Romas

Nauja pradžia

Dar nespėjus įsibėgėti šventinėms nuotaikoms, tuoj už lango sužibs fejerverkų šviesos. Naujieji metai. Štai ir atėjo tas lauktas momentas, kai turi atsisveikinti su metais, kurie niekada nebepasikartos, ir pradėti naujus – dar vieną kelią primenančius – metus.

Naujųjų metų šventė tokia, kokia ji yra dabar, palyginti – nesenas reiškinys. Kalėdos pagal senovinius papročius būdavo kartu ir Naujųjų metų pradžia. Likusios šešios metų dienos – šventinės.

 

Senovėje Naujųjų metų išvakarėse žmonės neidavo miegoti, kad sulauktų kitų metų atėjimo. Pramiegojus tokį svarbų momentą, visus metus nesiseks: bus apsnūdęs, tinginys. Nuo seno Naujųjų metų šventė lietuviams buvo sveikinimų ir linkėjimų diena. Žmonės tikėjo, kad linkėjimai, ištarti metų pradžioje, turi magiškos galios ir išsipildo. Manoma, kad metų pradžioje svarbu elgtis taip, kaip norima elgtis visus metus. Būti vieni kitiems malonūs, nesibarti, netriukšmauti, negerti alkoholio.

Šiuolaikinės tradicijos visai kitokios. Dabartinėse kartose nebeliko senovinių papročių ar Naujųjų laukimo dvasios. Dabar visada šią šventę sutinkame su džiaugsmu – galėsime pabūti su draugais, vienaip ar kitaip atšvęsti – turbūt dėl to kasmet šios šventės ir laukiame. Arba – kad vėl bus proga pagiriojimuisi. Kaip mes galime mažinti šią problemą, jei net mažas vaikas, dar neinantis į mokyklą, gali suprasti, kas yra alkoholis. O mokykloje, ypač per šventes, visi puikiai su juo susipažįsta, nes reikia savo klasės auklėtojui kažkaip sugalvoti, tarkim, kalėdinę dovaną. Šiais laikais geriau auklėtojui padovanoti gero vyno butelį nei nuoširdžią pagarbą ar bent kažką materialaus, bet kuklesnio, kas turėtų būti pridera mokiniui.

Visuomenė įpratusi skųstis, kad gyvenimas blogas, aplink vien juodos spalvos, kaskart galvojame, kad kiti metai bus kitokie, geresni. Bet ką mes patys darome, norėdami to pasiekti? Daugelis planuoja atostogas kitiems metams, kai kas galvoja apie namų remontavimą – naujų, brangesnių baldų pirkimą. Visi mano, kad turint daugiau pinigų, brangesnių daiktų, gyvenimas pagerės. Na, galbūt. Materialinės vertybės gerai, jų pagalba galima susitvarkyti aplinką, bet norint sutvarkyti išorę, reikėtų pradėti nuo vidaus – dvasinių vertybių. Elgeta iš šono atrodo pasibjaurėtinai, vertas paniekos ir t. t., bet niekas nepagalvoja, kad dažnai jo vidus  tvarkingas. Taip, jis turi priklausomybių, bet kiekvienas iš mūsų jų turime. Kai pasižiūri – vargšas žmogelis, tik norėdamas pasislėpti nuo šalto vėjo, glaudžiasi prie prekybos centro sienos, nieko blogo nedarydamas, sulaukia prekybos centro apsaugininkų „gražių“ žodžių ir veiksmų, pasitelkiant net kojas, kuriais nuvejamas kuo toliau. Ir mes tai vadiname gerumu? Matyti, kaip mes stengiamės padėti sunkiai galą su galu suduriančiam žmogui...

Taigi, Naujieji metai – vis dėlto tai 365 dienų laikotarpio pabaiga. Per tą 12 mėnesių kiekviena organizacija, įstaiga nuveikia, atranda kažką naujo, pajuda priekin. Negalėtume to padaryti be tikslo, negalėtume kas rytą keltis, eiti į darbą, nenorėdami per dieną ko nors padaryti. Iš dalies ir dėl to materialinio atlygio, bet kiekvienas gražus nuveikto darbo įvertinimas pradžiugina širdį, ir tada pagalvoji, kad pinigus gali išleisti, jie rankose būna laikinai, tačiau gerą žodį prisiminsi visada. Nežinia, kokie bus 2016-ieji metai, tačiau apmąsčius šiuos metus, Jūs, Mieli skaitytojai, esate verti nuoširdžios padėkos už tai, kad likote ištikimi ir geraširdiški mums. Tariame nuoširdų AČIŪ, kad mus vedate pirmyn savo palaikymu. Tegu Jūsų kelio per gyvenimą danga būna lygi, lai kiekvienas žingsnis svajonės link būna sėkmingas ir tegul 2016-ieji įkvepia Jus būti ypatingiems!

Sėkmingų bei kūrybingų Naujųjų metų!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode