Romas

Kaitra

Praėjęs gegužės mėnesio savaitgalis buvo karštas įvairiais aspektais. Pirmiausia, tai pasakytina apie tvankų orą, kuris buvo labiau malonus, negu „verčiantis iš padų“.

Iki 28 laipsnių šilumos įkaitęs oras poilsiautojais nuguldė Palangos, Klaipėdos ir Nidos pajūrį kaip vasarą, tačiau vos iki 10 laipsnių įšilęs vanduo trumpam leido įbristi tik iki kelių.


Ištuštėjusios Mažeikių miesto gatvės sakė, kad didžioji dalis mažeikiškių taip pat pasirinko poilsį gamtoje arba savo sodybiniuose sklypuose. Viliojantys ir malonūs kvapai paliudijo faktą, kad šašlykų ir kepsnių sezonas jau irgi atidarytas.

Karštis ir kaitra Europoje beveik vienu metu iškrėtė neįtikėtinų ir nemalonių dalykų. Paryžiuje šeštadienį viename parkų trenkus žaibui, nukentėjo 11 žmonių, dalyvavusių gimimo dienos šventėje, iš kurių 10 buvo vaikai, šešių nukentėjusiųjų būklė sunki.

Vakarinėje Vokietijoje žaibui šeštadienį trenkus futbolo aikštelėje, kurioje vyko vaikų futbolo rungtynės, nukentėjo 35 žmonės, iš jų trys sunkiai.
Incidentas, užklupęs netrukus po to, kai Paryžiaus parke nuo žaibo iškrovos nukentėjo vienuolika žmonių, įvyko besibaigiant vaikų futbolo rungtynėms Hopštetene. Šioms rungtynėms teisėjavęs vyras patyrė tiesioginį žaibo smūgį ir buvo išvežtas į ligoninę. Kiti du suaugusieji taip pat patyrė rimtų sužalojimų. Trisdešimt vaikų, kurių amžius nuo devynerių metų iki vienuolikos, nukentėjo lengvai, tačiau su dar dviem suaugusiaisiais jie irgi buvo nuvežti į ligoninę, kad juos apžiūrėtų medikai. Liudininkų teigimu, nelijo ir dangus nebuvo apsiniaukęs, kai trenkė žaibas. Tiesiog iš giedro dangaus.
Panašus incidentas įvyko ir Lenkijoje. Vakarų Beskiduose Bobų kalne nuo žaibo šeštadienį žuvo 41 metų vyriškis. Aukų galėjo būti ir daugiau, nes prieš akimirką jis savo rankose laikė moters ranką ir tik ją paleidus Bžeško miesto gyventojas gavo žaibo kirtį. Nepadėjo netgi reanimacija.
Visur „karšta“ buvo ir nuo renginių. Šeštadienio pavakarę vyko antrosios LKL finalo rungtynės, kur tarpusavyje rungėsi „Žalgiris“ ir „Neptūnas“. Šios rungtynės tapo išskirtinėmis tuo, kad pirmą kartą Lietuvos krepšinio istorijoje rungtynių pradžioje savo mylimajai pasirpiršo „Neptūno“ krepšininkas Jerai Grantas ir jo mylimoji pasakė „taip“. Įdomią ir permainingą kovą laimėjo „Neptūnas“, taip išlygindamas serijos rezultatą 1:1.

Sporto gurmanai dar buvo palepinti futbolu. Madrido „Real“ vienuoliktą kartą klubo istorijoje tapo UEFA Čempionų lygos nugalėtojais. Zinedine‘o Zidane‘o auklėtiniai legendiniame Milano „San Siro“ stadione laimėjo baudinių seriją 5:3 bei nugalėjo kitą Madrido komandą „Atletico“. O pirmosiose šių metų Baltijos futbolo taurės turnyro rungtynėse Lietuvos rinktinė įveikė Estijos komandą rezultatu 2:0. Tą pačią dieną Trakuose vykusiame Lietuvos galiūnų čempionato finale, nugalėtoju tapo 33-ejų mažeikiškis Vytautas Lalas, antroje vietoje palikęs 2014 -2015 m. čempioną Vidą Blekaitį.

Džiugu paminėti, kad net trys kolektyvai iš Mažeikių tapo devynis mėnesius trukusio Lietuvos vaikų ir moksleivių dainų konkurso „Dainų dainelė 2016“ laureatais. Sekmadienį juos išvydome per Lietuvos televiziją dainuojančius Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Visą praėjusį savaitgalį šėlo ir klubinėtojai. Naktį buvo sausakimša daugelyje Lietuvos naktinių klubų, kurie vos talpino visus norinčius. Ach, ta jaunystė ir nekaltas flirtas!
Prie dar naujų ir neįprastų dalykų, būtu galima priskirti birželio pirmąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną – skelbiamą apsikabinimų už Taiką dieną! Nuotaika – nuo Taikos.
Tai unikali kasmetinė pasaulinė apsikabinimo už Taiką tradiciją. Pirmieji Akcijos metai susitaikymo viduje – savyje, tautoje, valstybėje – metai. Taikos akcijos simboliu pasirinkta pupa – baltiškas gyvybės medžio simbolis. Lietuvos žmonės kviečiami pasodinti vienas kitame taikos pupą ir pažiūrėti, ar iš jos gali išaugti taikos medis.
Prie Akcijos jau prisijungė 50 Lietuvos miestų, kuriuose birželio 1–ąją bus surengti kultūros renginiai ir įgyvendintas svarbiausias akcentas – apsikabinimo momentas.
Birželio 1 d., trečiadienį, 18.00 val. Mažeikių Senamiesčio parke vyks renginys „Vaikystės ritmu“ ir akcija „Taikos glėbys“. Nuo 19.00 val. vyks akcija, kurios metu viso pasaulio žmonės kviečiami sustoti kelioms akimirkoms, apkabinti vienas kitą ir vienu metu ištarti žodį „Taika“ su Lietuva ir visu pasauliu.

Gražios ir prasmingos savaitės!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode