Romas

Kodėl?

Jau įprasta, kad lapkričio žemę pastingdo šalna. Tada išblukęs peizažas apnuogina kelius ir laukus. Pamiškėje juoduoja sodybos trobesiai, o virš jų pakimba iš kamino išsiraitęs balkšvas dūmelis.

Praėjusį savaitgalį laukus ir kelius nuklojo ir sniegas. Tiesa, nelabai purus, greičiau sunkus ir gan trumpam. Taip tikriausiai pasisveikino žiema, matyt, ragindama rudenį užleisti pozicijas. Ne už kalnų ir kalendorinis žiemos laikas. Kol jis ateis, dar galime pasidžiaugti nors ir ne saulėtu, bet nešaltu rudeniu.

 

Šeštadienio įvykis išgarsino Mažeikius plačiai. Buvo laidojama to paties miesto prieigose gyvenusi jauna mergina. Jau vien žodžiai „jauna“ ir „laidojama“ nesiderina ir kelia klausimą „kodėl?“ Štai mirė beveik vienu metu du garbaus amžiaus žmonės. Ir niekas tuo nesistebi. Nuėjo šios žemės skirtą kelio atkarpą. Na, nebent dėmesį patraukia sutapimas, kad tos pačios organizacijos, tų pačių pažiūrų ir kartu išėjo, tarsi toliau tęsti savo veiklos. Už Tėvynę, tiesą ir laisvę... Belieka tik padėkoti už nuveiktus darbus vardan mūsų.

Grįžtant prie šalį sukrėtusio įvykio, nesistebėti negalima. Kai dar nueita tik dalelė kelio, kai dar gyvenimo finišas įprastai turėtų būti toli, staiga kelias baigiasi. Kodėl? Ar tiek buvo skirta? Ar padaryta lemtinga klaida? Ar tai nulėmė žiaurus poelgis? Ir klausimas liks be atsako. Niekas ir niekada į jį neatsakys. Paliks tik begalinis skausmas aukos ir žudiko artimiesiems. Nors su pastaruoju teiginiu daug kas nenorės sutikti.

Nesivaikydami sensacijų, kas nebūdinga žiniasklaidai, būsime išskirtiniai ir šios temos plačiau neeskaluosime. Dėl tos pačios priežasties, būdami čia pat, kitaip nei atvykę iš toli žurnalistai, nedalyvavome laidotuvėse ir nekėlėme viešumon detalių. Padėti juk niekuo negalime. Nebent tik užjausti.

Gal mūsų poelgis bus traktuojamas kaip negarbingas, tačiau, kaip įpratę ir kritiniu žvigsniu matyti aplinką, švystelsime akmenuką į savo kolegų daržą. Kaip tai daro politikai. Ne išimtis ir Mažeikių.

Šalies žiniasklaidos priemonėse pasklido informacija su fotonuotraukomis ir vaizdo medžiaga apie nužudytos merginos laidotuves, tačiau būtina pastebėti, jog visuomenei pateikta informacija prasilenkia su tikrove. Laidotuvėse nedalyvavom. Dvasininko žodžių negirdėjom. Tačiau perskaičius garsiuosiuose internetiniuose naujienų portaluose kunigo pamokslo citatas, neįmanoma jomis tikėti. Akcentuojama, jog mergina buvo pakrikštyta prieš 19 metų to paties kunigo ir toje pačioje bažnyčioje.

Taip, laidojęs ir pamokslą sakęs vienas iš dvasininkų tais metais jau buvo įšventintas kunigu ir krikštyti tikrai galėjo. Ar jis šią mergaitę krikštijo ir, jei taip, kur, mums nežinoma. Tik darome prielaidą, jog informacija neteisinga: Mažeikių šv. Pranciškaus bažnyčioje prieš 19 metų jokių apeigų dar nevyko. Tiesiog ji nebuvo pastatyta.

Absurdas, pasklidęs kaip virusas visame internete. Kodėl? Ar įvelta klaida, padaryta vienoje priemonėje, kopijuojant paskleista visur? Ar tai padaryta sąmoningai, vaikantis sensacijų: juk koks būtų paradoksas – ir krikštijo, ir laidotuvių šv. Mišias aukojo tas pats dvasininkas ir toje pačioje bažnyčioje. Čia pradžia ir pabaiga...

Komentarai  

0 #1 2014-11-26 10:38
Ko žurnalistai ten išvis lenda? Taip artimiesiems skauda, tai jie dar erzina dėl savo reitingų. Šlykštu.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode