Neeilinis posėdis

 

Šimtadienio sukakties sulaukusi naujoji Savivaldybės taryba antradienį rinkosi į posėdį, kuris labiau buvo panašus į krepšinio rungtynes nei į rimtą darbą. Pertraukėlių prašė ir vieni, ir kiti, netrūko piktų ir linksmų emocijų. Negana to, užuot dirbę atsakingai, socialdemokratai ir konservatoriai, išskyrus vienintelį šios frakcijos narį, Paulių Aurylą, pasielgusį pagal sąžinės balsą, vidury posėdžio išėjo... Pasivaikčioti. Mat jiems per sunkus buvo klausimo svarstymas dėl Savivaldybės skyrių pertvarkymo. Tą norėta padaryti, optimizuojant darbą, nes, pasak mero, kai atsakomybė už tą patį tenka keliems skyriams ar darbuotojams, jos nelieka, ir darbai ar jų priežiūra nevykdoma ar prastai vykdoma.

Tarsi tarp dviejų auklių, vaikas lieka be galvos...

Keičiant struktūrą akcentuota, kad nė vienas darbuotojas nebus atleistas, tik, naikinamų skyrių funkcijas pavedant atlikti kitiems skyriams, darbuotojai taip pat bus perkelti į juos. Naikinamų skyrių vedėjams siūloma pavaduotojų, ką leidžia įstatymas, pareigos. O šito jie nenori, nes jau reikėtų dirbti, o ne tik vadovauti. Nenuostabu, kad toks rajono vadovų noras jiems nepriimtinas ir dedamos pastangos sumanymą boikotuoti. O tam pasitarnauja progą radę prieštarauti nesantys tarybos valdančiojoje daugumoje ir opozicija.

Grįžtant prie Savivaldybės skyrių pertvarkos, net 6 skyriai naikinami. Tačiau sumanytojams labiausiai koją pakišo Ryšių su visuomene skyriaus atkūrimo planas ir darbuotojų jame skaičius. Nors administracijos vadovė įvardijo, kad šiam skyriui priklausys ir kalbos tvarkytoja, tai negelbėjo. Opozicijos lyderė ironizavo, kad paskui vadovus laksto trys fotografai. Dviem frakcijoms palikus salę pritrūko kvorumo ir nepritariančiųjų džiaugsmui šį kartą sprendimas nepriimtas. Klausimas atidėtas kitam posėdžiui.

Iki šiol tuščia ir antrojo vicemero kėdė. Nesuskubus jo išsirinkti arba panaikinti etatą, visa taryba gali būti perrenkama iš naujo, t. y. neteks įgaliojimų.

Ilgai drožiant iešmą, šuo kepsnį nusineša...

Sunku dirbti, kai balansuojama ant ribos. Tik vienintelis žmogus lemia daugelį sprendimų. Ir šįsyk pritrūko vieno tarybos nario, nesvarbu, iš pozicijos ar opozicijos. Dėl kvorumo. Nereikėjo ir balsuoti, o tik pasėdėti. Į posėdį neatvykus dviem valdančiojoje daugumoje esantiems „valstiečiams“, darbas sutriko. Vieno jų keistas požiūris: „Man savi darbai svarbiau nei taryba.“ Šitaip kalba jau kelintą kadenciją rinkėjų pasitikėjimą gavęs, bet šįkart juos nuvylęs politikas. Ir dar, kai priiminėjami svarbūs klausimai. Gal ne be pagrindo nuo pat koalicijos formavimo pradžios visuomenėje kalbama, kad „valstiečiai“ nepatikimi, gali išduoti arba parsiduoti.

Keistai atrodė jų pozicija ir kai buvo paparašyta dėl šeimos nario laidotuvių leisti klausimą pristatyti anksčiau. „Valstiečiams“ prireikė pertraukos pasitarti, kaip balsuoti: pritarti, kad būtų klausimas atkeltas į darbotvarkės pradžią, ar ne. O juk čia tik paprastas žmogiškumas. Deja, dar jo mūsuose labai trūksta.

Atlikta net 11 auditų. Vienas iš jų pačioje Savivaldybėje. Išvados klaikios. Vien pažeidimai, tyčiniai ar netyčiniai. O tai tiesiogiai atsiliepia rajono gyventojams. Neskaniai kvepia. Ypač dabar, po neprotingo boikoto. Gali tekti už juos atsakyti pagal įstatymus.

Gražios savaitės!

Powered by BaltiCode