Pavasarėja...

 

Rytoj – Vasario 16-oji – šventė, kai prisiminsime sudėtingą, bet garbingą savo krašto istoriją. Rinksimės į renginius, kur turėtume jausti tautos širdžių vieningą plakimo ritmą, dainuosime patriotines dainas, sakysime oratoriškas kalbas...

Na, o iki to – kasdienybė. Pilka. Gal tik paįvairinta rinkimų laukimo dvasia. Nekokia. Kandžiojamės it pikti šunys. Net ten, kur visiškai nėra jokio pagrindo. Keista, kai išsilavinę ir užimantys atsakingas pareigas žmonės vieni kitus kaltina absurdiškais dalykais, tokiais kaip reklaminių plakatų plėšymas. Ir pliekiasi išsijuosę socialiniuose tinkluose, kol vėliau paaiškėja, kad tas niekadėjas – blogas oras, labai greitai patikrinantis plakatų kokybę. Neišlaikė egzamino spaustuvės, išleidusios gaminius, kokybe prilygstančius tualetiniam popieriui.

Negana pliekimosi socialiniuose tinkluose. Savivaldybės rinkimų komisijos atstovai prašo senjorų, dalyvavusių prieš Naujuosius Renave vykusiame Juditos Leitaitės koncerte, rašyti paaiškinimus, kad šie pirkę į šį koncertą bilietus. Kaip KGB laikais.

Mažeikiuose lankėsi garsus profesorius ir politikas. Susitikime su juo dalyvavo ir dvi pedagogės. Nors tai buvo jau po pamokų, Švietimo skyrius reikalauja pasiaiškinti. Vėl kaip sovietų laikais, kada mokytojai negalėjo peržengti bažnyčios slenksčio, dabar net susitikti su dešiniųjų atstovu.

Dar kiek anksčiau pas mus viešėjo garsus žurnalistas. Nepalankus dabartinei Mažeikių valdžiai ir jos pozicijai. Ir vėl skambutis mokyklos direktorei, kad nepriimtų. Iki ko prisigyvenom?! O kur dar lavinos skundų: raštiškų ir žodinių. Vienų partijų atstovai teikia informaciją kitų partijų, neva palaiko juos, geri nori būti, ypač prieš tuos, kuriuos tikimasi matyti po rinkimų valdžioje. Kaip kitaip kėdę išsaugoti. Dėl tokio „švento“ reikalo galima ir savus išduoti. O kiek dar patyčių. Daugiau negu mokyklose.

O jos – uždaromos. Laikinai. Dėl gripo. Uždaryta ne viena mokykla ir Mažeikiuose. Vaikai, žinoma, džiūgauja. Tai streikai, tai ligos. Vis mažiau trinami suolai. Bent taip mano nelabai trokštantys karčių mokslo šaknų ragauti ir nuo šiuolaikinių mokslo technologijų priklausantys, ir užsiėmusių ar užsienin išvykusių dėl ilgesnio euro tėvų paliktos atžalos.

Žiniasklaidą pasiekė STT pranešimas, kad buvęs „Mažeikių vandenų“ vadovas už korupciją nubaustas pinigine bauda. Tyrimas tebevyksta ir gali būti pripažinti kaltais daugiau. Savivaldybės įmonė. Siūlo galas veda į ją, bet... „perliukus“ pasilikim ateičiai.

Dar viena žinia, kad restruktūrizacijos prašo įmonė, laimėjusi Sporto centro rangovų konkursą. Dar net nepradėjus darbų. Jau bankrutuoja. Gal ne veltui kai kurie politikai ir paprasti žmonės buvo įsitikinę, kad čia tik rinkiminis arkliukas: nė vieno cento šio „mitologinio“ objekto statybai net biudžete nenumatyta, Vyriausybė jau pernai atsisakė remti tokiomis sąlygomis. Net sutartis su rangovu buvo sudaryta su galimybe, nesant lėšų, ją nutraukti. Nespėjo net rinkimai baigtis. Visai ne laiku „kiaulę“ valdžios vyrams ir moterims pakišo ta „LitCon“... Ir dar daug dalykų pakiš.

Rytoj – mūsų šventė. Šimtmetinė valstybė. Daug per tą laiką tauta patyrė istorinių pamokų, laikė ir išlaikė sunkius egzaminus. Turime kuo didžiuotis.

Pasitikime JĄ išdidžiai!

Powered by BaltiCode