Petreikis
Karalaitee

Pasveikinkim pavasarį

Praėjusios savaitės pasaulio, Lietuvos ir mūsų krašto įvykių vernisažas buvo pakankamai spalvingas bei pažėrė labai netikėtų ir spalvingų pavasariškų „perliukų“.

Štai po atostogų grįžęs premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius tiesiog sudrebino Lietuvą pareiškęs, kad pedagogų streikus inicijuojančioms švietimo darbuotojų profesinėms sąjungoms įtaka daroma iš Rusijos. Ne tik Lietuvos švietimo profesinių sąjungų atstovai, bet ir pedagogai bei paprasti žmonės tai pavadino ne kaip kitaip, o kliedesiu. Kai kuriems opozicijos atstovams nerimą sukėlė tokia poatostoginė Vyriausybės vadovo būklė ir buvo išreikšta nuomonė, kad premjerui dabar reikia arba kunigo, arba psichologo, nes pastaruoju metu vis daugiau ir daugiau iš premjero lūpų išgirstame įvairių sąmokslo teorijų. Vėlesni ministro pirmininko vieši atsiprašinėjimai nebuvo nei labai nuoširdūs, nei nuoseklūs, nei įtaigūs.

 

Baigiantis vasariui, pagreitį įgavo valdančiųjų pasiruošimas (ar ne per daug ankstyvas?) Balandžio 1-ajai. Šiaip jau Juokų diena tikrai puiki proga politikams pademonstruoti savo humoro jausmą, tačiau netgi senutėlė humoro grupė „Ambrozija“, gyvuojanti 25-tus metus, šiandien juokauja pagarbiau. Arkliškam humorui galėtų atstovauti valdančiųjų elgsena, kai neeilinės Seimo sesijos organizavimas virto politine pornografija ir akivaizdžia nepagarba opozicijai bei rinkėjams. Buvo netgi pasiektas trumpiausio Seimo posėdžio rekordas –12 min. Vienas Seimo narys pastebėjo, kad per savaitę parlamente teko 3 kartus atlikti šalies himną ir 0 kartų svarstyti įstatymų projektus.

Kiek anksčiau žiniasklaidoje plačiai nuskambėjo Vijūnėlės dvaro ir Druskininkų mero socialdemokrato R. Malinausko istorija, buvo paskelbtas nuosprendis vienos partijos milijoninėje byloje, užtrukusioje net 10 metų. Gal tai irgi rekordas?

Koks tai galėtų būti humoras, paliekame spręsti skaitytojams, bet verčiau palaukime tikros Balandžio 1-osios. Atrodo, kad dar ne tik pasijuoksime, bet ir pažvengsime.

Visus mus pasiekė ir liūdna žinia. Vasario 25 d. Niujorko ligoninėje po sunkios ligos, sulaukęs 68 metų, mirė žymus žurnalistas Romas Sakadolskis. Pradėjęs savo žurnalistinę veiklą dar sovietmečiu ir dirbdamas Jungtinėse Amerikos Valstijose R. Sakadolskis siuntė Lietuvai svetimos propagandos neiškraipytą Tiesos žodį. Didelę profesinę vagą gerbiamas kolega išarė ir mūsų nepriklausomos Lietuvos žiniasklaidoje. Užgeso taurios minties švyturys, bet jo palikimas liks ir švies ateinančioms kartoms.

Kaip ir kiekvienais metais, vasario 25–28 d. Vilniuje šurmuliavo išskirtinė ir graži šventė – 17-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Ši mugė – pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų bei bendravimo vieta, reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje, didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse. Pagrindinis Vilniaus knygų mugės bruožas – plati kultūrinė programa, kuri per keturias dienas pristatė apie 400 įvairaus žanro renginių. Mugėje kasmet dalyvauja apie 300 leidyklų iš Lietuvos ir užsienio šalių, aplanko virš 60 tūkstančių lankytojų. Vilniaus knygų mugės socialinė misija – skaitymo skatinimas ir knygų populiarinimas.

Gražu, kad šios mugės išvakarėse po dviejų metų pertraukos, duris atvėrė pagražėjusi Mažeikių viešoji biblioteka, kurios socialinė misija taip pat yra išreikšta pakankamai prasmingais projektais, renginiais ir sumanymais. Taip dar vienas jaukus kultūros židinys papuošė Mažeikių senamiestį.

Kadangi sulaukėme kalendorinio pavasario, tai kelias eilutes paskirkime šiam puikiam metų laikui. Turbūt nerasime žmogaus, kuris nesidomėtų orų permainomis ir jų spėjimais. Dalis mūsų netgi turi savo mėgstamus sinoptikus televizijoje arba orų naujienas seka interneto portaluose.

Neseniai į užtarnautą poilsį išėjo žinomiausia Lietuvos klimatologė, buvusi Lietuvos hidrometeorologijos skyriaus vedėja dr. Audronė Galvonaitė. Jos dėka daugelis Lietuvos žmonių pradėjo geriau perprasti ir kitaip suvokti klimato pokyčius bei gamtos reiškinius. Viename interviu klimatologė sakė: „Tikiu, kad mano ilgi darbo metai nenuėjo veltui. Pažiūrėkite dažniau į dangų – pamatysite labai daug įdomaus. Bus linksmiau gyventi. O svarbiausia rytą pradėti nuo vienos mankštos – nusišypsokite. Taip susiformuoja gera nuotaika. Ir tada orai, kokie jie būtų, bus geri.“

Ir ką čia bepridursi. Tiesiog nusišypsokime ir pasveikinkime pavasarį.

Geros savaitės.

Powered by BaltiCode