Romas

Lietus

Mažeikiškių ir Letuvos klausytojų jau seniai pamilta daina „Lietus Lietuvoj“, kurią mums padovanojo mažeikiškis atlikėjas Romas Dmbrauskas. Kažkada kita mūsų miesto grupė „Raktas“ turėjo dainą „Lai lyn lytus“. Ji buvo unikali tuo, kad buvo dainuojama žemaitiškai, o Lietuvos radijos stotys šią dainą ilgai išlaikė savo topų viršūnėse. Šiandien turime vieną populiariausių Lietuvoje radijo stočių „Lietus“. Dar nelabai seniai mūsų šalyje buvo populiarus toks vokiečių režisieriaus Alfredo Forerio kino filmas „Ir lietus nuplauna visus pėdsakus“, kurio dar ir dabar pasigenda bei ieško internautai.

Šiandieną rašome apie lietų, kuris praėjusį savaitgalį kažką nudžiugino, o kai kam galbūt sukėlė nepatogumų. Peršasi mintis, kad gal tikrai pavadinimas Lietuva kildinamas nuo žodžio lietus. Jeigu jūs miegate atsidarę langus, tai turėjote galimybę pasiklausyti raminančios ir ilgai trunkančios muzikos, kuri vadinasi lietus. Tų garsų natūralumas, žinoma, neprilygsta jokioms eurovizijoms.

Kai lietus apskalbė mūsų miestą, jame tapo slidoka, bet užtat gamta tapo ryškiai žalia, sužydėjo ir suvešėjo. Prieš tai viena savaitėlė buvo šilta ir sausa, todėl atsakingoms tarnyboms buvo proga pasirodyti, kad mokame švarintis, bet buvo juokinga žiūrėti, kaip už pašalpas atidirbantys žmonės mosavo kastuvais Laisvės gatvėje bandydami dulkes sumesti į kažkokį sovietinį transportą. Dulkėjo ne tik darbininkai, praeiviai, bet ir miesto įstaigų langai. Kadangi rajono Savivaldybės politikai miesto gatvėmis nevaikšto, tai jiems gal pavyko išsaugoti savo blizgančius kostiumus.

Pavasario lietus ganėtinai šaltas, bet vasarą bus maloniau. Jeigu kalbėtume apie šio gamtos reiškinio romantiką, tai žinoma labai daug įvairių istorijų, kai būtent lietus, netikėtai užklupęs kažkuriuos žmones, uždegė ir įkvėpė meilei.

Daugeliui iš mūsų teko maudytis lietuje ir nesvarbu, tai jūra, upė ar koks vandens telkinys Laižuvoje, Šerkšnėnuose, o gal Tulnikiuose. Juk mylėti taip nuostabu.

Kartais lietus tiesiog užkveikia... Per ilgas liūtis sudrėksta mūsų namai ir butai, užpilami rūsiai arba lyja taip įkyriai ir monotoniškai, kad jautresnės psichikos žmonėms sukelia depresiją. Tada krenkščiame, čiaudome ir nežinome, nuo ko.

Jeigu bijote lietaus, galite pasiimti skėtį. Tiems, kas mėgsta gyvenimo laisvę, labai lengva ir paprasta. Reikia nepatingėti išeiti į gatvę, pasiklausyti ir išgirsti, ką jam šneka šių metų pavasario paukščiai giesmininkai, pažvelgus į dangų pamatyti pasaulio erdvėvaizdį ir galbūt jam pavyks pamatyti... ateivius. Pasaulio žiniasklaida įvariai interpretuoja ateivių buvimą.

Nepatingėkite ir išeikite į gatvę, kai lyja, galbūt jūs ką nors patebėsite. Jeigu nieko ir efektingo danguje nepamatysite, tiesog nenusiminkite. Juk gatvėje lyja, tai bent sušlapsite.

Lai savaitės orai bus tinkami džiaugtis!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode