Reklama 1

Pasirinkimai

Savo kadenciją baigiantis pavasaris gali didžiuotis – šilta, žalia ir gražu. Mažeikiškiai, kurie mėgsta gamtą ar gyvena prie žalesnių miesto vietų, tiesiog negali negirdėti, kaip ypatingai meistriškai savo preliudus ir oktavas atlieka margaspalvis ir įvairiabalsis mišrus paukščių choras. Žmonių muzikiniai chorai niekada nepasieks tokio meistriškumo lygio.

Savaitgalis buvo šiltas ir tai sudarė palankias galimybes pakeliauti. Vieni išvyko, o kiti trumpam sugrįžo į gimtinę iš svetur.

Pikeliuose lankėsi šeima, kuri jau ilgokai gyvena Švedijoje. Kitoje šalyje jie nuomojasi žemę ir gyvena ūkiškai, turi nedidelį verslą, įvairios paskirties transportą ir pan. Nors šiai porai, atrodo, nieko netrūksta ir finansiškai jaučiasi saugūs, tačiau atvykdami į Lietuvą tik porą kartų per metus, jie sugeba prisidurti maistui. Išvykdami į Švediją išsivežė senuose tėvelių namuose Pikeliuose užaugintą kiaulaitę. Poros vyras savame vienkiemyje pagal senas lietuviškas tradicijas išrūkys mėsą, o žmona prigamins kitokių skanėstų. Kadangi artimiausiu metu šeima grįžti į Lietuvą neketina, tai toks pasirinktas gyvenimo būdas kitame krašte leidžia būti lietuviu ir jaustis kaip namie.

Praėjusį savaitgalį mūsų miestas tiesiog pražydo įvairiausiais renginiais: parodos „Skrendam“ atidarymas Mažeikių muziejuje, Padėkos vakaras Vytauto Klovos muzikos mokykloje, poezijos spektaklio „Langas“ pagal mažeikiškio poeto V. Sungailos eiles premjera, Gatvės muzikos diena ir, žinoma, tai ne viskas. Reikia manyti, kad Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Juozo Vaičkaus „Skrajojamojo“ teatro (režisierė Airida Lementauskienė) premjerinis spektaklis „Langas“ gali būti pirmasis tokio pobūdžio rajono kultūros istorijoje, kai pagal neseniai išleistą mažeikiškio poezijos knygą sukuriamas poezijos spektaklis. Tai drąsus režisierės pasirinkimas. Tad tarp gausybės renginių, vykusių rajone ir mieste, tikrai buvo ką pasirinkti.

Praėjusį savaitgalį tikrai neliūdėjo ir sporto aistruoliai, nes LKL čempionatas pasiekė finišo tiesiąją, o tie, kurie stebėjo paskutines dvejas varžybas tarp Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“, negalėjo likti abejingi žūtbūtinei kovai dėl kiekvieno įmesto taško ir dėl kiekvieno milimetro geresnei metimo pozicijai išsikovoti. Pirmą kartą LKL istorijoje į finalą pateko „Neptūnas“. Galima sakyti, kad tai mūsų krašto komanda.

Nė viena pavasario šventė neįsivaizduojama be rajono moksleivijos žiedo, prieš kurį nublanksta net „Sedos jurgino“ žydėjimas. Gegužės 26 d. Mažeikių rajono abiturientai kartu švęs Paskutinio skambučio šventę. Kas laukia jauno žmogaus, pasirenkant gyvenimo kelią, kokie iššūkiai bus įveikti, kad pagautų savo „svajonių paukštę“, ar pedagogų bendrija ir mokymosi įstaigos tinkamai paruošė jaunimą nepagražintai gyvenimo realybei, ar išmokė perimti tradicines vertybes ir būti Lietuvos patriotais?

Vienas mažeikiškis menininkas retoriškai klausė: „Man dar nėra nė 40 metų, bet, kai pabendrauju su dabartiniu jaunimu, išgirstu jo mintis, idėjas ir argumentus, tai man atrodo, kad aš esu jau visiškas senis. O kaip tada turi jaustis vyresni pagal amžių mūsų rajono politikai?“

Kai kalbame, kad jaunimas yra mūsų ateitis, tai netolimoje perspektyvoje matome naują ekonomistų, mokslininkų, menininkų ir politikų kartą.

Telieka pasirinkti.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode