Petreikis
Karalaitee

Rio 2016

Šiek tiek neįprasta, kad šiuo metu visa pasaulio žiniasklaida garbingiausią vietą skiria praėjusį penktadienį Rio de Žaneire prasidėjusiam didžiausiam ir žiūrimiausiam renginiui pasaulyje – vasaros olimpinėms žaidynėms. Ir gal truputį keistokai atrodo, kad pasaulyje karaliauja ne politika, karai ar kriminalai, o sportas. Kodėl gi ir mums toli nuo Rio esančiame Mažeikių rajone nepasimėgavus pikantiškomis šventės detalėmis ir įspūdingais skaičiais.

Pirmą kartą žaidynių istorijoje 31-osios vasaros olimpinės žaidynės vyksta Pietų Amerikoje ir žiemą, kurių iškilminga atidarymo ceremonija garsiajame „Maracana“ stadione truko 4 valandas. Apskaičiuota, kad spalvingą ir nuotaikingą reginį stebėjo apie 70 tūkstančių žiūrovų tribūnose ir maždaug 3 milijardai žmonių per televizorių ekranus (beveik pusė žmonijos). Atidarymo ceremoniją užtruko parengti 5 metus. Joje dalyvavo 300 šokėjų ir 5 000 savanorių, ceremonijai pasiūta 12 000 kostiumų.

Daugiau nei 11 tūkstančių atletų dvi savaites grumsis ir išsidalins 306 medalių komplektus 28 skirtingose sporto šakose, o Lietuvos garbę Rio gina 67 sportininkai.

Paprastai didžiausios viltys siejamos su vienais sportininkais, o pasitaiko, kad sužiba naujos žvaigždės. Taip 2012 m. Londono olimpiadoje atsitiko su mūsų plaukike „auksine žuvele“ Rūta Meilutyte. Olimpinių žaidynių 100 m plaukimo krūtine atrankoje Rūta pagerino sau pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą ir buvo greičiausia tarp visų 46 atrankos dalyvių bei pasiekė geriausią pasaulio sezono rezultatą, o pusfinalyje ji užėmė pirmąją vietą, pagerinusi Europos rekordą. Finale Rūta iškovojo aukso medalį ir tapo jauniausia olimpine čempione ir pirmąja nepriklausomos Lietuvos plaukike, iškovojusia olimpinį medalį.

Sugrįžtant prie olimpiados atidarymo, buvo galima pastebėti, kad Lietuvos delegacija sulaukė didelio žiūrovų palaikymo. Tokia reakcija buvo neatsitiktinė, nes Lietuvos vėliavą atidarymo eisenoje nešė 33-ejų metų buriuotoja Gintarė (Volungevičiūtė) Scheidt. Penktadienio vakaras Brazilijoje gyvenančiai Scheidtų šeimai buvo ypatingas. Žmona Gintarė nešė Lietuvos trispalvę olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje, o jos vyras Robertas tame pačiame „Maracana“ stadione daugiau nei dešimties tūkstančių sportininkų vardu prisiekė garbingai varžytis oficialiai prasidėjusioje olimpiadoje.

Perskaityti nuo 1920 metų Antverpeno olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijose skambančią sportininkų priesaiką – panaši garbė kaip ir panešėti olimpinę vėliavą arba perduoti olimpinę ugnį. 43-ejų metų Gintarės vyras R. Scheidtas jos nusipelnė penkiais olimpiniais (dviem aukso, dviem sidabro ir vienu bronzos) bei septyniolika pasaulio čempionatų medalių. Panašią atsakomybę buriuotojas iš Brazilijos galėjo jausti tik 2008-aisiais, kai Kaune prisiekė amžiną meilę Pekino olimpinei vicečempionei Gintarei Volungevičiūtei. Su 33-ejų kauniete du sūnus auginantis R. Scheidtas dalyvauja jau šeštose žaidynėse per savo karjerą, Gintarė savo jachtą į olimpinę akvatoriją išvairuos trečiąjį kartą.

Olimpinės žaidynės per trumpą laiką pavergia naujus milijonus pasaulio suaugusiųjų ir vaikų, kurie įkvėpti garbingos ir gražios kovos vėliau pasirenka nelengvą sportininko kelią. Olimpinio judėjimo dvasia visą laiką jaučiama įvairiuose renginiuose bei sporto varžybose visuose pasaulio kampeliuose, taip pat ir mūsų rajone.

Vasara ir rugpjūtis tęsiasi ir kiekviena diena mums dovanoja vis naujų įspūdžių bei išgyvenimų. Šalia sporto dar gyvename ir esame mes patys.

Tam, kad gyvenime kaskart galėtų atsirasti kažkas naujo, turime stengtis atsisakyti seno ir atlaisvinti erdves. Panašiai kaip rūbų spintoje, nepakabinsime naujų drabužių, jei nebus tam vietos. Mus nuolatos turi lydėti permainos, gimti naujos mintys ir tikslai, atsisakant varginančių nuoskaudų, smulkmenų, nepasitenkinimo, klaidingų įsitikinimų, trukdančių įpročių.

Dabar pro šalį lekiantis laikas palankus ir geras norintiems sulaukti viltingų pokyčių, tarpusavio santykių harmonizavimo, kai lengviau galime keisti savo elgseną, mėgautis gyvenimu ir savimi.

Pasinaudokime savo vidinėmis nuojautomis ir žvaigždžių palankumu!

Powered by BaltiCode