Reklama 1

Lūkesčiai ir realybė

Prasidėjus naujai savaitei dažnas iš mūsų tikisi nuveikti per savaitgalį suplanuotus darbus bei sumanymus – aplankyti draugą arba parašyti laišką, išsiųsti siuntinuką giminaičiui į užsienį, atsikratyti žalingų įpročių, pradėti laikytis dietos ir panašiai. Vienas iš populiarių šio laikmečio užsiėmimų yra nuolaidų medžioklė prekybos centruose. Pagal gausybę margaspalvių reklaminių bukletų išsirenkame didžiausią nuolaidą (bet ne reikalingiausią prekę) ir... į trasą.

Žinoma jūsų lūkesčiai visuomet bus sutaupyti kuo daugiau pinigėlių, bet „sutaupyti“ bei daugiau uždirbti nori ir gamintojai, todėl realybė, švelniai tariant, yra šiek tiek kitokia. Pakuočių bei gaminio svorio apgaulės principas „fokus-mokus“ veikia patikimai ir užtikrintai. Pakuotė ta pati, o prekės kiekis sumažintas. Pavyzdžiui, vištiena savo sultyse vietoj 250 g yra 240 g, konservuoti kukurūzai vietoj 350 g – 340 g, įvairūs sūreliai vietoj 50 g – 45 arba 40 g, pienas, kefyras, aliejus vietoj 1 litro – 900 g, sutirštintas pienas vietoj 500 g – 385 g ir t. t., ir panašiai. Viename reklaminiame lankstinuke netgi puikuojasi iš kojų verčiantis alaus „Švyturio ekstra“ kiekis – 0,568 litro. Vos ne bankinis valiutos konvertavimo tikslumas! Štai tokia realybė, o ar ji atitinka jūsų lūkesčius? Čia jau retorinis klausimas.

Dienos lekia tiesiog strimgalviais ir vis dar viliamės sulaukti geresnio laiko atostogoms, kuo ilgiau paskanauti ir pasimėgauti vasaros gėrybėmis. Vis laukiame geresnių naujienų, liečiančių sparčiai senstančios Lietuvos gyventojų dalies socialines garantijas.

Praėjusią savaitę Seimo priimtuose įstatymuose įteisinta nauja pensijų reforma. Nuo 2018 m. nutarta keisti pensijų skaičiavimo būdą, naujai reglamentuoti valstybinės socialinio draudimo pensijos finansavimo šaltinius, didinti būtinojo stažo reikalavimą nuo dabartinių 30 iki 35 metų.

244,5 euro – tokia pernai buvo vidutinė valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija ir daug kam tai atrodo tikrai nereali suma. Sumokėjus komunalinius mokesčius už butą (šildymo laikotarpiu – su nuolaida nepasiturintiems pensininkams) ir už būtinus paprasčiausius maisto produktus galas su galu tarytum susieina, bet, kaip atrodo toji realybė, suskaičiuokite atėmę iš šios sumos mokestį už būstą, o likusią sumą padaliję iš mėnesio dienų skaičiaus: tas galo su galu sudūrimas reiškia 6 eurus per dieną maistui ir visoms kitoms išlaidoms. Jei prireikėtų kokių vaistų (o tai akivaizdu), aritmetika būtų dar liūdnesnė. Be to, ir pensininkui prireikia naujų batų, rūbų ar kitų būtinų daiktų. Knygas, teatrą, koncertus ar keliones daugeliui apskritai tenka pamiršti. Atlikus analizę paaiškėjo, kad senjorų lūkesčiai dėl būsimos pensijos realius skaičius pranoksta daugiau kaip pusantro karto. Nieko keisto. Gal todėl Žydrasis krantas yra vakariečiams pensininkams, o lietuviams jis – tik žydroji svajonė.

Liepos 15 d. iškilmingai paskelbta pėsčiųjų viaduko per geležinkelį nuo Mindaugo gatvės iki Bažnyčios gatvės Mažeikių mieste statybos pradžia. Pagal gyventojų ir projektuotojų lūkesčius tai turėtų būti moderniausias Lietuvoje tokio pobūdžio objektas, padėsiantis mažeikiškiams saugiai, patogiai, pėsčiomis ar dviračiais judėti iš vienos miesto dalies į kitą. Žmonės su negalia, vežantys vaikus vaikiškais vežimėliais ar dviratininkai iki dengtos tilto perėjimo dalies galės keltis su moderniai įrengtais liftais. Netolima ateitis parodys, ar mažeikiškiai džiaugsis, ar keiksnos naują statinį, kuris iškils vietoj dar 2003 metais nugriauto senojo pėsčiųjų tilto. Jau ir dabar yra manančių, kad požeminė perėja būtų buvusi tinkamesnė ir perspektyvesnė jungtis tarp senamiesčio ir mikrorajono. Bet, kiek žmonių, tiek ir nuomonių.

Na, o savaitgalį, liepos 23 d., – „Oninės“! Laižuvos miestelio poilsiavietėje vyks liaudiškos muzikos festivalis „Oninių polka“. Susirinkusiesiems gerą nuotaiką dovanos Viekšnių kultūros centro kapela „Virventa“, Skuodo rajono kultūros centro Lenkimų skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Armonikieriai“, Latvijos Respublikos Saldus kultūros namų kaimo kapela ir Slampės kultūros namų tautinių šokių kolektyvas, grupė „Patruliai“.

Liepos 23 d. ir 24 d. Židikuose taip pat vyks seniūnijos šventė „Oninės 2016“ ir atlaidai. Organizatoriai tikisi gero oro ir aktyvaus žmonių dalyvavimo.

Tegul pildosi jūsų lūkesčiai!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode