Karalaite
Poniai

Iš naujo

Dar pirmajame šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdyje pavasarį politikai pritarė kaimo mokyklų likvidavimui ir reorganizavimui. Pikelių ir Krakių nuspręsta uždaryti, o Ruzgų ir Balėnų prijungti prie didesnių, padarant skyriais. Priežastis – reikiamo mokinių skaičiaus nebuvimas.

Balėnų pagrindinė mokykla, kur vaikai mokėsi dviejuose pastatuose – darželyje ir mokykloje – turėjo būti prijungta prie Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos ir paliktas tik darželio pastatas, kuriame būtų buvę ugdomi ikimokyklinukai, priešmokyklinukai bei pradinukai. Planavo valdžia pavasarį, o rudenį planuoja iš naujo. Vėl kreipiamasi į tarybą. Tik dabar prašant jau visai likviduoti Balėnose mokyklą. Tokias sąlygas padiktavo tėvai, neleisdami vaikų į prijungtą mokyklą.

Šiandien tarybos posėdyje iš naujo svarstomas ne tik šis klausimas. Be kitų, koreguojami ir jau priimti sprendimai, tokie, kaip dėl Savivaldybės administracijos struktūros pakeitimo, Etikos bei Antikorupcijos komisijų sudėčių pakeitimai, pasikeitus opozicijai. Pastarosiose keičiami pirmininkai ir jų pavaduotojai. Viešojoje erdvėje tarybos nario, iki šiol ėjusio Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojo pareigas, išreikštas pasipiktinimas dėl jo pakeitimo. Pats Virginijus Sungaila traktuoja kaip valdančiųjų, kuriems ir jis pats priklauso, norą su juo susidoroti. Vieni mažeikiškiai lyg ir palaiko šį politiką, kiti nesupranta, kaip pasirašius koalicinę sutartį galima kandžioti savus. Įdomus atvejis. To dar nėra buvę, kad valdančiosios daugumos atstovas dirbtų tarsi opozicionierius. Gerai tai ar blogai, parodys laikas. Viena aišku, kad taip trukdoma dirbti, kita vertus, galbūt taip greitai nepraslys (kas buvo dažnas atvejis ankstesnėje valdžioje) koks nors galimas korupcinis sprendimas.

Viešoje erdvėje pasirodė ir daugiabučių gyventojų pasipiktinimas naujais, 0,25 euro, administratoriaus mokesčiais. Ar jų prašo tik „Elotus“ ar ir „Tavo pastogė“, neaišku. Beje, kalbant apie pastarosios buvusį vadovą, garsiai šnekama, kad jam ruošiama vadovo vieta kitoje Savivaldybės įmonėje – „Mažeikių komunaliniame ūkyje“. Kažin ar užtektų rankų pirštų suskaičiuoti, kiek darboviečių šis žmogus yra perėjęs. Kažkas vis atsitinka, kad tenka pasitraukti.

Baigiantis paskutiniam rudens mėnesiui, pasirodžius pirmiesiems žiemos simptomams, pradėtas ir šildymo sezonas. Vieni jo laukia kaip kažin ko, kiti vėlgi piktinasi socialiniuose tinkluose reikšdami savo nuomones, jog dar per anksti, dar šilta.

Beje, pirmąjį šildymo sezoną „Mažeikių šilumos tinklai“ pradėjo su nauju vadovu. Tiesa, įmonėje jis ne naujokas, gerai išmanantis šią sritį.

O kad nebūtų šalta, mažeikiškiai kviečiami į gausybę renginių: Tarptautinio festivalio, parodas, kino filmus, spektaklius, koncertus. Kviečiami ir siūlyti kandidatus Garbės piliečio vardui suteikti bei apdovanoti Savivaldybės nominacija bei Garbės ženku „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“.

O jau šį sekmadienį miesto stadione visų laukia tradicinė „Bobų vasara“ su daugybe pramogų.

Pasigrožėkim!

Powered by BaltiCode