Petreikis
Karalaitee

Reikia šilumos ir bendrystės

Tokie jau mes sutvėrimai – mums reikia šilumos. Galbūt todėl geriau nei bet kas kitas pažįstame ir suprantame vienišumo jausmą. Kai neturime pas ką sugrįžti, neturime ko apkabinti, kam išsipasakoti, kieno pasiklausyti, su kuo pasidalinti tyla – tuomet pasidaro nejauku. Netrunkame pajusti atsivėrusią tuštumą, iš kurios sklinda viltį pašiaušiantis šaltis. Laikui bėgant, apsiprantame su ja, apgyvendiname šalia savęs, tačiau niekada iki galo su ja nesusitaikome. Nes ji nelyginant Trojos arklys – drasko iš vidaus.

Panašus jausmas ypač apima per metines šventes, tokias, kaip Kalėdos ir Naujieji, švenčiamas šeimos ar draugų rate. Nors kiek palengvinti vienantvę ir kai kuriais atvejais gal nepriteklių, rengiamos įvairios paramos labdaros akcijos. Kaip ir viskas, jos taip pat turi neigiamų dalykų, tačiau šiandien kalbėkime apie tai, kas teigiama.

Visoje Lietuvoje startuoja pagalba senjorams ir globos namų gyventojams. Vilniuje garbaus amžiaus žmonės džiaugiasi galimybe pabendrauti, susitikti, pasižmonėti ir galiausiai pasivaišinti nemokamos kavos puodeliu kavinėse. Mažeikiai šiuo klausimu neatsilieka nuo sostinės. Jau kelerius metus gyvuojanti akcija „Sušildykim sielas“ suteikia galimybę senjorams bei turintiems negalią pasivaišinti kava, paklausyti koncertų, įvairių renginių ir net nemokamai apsikirpti, susišukuoti ar pasidaryti manikiūrą. Tereikia tik pasidomėti, kas, kada ir kur vyksta ar vyks.

Prieš šventes puošiasi ir miestas. Penktadienį naujamiestyje įžiebta miesto eglė, vakar senamiesčio skvere minėtos akcijos iniciatoriai kartu su gausiai susirinkusiais mažeikiškiais nupynė Advento vainiką. O kokia gausa renginių ir renginukų! Pradedant vaikų darželiais ir mokyklomis, baigiant Savivaldybės kultūros centru. Tikrai yra kur nueiti ir ką pamatyti, laiką praleisti. Ir ne viskas kainuoja. O ir orai vaikšiojimui palankūs.

Tad gero pasižmonėjimo!

Powered by BaltiCode