Reklama 1

Pirmas sniegas

  Vėlyvas lietus išskalbė peizažą ir nuplovė rudenio spalvas. Kurį laiką už langų viešpatavo tik tamsa ir pilki atspalviai – pats niūriausias rudens metas. Tai toks keistas laikotarpis, kai dėl laiko persukinėjimo, tik pažiūrėjęs į laikrodį, gali suprasti, kiek valandų, ir nenueini į lovą visiškai netinkamu tam laiku.

     Naujos savaitės rytą mus pasitiko ne tik atšalęs oras, bet ir ant žemės nugulęs sniegas.

 

Dar vakar pasaulis sunerimęs aptarinėjo įžūlius islamo kovotojų išpuolius, nusinešusius didelį gyvybių skaičių, o degančių žvakučių jūros ir žmonių palaikymo akcijos visame pasaulyje išreiškė progresyvaus pasaulio solidarumą ir ryžtą. Tokia akcija vyko ir Mažeikiuose, prie laikraščio redakcijos pastato. Socialinio projekto „Nebūk naivus kelyje“ savanoriai ir dalyvavusieji akcijoje išreiškė pagarbą ir užuojautą nukentėjusiems Prancūzijoje. Visi kartu leido į orą šviesos žibintus, liudijančius vienybę su aukomis. Šios akcijos organizatoriams bei dalyviams nuoširdžią padėką atsiuntė Prancūzijos Respublikos ambasada.

     Žiema sako, kad jau yra pasiruošusi ateiti, o žmonės visame pasaulyje laukia jos teikiamų malonumų ir švenčių. Įvairios žiemos sporto, laisvalaikio ir pramogų atrakcijos yra ne tik geras sveikatingumo užtaisas, bet ir puikus turizmo bei verslo šaltinis. Matyt, dėl labai sudėtingų pinigų persidalinimo konfigūracijų ir jų judėjimo schemų „iš vienos kišenės į kitą“ Mažeikiai iki šiol neturi nei žiemos sporto, nei vasaros arenos. Ddžioji dalis Lietuvos miestų ir netgi mūsų broliukai latviai tokias problemas kažkodėl išsprendė labai greitai bei efektyviai. Tiesa, Mažeikiuose nuo 2002 metų privačios iniciatyvos dėka veikia „Ledo arena“, bet tai ir viskas, kuo galime pasidžiaugti. O gal Mažeikiuose kada nors galėtų būti visas žiemos pramogų kompleksas: Žiemos sodas, Žiemos gatvė, Žiemos meno dirbtuvės, Kalėdų Senelio rezidencija, Žiemos viešbutis, Nykštukų mokykla ir pan.?

     Nors iki Kalėdų liko dar visas mėnuo, bet daugelyje valstybių jau pradeda vyrauti prieššventinės nuotaikos: įsižiebė naujametinės girliandos, tiesiogine prasme sutvisko parduotuvių vitrinos ir mėgstamos aikštės bei pasivaikščiojimo takai, o į pagrindines vietas keliauja arba jau atgabentos išvaizdžios eglės.

       O kokiomis spalvomis ir grožybėmis dangų nušvies Mažeikiai? Ar nustebins po ilgokos rekonstrukcijos gruodžio 27 d. vėl duris atidarantis Kultūros centras? Atrodo, kad Eglės įžiebimo šventėje pagrindinė „vinis“ bus restoraninio popso („Ach, Odesa...“) grupė „Patruliai“.

       Tačiau ši savaitė bus ypatingai gera lietuviškos dailės klasikos gurmanams. Gruodžio 24 d. Mažeikių muziejus kviečia į Reivyčiuose gimusio žymaus dailininko Alfonso Dargio (1909–1996) parodą „Alfonsas Dargis: vaizduotės užrašai“, o gruodžio 27 d. Kultūros centre atidaroma Urvikiuose gimusio Jono Švažo (1925–1976) paroda „Tapybos kalba“.

Ta proga tik norisi paspėlioti, kuri kultūros įstaiga pirmoji surengs (ir ar surengs) šiandieninių Mažeikių miesto dailininkų parodą? Per Lietuvos Nepriklausomybės metus to padaryta kažkodėl nebuvo, nors mažeikiškiai dailininkai sėkmingai dalyvauja įvairiose užsienio ir šalies parodose bei aktyviai dalyvauja kūrybinėje ir parodinėje veikloje.

Pirmas sniegas kaip baltas popieriaus lapas. Jame pėdsakus ir pėdas palieka visi, kurie prie jo prisiliečia. Džiaukimės atėjusia žiema, pieškime savo svajones, lūkesčius bei troškimus. Palikime savo pėdsaką.

Gražių baltų artėjančios žiemos akimirkų!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode