Reklama 1

Palyginimai

Gal ir liūdnoka, bet šie metai jau persirito į antrąjį savo pusmetį...

Birželio 27 d. rytą Vyriausybės rūmai buvo aptverti „Stop“ juosta, o Vinco Kudirkos aikštėje sutelktos didelės policijos pajėgos reaguojant į numatomus protestus – vieni pasisako už, kiti – prieš naująjį Darbo kodeksą. Būrys jaunųjų socialdemokratų vėliau reiškė paramą naujajam Darbo kodeksui, o studentai, kurie čia surengė mitingą anksčiau, nesitraukė per naktį ir kitas dienas. Juos parėmė ir profsąjungos. Dabar jau nelabai svarbu, ar prezidentė vetuos įstatymą, ar ne, tačiau susidaro įspūdis, kad protestai gerokai pavėluoti. Juos, ko gero, reikėjo organizuoti ir daryti poveikį seimūnams dar įstatymo rengimo stadijoje. Peršasi nuomonė, kad tokia įstatymo redakcija, kokią priėmė Seimas, neapsiėjo be darbdavių ir verslininkų užkulisinių strategijų, finansinių paskatinimų ir kitokių gudrybių bei triukų. Kaip pasakytų retas Lietuvos optimistas, apie tai galbūt sužinosime, bet... praėjus senaties terminui.

 

1961 m. liepos 1 d. Sandringeme, Anglija, gimė Diana, Velso princesė – viena iš žymiausių XX a. pabaigos pasaulio moterų. Širdžių princese Diana buvo praminta ne veltui. Gražuolė Velso princesė žvelgdama į pasaulį visuomet šypsojosi, nevengė nuoširdžių apsikabinimų ir kiek įmanydama stengėsi save realizuoti kaip gausybės labdaringų renginių organizatorė bei geros valios ambasadorė. Šiais metais princesė būtų šventusi 55-erių metų jubiliejų, deja, jos gyvenimas nutrūko 1997 m.

Daugelis mažeikiškių, ypač buvę naftininkai, dar nepamiršo, kad 2000 m. liepos 6 d. buvo žiauriai nužudytas buvęs AB „Mažeikių nafta“ generalinis direktorius Gedeminas Kiesus, jo sūnus Valdas ir vairuotojas Alfonsas Galminas. Praėjus trylikai metų po mirties, G. Kiesui buvo suteiktas Mažeikių garbės piliečio vardas. Nors žudikai nuteisti, tačiau šio išskirtinai ciniško ir žiauraus nusikaltimo užsakovas neįvardintas. Mažeikiškiai vis dar tikisi, kad visa tiesa vėliau ar anksčiau bus atskleista.

Neseniai vykęs teismo procesas Klaipėdoje apnuogino mūsų šalies bejėgišką realybę. Jauni nusikaltėliai demonstravo nepagarbą teismui, jo metu viešai grasindami susidoroti su teisėsaugos atstovais. Bet labiausiai stebina ir gąsdina tiesiog užkoduotų nusikaltėlių gyvenimo „bagažas“: 31 metų R. M. teistas 35 kartus, 36 metų T. G. – 27, 32 metų E. S. – 32, 23 metų A. K. – 22 kartus. Vyriausiasis – 40 metų Ž.N. – teismų nuosprendžių jau klausėsi 18 kartų.

Jau nustojome stebėtis, kad Mažeikiai grimzta į provincijos liūną. Kažkada politikai „pramiegojo“ realią galimybę tapti apskrities centru, vėliau netekome Registrų centro, po to savarankiškų funkcijų neteko Mažeikių darbo birža...

Birželio pabaigoje Seimas priėmė teismų reformą, pagal kurią šalyje liks 12 didesnių apylinkės teismų ir du apygardos administraciniai teismai. Numatyta, kad reorganizacija turės įvykti iki 2018 metų. Apylinkių teismai bus sujungiami teritoriniu principu. Akmenės ir Mažeikių teismai prisijungs prie Telšių rajono apylinkės teismo. Dabar veikia 49 apylinkių teismai, daugiau nei pusėje jų yra 3–5 teisėjų etatai. Pasak pertvarkos iniciatorės Teisingumo ministerijos, nauja struktūra paspartins bylų nagrinėjimą, sudarys sąlygas specializuotis teisėjams, suvienodinti teisėjų darbo krūvį bei efektyviau panaudoti teismų žmogiškuosius ir materialinius išteklius. Teismai ir toliau veiks tose pačiose vietovėse ir patalpose, tačiau jų administravimas bus vykdomas iš pagrindinių centrų. 

Šiandien truputį juokingai atrodo opozicijos bandymai nukeliauti dviračiais iki jūros, atgaivinti Rengės geležinkelio atkarpą, o vėliau gal ir nuskristi į Mėnulį. Pačiuose Mažeikiuose yra tiek darbų, kad tik spėk suktis: pastatai-vaiduokliai, gėda ir bėda – Sodų g. 7, fanera apkaltais langais daugiaaukštis Savivaldybės pastatas Ventos g. 8a, dviračių takai, miesto įvažiavimai, želdynai ir pan. Tiesiog reikia nusileisti ant žemės.

Praėjusį savaitgalį nemaža dalis mažeikiškių praleido Palangoje. Čia juos išmaudė škvalas. Labiau pasisekė tiems, kurie pasirinko Latvijos pajūrį, kad ir Ventspilyje. Vandens temperatūra buvo +19. Be to, pas kaimynus latvius savaitgalį vyko spalvingų renginių: „Saldus mini ralis 2016“, Kuržemės dainų šventė Kuldygoje, baltarusių kultūros dienos „Nuo Joninių iki Kupalos“ Ventspilio vaikų parke ir kt.

Tie mažeikiškiai, kurie grįžo namo iš Latvijos pusės, be abejo, pastebėjo didelius skirtumus tarp tenykštės ir mūsiškės valdžios supratimo apie gėlių svarbą miesto kraštovaizdyje, gatvių ir dviračių takų sutvarkymą, parkų priežiūrą, pramogavimo tendencijas ir pan.

Iš kurios pusės bevažiuotum į Mažeikius, visur pasitiks ta pati pilka banali beskonybė.

Rytoj, liepos 6 d. – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. Atrodo, labai didelio pasirinkimo šią dieną Mažeikiuose neturėsime.

Mylėkime savo kraštą tokį, kokį turime.

Gražios savaitės!  

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode