Romas

Pastebėjimai

Kažkas kažkur pastebėjo, kad visur kur esame nykstančio stabilumo būsenoj. Tai tokia būsena, kuri vienus tenkina, o kiti tegali padejuoti, nes nieko kito iš esmės ir negali pakeisti.

Gyvenimas paribio mieste Mažeikiuose taip pat teka gana nuobodžia veiksmų ir įvykių interpretacijos seka. Valdančioji politinė dauguma kaip niekada tvirta, nors ją sudaro labai skirtingų partijų atstovai, tačiau visų jų interesai meistriškai subalansuoti ir to reikia tik pavydėti. Tuo tarpu opozicija labai nuvėsusi, todėl tiesiog neturi „parako“ prie ko nors prikibti.

Kaip tenka pastebėti, mažeikiškiai tokią situacija taip pat stebi pasyviai. Dauguma gyventojų visiškai nesidomi Savivaldybės tarybos priimamais sprendimais, prioritetais ir miesto problemomis. Įdomesnes, bet niekur nevedančias diskusijas bei polemikas galima išgirsti nebent turguje arba maršrutiniuose autobusėliuose. Čia moterėlės kai kada garsiai ir dažnai labai nuoširdžiai vertina miesto puošimą ir jo tvarkymą, suprastėjusį transporto judėjimą ir sukeliamus kamščius, vietinės valdžios klaidas ir kystkelius, bet didesniam skandalui sukelti viso to neužtenka. Štai vienas Tarybos narys socialdemokratas jau kelintą kadenciją nuolatos gyvena ir dirba Vilniuje, tačiau tai jam netrukdo būti Savivaldybės tarybos nariu Mažeikiuose. Tokios yra lietuviškų įstatymų vingrybės. Beje, vieno pokalbio metu į mestus kaltinimus, kad patys išsirenkame savo valdžią, teko nugirsti ir mintį, kad mes renkame vienus, o balsus skaičiuoja ir rinkimus lemia visai kiti žmonės. Pagal šią „sąmokslo teoriją“ taip yra ne tik pas mus.

Tačiau reikia sutikti, kad Mažeikių miestas po žiemos dar nėra kaip reikiant valytas, todėl gatvių pakraščiuose susikaupę nešvarumai virsta dideliais dulkių debesimis. Vyresni žmonės su nostalgija prisimena tuos laikus, kai, dar anksti ryte būdavo plaunamos miesto gatvės ir laistoma augmenija, o žmonės į darbus eidavo labiau pakylėti.

Įvairiomis akcijomis retkarčiais bandome kiek stipriau apsivalyti ir apsišluoti, bet vėliau viskas atiduodama į įvairių konkursėlių nugalėtojų rankas, todėl dažnai žolę pjauna vieni, krūmus retina kiti, medžius prižiūri dar kažkas, o apšvietimą prižiūri kokia nors kompanija iš... Vilniaus.

Beje, Vilnius, o konkrečiau Seimas, kelias savaites buvo prikaustęs visos Lietuvos dėmesį, kol buvo ieškomas Vidaus reikalų ministras. Pradžioje neužteko vieno kandidato, paskui trijų, kol sąrašas išsiplėtė iki penkių žmonių.

Bet įdomiausi dalykai dar tebevyksta kitame Lietuvos paribio mieste Druskininkuose. Dar nenutilo Vijūnėlės dvaro skandalas, o balandžio 11 d. Druskininkų miesto apylinkės teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje dėl Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko sodybos, esančios Latežerio kaime, projektavimo sąvado, statybos leidimo ir statinių pripažinimo tinkamais naudoti akto pripažinimo negaliojančiais bei statybos padarinių šalinimo. Teismas nusprendė viešąjį interesą ginančios Kauno apygardos prokuratūros ieškinį tenkinti iš dalies – griauti reikės tik tvorą, lauko židinį ir stoginę, o namas liks stovėti...

Druskininkų meras dar gali didžiuotis turintis Šveicarijos laikrodžių kompanijos „Ulysse Nardin“ modelį. Tai 18 karatų auksu dengtas laikrodis. Lietuvoje jį galima užsisakyti vienoje prabangių laikrodžių parduotuvėje ir šio modelio kaina yra 24,8 tūkst. eurų.

16 mėnesių, tiek Druskininkų meras R. Malinauskas turėtų dirbti vien tam, kad įsigytų tokį laikrodį. Vidutinę algą gaunančiam druskininkiečiui tektų plušėti 3,5 metų.

Sutikite, kad Mažeikių politikai ir paprasti žmonės gyvena žymiai kukliau.

Būkime paprastesni ir kuklesni.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode