Karalaite
Poniai

Naujas požiūris

 

Sekmadienį išsirinkome naują šalies vadovą. Pasikartojo Mažeikių mero rinkimų antrojo turo scenarijus: konservatorių atstovė kone sutriuškinta. Priežasčių neanalizuosime. Tą daro šalies žiniasklaidos priemonės ir politikos apžvalgininkai.

Mažeikiuose šią savaitę darbą pradėjo nauja Savivaldybės administracijos direktorė. Tvirtą ranką ir reiklumą pajuto ne tik Savivaldybės darbuotojai, ypač skyrių vedėjai, bet ir bet kokią sąsają su Mažeikiais turinčios ir čia darbus atliksiančios įmonės. Viena jų – jau nuo pirmadienio pradėsianti vykdyti geležinkelio pervažos atstatymo į Rengę bendrovė. Nors čia naujajai direktorei „kiaulę“ tyčia ar dėl nemąstymo pakišo senoji valdžia, vis tik rastas kažkoks kompromisas, kad darbai truktų kuo trumpiau, būtų dirbama ne 8 val. per parą, o kur kas ilgiau. Teko raudonuoti ir atsiprašyti, kad anksčiau netinkamai suderintą darbų grafiką rangovams teks keisti. Kažkodėl jų įvardintas Vietinio ūkio skyriaus vedėjas nematė (o gal buvo taip nurodyta) reikalo geležinkelio ruožo darbus nukelti šiek tiek vėliau, kas būtų ženkliai sumažinę mažeikiškiams ir svečiams nepatogumus. Būtų jau pasibaigę mokslo metai, mažiau transporto ne tik pavežėjant vaikus į ugdymo įstaigas, bet ir prasidėjęs atostogų metas, vyresniesiems – baigti egzaminai. Negana to, dar pervaža uždaroma per pačią miesto šventę, kuri vyks senamiestyje.

Naujoji direktorė jau pačiomis pirmosiomis dienomis ėmėsi iniciatyvos iš pagrindų tvarkyti daugelį metų nusistovėjusią betvarkę. Atkreiptas dėmesys į Laisvės gatvės šviesoforus. Norima jų sumažinti. Praėjus penkeriems metams tik dabar, pasikvietus juos prižiūrinčios įmonės atsakingus atstovus, paaiškėjo, kad jie visą tą laiką neveikė taip, kaip turėjo pagal projektą, t. y. indukcinėmis kilpomis reguliuojami šviesoforai. Laisvės gatvėje vakarais ir naktimis turėtų degti žalias, o transportui privažiavus iš šalutinių, tik tuomet pasikeistų šviesoforo signalas, leidžiantis joms pravažiuoti. Visiškai bereikalingas ir Laisvės–Mindaugo gatvių šviesoforas, kurį nuspręsta atjungti.

Na, o grįžtant prie Savivaldybės skyrių – tikras chaosas, kuris tęsėsi dešimtmečiais. Vyravęs nepotizmas pridarė daug žalos Mažeikių gyventojams. Tokiais kriterijais priimti darbuotojai nebūtinai turėjo būti geri specialistai. Blogiausia, kad dėl netinkamo vadovų darbo kenčia socialiai pažeisti žmonės: seneliai, neįgalieji, vaikai. Tai jautriausia sritis ir Socialinės paramos skyriuje neužteks sumažinti keliolika darbuotojų (nukentės eiliniai).

Sakoma, žuvis pūva nuo galvos. Pirmiausia būtina pakeisti pačią galvą, o tada gal ir jai pavaldžių kitų socialinių įstaigų vadovai, jei nebus pakeisti, bent jau pradės dirbti ne savanaudiškais pagrindais. Dabar į skundus net nereaguojama.

Pati direktorė pristatydama savo vizijas kalbėjo apie netinkamą Teisės skyriaus darbą. Patartina atkreipti dėmesį į Vietinio ūkio, Strateginio vystymo, Švietimo, Bendrojo skyriaus kai kurių darbuotojų netinkamai atliekamas funkcijas, ypač tvarkant Savivaldybės transportą ir kitus. Mūsų žiniomis, jau pertvarkos pradėtos. Daug kam nepatinka. Natūralu. Oponentai kritikuoja ir laukia susikiršinimo viduje, tikėdamiesi, kad nauja valdžia ilgai neišlaikys.

Bus kitaip. Ir šalyje, taip tvirtina Gitanas Nausėda, ir, akivaizdu, Mažeikiuose. Žmonės pagaliau atsimerkė ir pasirinko, tikėkime, teisingai.

Sekmadienį švęsime Tėvo dieną ir Šeštines. Minima ir 53-ioji Pasaulinės visuomenės komunikavimo priemonių diena. Bendraukime. Tam, kad neliktume vieni.

Gražių ir prasmingų švenčių, ypač tėveliams!

Powered by BaltiCode