Romas

Vertybės

Mums ypatingai džiugu, kad šiandien minima Pasaulinė spaudos laisvės diena, paskelbta Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 1993 metais. Šia diena primenama, kad pasaulyje yra šalių, kuriose spaudos laisvė ribojama: cenzūruojami leidiniai, persekiojami, sulaikomi ir net nužudomi žurnalistai, redaktoriai ir leidėjai. Pasaulinė spaudos laisvės diena – gera proga skatinti ir plėtoti iniciatyvas už spaudos laisvę, įvertinti jos būklę pasaulyje, priminti šalių vadovams, kad būtina ją gerbti, o žiniasklaidai – apmąstyti savo darbą metodų ir profesinės etikos aspektu.

Ta proga verta priminti, kad balandžio 26 d. LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios varžo žodžio laisvę, pamina pamatinius demokratijos principus ir sukuria prielaidas nepagrįstam žurnalistų baudžiamajam persekiojimui. Su prašymu vetuoti šias pataisas kaip keliančias grėsmę žodžio laisvei bei prieštaraujančias Lietuvos teismų ir Europos Žmogaus Teisių Teismo įtvirtintiems žurnalistų apsaugos principams į Prezidentę kreipėsi kelios dešimtys nacionalinės ir regioninės žiniasklaidos atstovų.                     

Prezidentės teigimu, Seimo priimtos Baudžiamojo kodekso pataisos varžo žiniasklaidos teises, apriboja visuomenės interesą bei didina teismų uždarumą. Tokios įstatymo pataisos taip pat sukurs prielaidas piktnaudžiauti neviešų posėdžių teise – ypač tais atvejais, kai bus siekiama nuo žiniasklaidos ir visuomenės nuslėpti rezonansines bylas, susijusias su viešais asmenimis.  

Praėjusį savaitgalį šventėme net keletą svarbių švenčių, kurios jokiu būdu nėra duotybės, bet apima pamatines vertybes, kurių nevalia ignoruoti ar pamiršti.

Gegužės pirmąjį sekmadienį švenčiama Motinos diena. Šiemet sutapo su Geužės 1-ąja – pasaulyje švenčiama Tarptautinė darbo diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į dirbančiųjų teises, padėti bedarbiams įveikti skurdą, pasirūpinti darbininkų sauga ir sveikata. Jau kuris laikas tiek Seime, tiek visuomenėje verda aistros dėl naujojo Darbo Kodekso priėmimo, kurį numatyta parengti iki vasaros. Prisiminkime neseniai įvykusius streikus, tarp kurių nemažą rezonansą turėjęs pedagogų streikas.

Lygiai dvylika metų praėjo, kai2004 metų gegužės 1 dieną Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Tą pačią dieną į ES buvo priimtos ir šios šalys: Kipras, Čekija, Estija, Latvija, Vengrija, Malta, Lenkija, Slovakija ir Slovėnija.

Lietuva neblogai integravosi į europietišką šeimą, nors turėjo įveikti nemažai „namų darbų“. Šiandien daugelis dalykų atrodo kaip savaime suprantami ir tai nesukelia jokių problemų. Kai kalbamės, kur mokosi mūsų vaikai, ir minime Kembridžą, Braitoną ar kitas užsienio šalių aukštąsias mokyklas, tai irgi nustojo ką nors stebinti. Reikia nepamiršti, kad visa tai buvo ne dovanota, o iškovota.

Baigiantis balandžiui dalyvauti Mažeikių Juodpelkio parke vykusioje akcijos „Pasodink savo medį“ ir Žaliosios vėliavos įteikimo šventėje, nepabūgę blogo oro, susirinko gausus būrys Mažeikių rajono pagrindinių, pradinių mokyklų mokinių, lopšelių-darželių ugdytinių ir jų vadovų, kurie pasodino po 5 medelius – 4 berželius ir 1 klevelį. Iš viso pasodinta 70 berželių ir 18 klevelių.

Mūsų rajono gamtosauginėms mokykloms įteiktos Žaliosios vėliavos ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatai. Šios akcijos tikslas buvo kartu su bendraminčiais pasodinti medelius, prisidėti prie Mažeikių miesto aplinkos tvarkymo mažinant oro ir aplinkos taršą, skatinti gamtosauginių mokyklų bei socialinių partnerių bendruomenių pilietinį, socialinį aktyvumą, sąmoningumą, ypatingą dėmesį skirti vaikų įgūdžių, susijusių su gamtosauga, formavimui bei puoselėjimui.

Gamtos puoselėjimas ir jos grožio išsaugojimas yra tokia pat vertybė kaip mums duotas gyvenimas.

Visi kartu mylėkime ir saugokime bundančią Žemę.

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode