Reklama 1

Gruodžio vidurys

Kiekvienas metų mėnuo turi savo vidurį, bet daugelis sutiks, kad gruodis yra ypatingas. Dar tebesitęsia kalėdinių dovanų ieškojimo karštinė, naujametinių eglučių įžiebimo šventės bei įvairūs labai dideli ir labai maži renginiai, o kitą savaitę jau sutiksime ir švęsime Kūčias bei Kalėdas. Nors ir skubame praverti duris į kitos savaitės paslaptis ir šventes, tačiau dar yra ką sužinoti ir šią prasidėjusią savaitę.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel tapo „Time“ metų moterimi, išdalinti 2015 m. kino apdovanojimai Berlyne, o štai ilgas derybas Paryžiuje šeštadienį vainikavo 195 šalių priimta istorinė sutartis, turinti apriboti pasaulinio klimato atšilimą. Šalia kitų įdomių kalėdinių naujienų neprasprūdo gana intriguojanti Suomijos valdžios iniciatyva. Tik įsivaizduokite: nerimaujate, kaip sumokėti sąskaitas ar nuomą, tad valdžia kiekvieną mėnesį į jūsų sąskaitą perveda po 803 Eur. Kiekvieną mielą mėnesį. Būtent taip ketina elgtis Suomija. Jau šį mėnesį bus priimtas galutinis sprendimas, kaip spręsti skurdo problemą: kiekvieną mėnesį šalies valdžia 5,4 mln. šalies žmonių ketina mokėti po 876 dolerius be jokių mokesčių. Šis sumanymas vadinamas bazinėmis pajamomis. Jeigu tokiam siūlymui bus pritarta, Suomija taps pirmąja Europos Sąjungos valstybe, kur ši idėja bus pritaikyta praktikoje visiems šalies gyventojams.

Savaitgalį Palangoje duris atvėrė nauja moderni koncertų salė ir užbaigė ilgametę Palangos estrados istoriją, o visai neseniai didžiulė šventė teatro mylėtojų laukė Klaipėdoje. Čia po ilgos rekonstrukcijos duris atvėrė naujas ir modernus teatras.

Lietuvos Seimas patvirtino šiek tiek rožinį ateinančių metų biudžetą, bet Suomijos variantas čia nėra numatytas, na, gal po šimto metų. Šiuo metu Lietuvoje tarp skurstančiųjų arba sunkiai galą su galu suvedančių yra ir didelė dirbančių žmonių, kurie gauna minimalius arba net mažesnius atlyginimus, dalis. Švietimo darbuotojai, kaip ir daugelio kitų sričių specialistai, toliau paliekami likimo valiai ir galimybei vangiai streikuoti, o senjorai artėjančių Kalėdų proga sulaukė „gerų“ žinių, nes 2016 m. jų pensija gali didėti net 8 (!) eurais. Būtų arčiau Suomijos varianto ir Europos Sąjungos pragyvenimo lygio, taip pat dabartinių Lietuvos kainų, jei pensija didėtų ne 8 eurais, bet 8 kartais. Pasvajoti juk galima.

Mažeikiuose prieššventinis šurmulys taip pat jau įsibėgėjo. Įvairios visuomeninės organizacijos bei sporto bendruomenė jau suvedė „galus“ ir turėjo puikią progą švęsti, bet dar laukia daug įvairiausių koncertų ir renginių: gruodžio 17 d. „Žiemos pasaka“ Vytauto Klovos muzikos mokykloje, gruodžio 20 d. Turistų klubas kviečia į žygį pėsčiomis Mažeikiai–Tulnikiai, o pats nuoširdžiausias ir triukšmingiausias šventimas vyksta miesto ir rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Mūsų mažieji labiausiai tiki pasakomis ir jų personažais bei pačiais nerealiausiais svajonių ir norų išsipildymais. Bet tam ir yra duota vaikystė. Svarbu, kad kuo daugiau vaikų patirtų tos laimingos vaikystės malonumus.

Prasidėjo nauja savaitė. Skubančius į darbą mažeikiškius pasitiko plonai sniegu nubalintas miestas. Tokia keista ši mūsų žiema. Kartais labiau panaši į rudenį, o kartais – į pavasarį. Mūsų kasdieniniai veiksmai ir veiklos išduoda, kad vis labiau nekantraujame sulaukti didžiųjų metų švenčių. Stengiamės ko nors nepamiršti ir užbaigti suplanuotus darbus.

Kitą savaitę jau – Kalėdos, bet šiandien dar tik gruodžio vidurys. Būkime kantrūs ir neperskubėkime.

Gražaus ir jaukaus švenčių laukimo!

Komentarai  

+1 #1 Antanas 2015-12-18 14:07
Tikiuosi Suomija priims istatyma del baziniu pajamu ir taip parodys pavyzdi visoms Eropos salims! :lol:
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode