Romas

Jamam!

Praėjęs savaitgalis didžiuosiuose Lietuvos miestuose išsiskyrė prekybininkų gudriai paspęstomis akcijomis: „Jamam“ (prekybos ir pramogų centrai „Akropolis“), „Juodas penktadienis“, „Šluojam parduotuvių lentynas“, „Išvalykim sandėlius nuo prekių“, „Prekių karas“ ir pan. Žmonių šiose akcijose apsilankė, ko gero, dvigubai daugiau nei įprastais savaitgaliais, o siekiant išvengti spūsčių bei užtikrinti tvarką, daugelyje vietų buvo maksimaliai sustiprintos pardavėjų ir apsaugos darbuotojų pajėgos – visai kaip tikrame kare! Kai kuriose rūbų parduotuvėse eilės nusidriekė iki pat persirengimo kabinų, tačiau kantriausiems pirkėjams nepatogumų tai nesukėlė – dauguma išsirikiavę eilėje laukė net ir su vienu pirkiniu. Tokiai pramogai, žinoma, neatsispyrė ir nemaža dalis mažeikiškių, kuriems iki prekybinio svaigulio arčiausiai buvo Šiauliai arba Klaidėda.

 

Iš šono žiūrint, buvo galima pastebėti, kad lankytojų ir dalyvių skaičiumi šios akcijos labai stipriai konkuravo su prasidėjusiomis kalėdinėmis Eglučių įžiebimo šventėmis.

Tačiau praėjusi savaitė buvo įdomi ir dėl kitų tikrai svarbių bei reikšmingų įvykių. Lapkričio 23 d. kompanijos „Blue Origin“ raketa atliko sėkmingą bandymą: pakilo į 100 km aukštį, o paskui saugiai vertikaliai nusileido nutūpimo aikštelėje. Anksčiau tai niekam nebuvo pavykę. „SpaceX“ šių metų pirmoje pusėje du kartus bandė tai padaryti, bet abu kartus nusileidimas buvo per stiprus ir raketa sudužo. Tai reikšmingas žingsnis daugkartinio naudojimo raketų link ir dar kartą patvirtina, kad konkurencija yra geras dalykas.

Baigiantis metams, tradiciškai sudarytas Lietuvos savivaldybių indeksas mūsų rajoną iš aštuntos vietos išstūmė į... trisdešimt pirmąją. Palyginus visų penkerių metų indeksus, matyti, kad šiais metais Mažeikių rajono savivaldybei jis buvo nepalankiausias – net blogiausiais metais, kai dar rajonas buvo „donoras“, jis užėmė 30-ąją vietą.  2012-ųjų metų bei praėjusių metų reitinge Mažeikių rajonas buvo aštuntas, 2013 metais – net ketvirtas. Šiais metais tendencijos tikrai nedžiugina. Mus lenkia visos Telšių rajono savivaldybės: Rietavas indekse yra 6, Plungė – 8, Telšiai – 25. Pamąstymų šia tema gali būti labai įvairių ir prieštaringų. Pasirodo, miesto gerovė nėra pakeisti šaligatviai, kelio ženklai ir kažkokia mistinė mažoji architektūra...

Prie svarbių ir išskirtinių miesto įvykių reikėtų priskirti Savivaldybės kultūros centro atidarymą. Lapkričio 27 d., po daugiau nei trejus metus vykusios renovacijos, Kultūros centro languose vėl įsižiebė šviesos, iš toli girdėjosi, kaip linksmai grojo Vytauto Klovos muzikos mokyklos orkestras „Mažeikių dūdoriai“, dainavo TV projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoja Justina Budaitė, o koncertų salėje viešpatavo Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, atvežęs į Mažeikius pasaulinės klasikos šedevrą – Johann Strauss 3 veiksmų operetę „Vienos kraujas“.

Su Kultūros centro atidarymu prasideda ir šventinių renginių, koncertų bei teatrų pasirodymai. Gruodžio mėnesį vos ne kas antrą dieną kažkas vyks. Galima pasirinkti. Deja, bet ne pagal savo skonį ir pomėgį, o pagal piniginės storį. Bilietų kainos eurais – nurodomos pačios įvairiausios: 7–9 ; 8–12; 9–15;10,60–11,60 ir pan. Lyginant bilietų kainas pastebėsite, kad pigiausias bilietas yra 7 eurai (24,17 Lt), o brangiausias – 15 eurų (51,79 Lt). Bilieto kainos vidurkis yra apie 10,29 euro (35,53 Lt). Vienam asmeniui nueiti į 4 renginius, kainuos „tik“ apie 41,16 euro (142,12 Lt). Neduok, dieve, jei sugalvosite į renginį nueiti su šeima, tada „jamam“ gali virsti šeimos bankrotu. Ko gero, tokį kainų šuolį galima prilyginti tik kalėdiniam stebuklui arba utopinei svajonei – loterijoje laimėti miljoną. O gal per darbus ir skubėjimą tiesiog nepastebėjome, kada 2015 metais valdantieji pakėlė atlyginimus, sumažino mokesčius ir taip tapome net kelis kartus turtingesni?

Nepamirškime, kad gruodžio 4 d. 18 val. vyks Mažeikių miesto eglės įžiebimo šventė. Visi kartu pradėsime laukti didžiausios metų šventės. Nėra nieko nuostabiau, kaip tikėti ir laukti.

Gražios savaitės!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Reklama 2a

Powered by BaltiCode