus rinkėjus: „Būkite atsakingi ir apdairūs!“ Visus gerus Vyriausybės darbus nušluoja skandalai, visiškas nesiskaitymas ir nepagarba visuomenės nuomonei.
Skandalą paviešinusios Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Diana Vilytė teigia, kad teisėsaugos tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnyba kariuomenei perkant virtuvės įrankius – viešumo pergalė. „Viešumo dozė ir dėmesys šitam reikalui bei galutinis rezultatas prokuratūros atnaujintas tyrimas – vertintinas kaip viešumo pergalė“, – sakė D. Vilytė.
Vyriausybė, eiliniai Seimo nariai, atsakingos institucijos lyg niekur nieko tik dabar atkreipė dėmesį į laisvą žmogų menkinantį  prekybos centrų sprendimą reikalauti iš suaugusių žmonių parodyti pasus perkant alkoholį. Tik laiko klausimas, kada ši nesąmonė baigsis, bet tai tarytum įrodo, kad Lietuvoje bet kas gali nustatinėti savo išsidirbinėjimo ir žaidimų taisykles. Ar tai gali būti prilyginama skandalui? Ko gero, taip.
„Kartą jau tai buvo ir visi įsitikino, kad tai visiškas absurdas. Dabar vėl bandymai daryti tą patį – idiotizmo viršūnė. Kai jau, rodos, nieko kvailesnio nebesugalvosi, visuomet atsiras tokių, kurie tai padarys. Šis sprendimas turi būti nedelsiant atšauktas“, – mano V. Mazuronis. Prekybininkai teigia, kad dėl šios taisyklės alkoholio pardavimai galėtų sumažėti iki 15 proc., bet tai nepadės spręsti alkoholizmo problemą šalyje. „Taip, galbūt kažkas spontaniškai nenusipirks tą dieną alaus ar vyno, nes paliko asmens dokumentą, bet kuo tai padės spręsti ilgalaikį alkoholizmą, kuris ir yra didžioji problema. Saikus alkoholio vartojimas jokioje pasaulio valstybėje nėra problema, ar pas mus kaip visada viskas kitaip? Nori prekiautojai mažinti alkoholio pardavimus? Tegu visai nustoja jais prekiauti, o ne imasi nereikalingų ir visuomenę erzinančių iniciatyvų. Geriau pinigus, kurių jie patys žada netekti dėl sumažėjusios prekybos, investuotų į švietimą“, – sakė jis.
Baigėsi antrus metus vykdomas DELFI portalo projektas „Lietuvos įtakingiausieji 2016“ ir paskelbtas galutinis sąrašas. Tai žmonės, kurie turi didžiausią įtaką Lietuvos raidai, visuomenei ir sprendimų priėmėjams. Jo viršūnėje – Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Džiugu, kad kiek netikėtai antroje sąrašo vietoje atsidūrė LRT laidos „Dėmesio centre“ vedėjas Edmundas Jakilaitis. Jis aplenkė netgi Premjerą Algirdą Butkevičių. Tai, kad žiniasklaidos atstovas  yra net antroje vietoje, greičiausiai lemia tai, kad Lietuvoje žiniasklaida ir jos lyderiai užima stiprias pozicijas. Galima teigti, kad  šiandien elitas nėra tik tie žmonės, kurie daro įtaką politiniams sprendimams, bet ir tie, kurie informuoja, veikia visuomenės nuomonę bei požiūrį.
Rugsėjo 1 dieną mokyklose buvo septyniais tūkstančiais mažiau mokinių negu 2015 m. Tai ne skandalas, o tik liūdna statistika.
Stenkimės aplink save kurti džiaugsmą ir giedrą nuotaiką, tegul šviečia mūsų vidinė Saulė!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode