Sūkury

 

Štai ir kalendorinė žiema jau skuba pabaigon. Ne tokia ir baisi ji buvo. Nebent dar parodytų savo nagus pasitraukdama. Tačiau dėl sniego pridarė nepatogumų. Ypač tai galima pastebėti Mažeikiuose. Čia nei gatvės, nei keliai nepravažiuojami. Ne vieną, ne dvi valandas ir net ne dvi paras. Jau kuris laikas. Giriamės turėdami naują techniką, bet kažkodėl ji stovi vieno UAB`o kieme. Gal ruošiamasi kaip posovietiniu laikotarpiu – prichvatizuoti? Juk ūkyje „susigadys“, kai baigsis kadencija.

Ne geresnė padėtis ir su šaligatviais. Jų grandymo garsą galima išgirsti tik prie privačių įmonių ir organizacijų pastatų, laiptų. Kitur eik nors ropom, atsakingiems asmenims dzin.

Užtat jaučiamas kardinalus ribų su kitais rajonais skirtumas. Čia kaip kitame pasaulyje. Vadinasi, įmanoma kovoti su gamtos stichija. Tik, matyt, Mažeikiai nusistekenę, neturi jėgų...

O va kultūroje – kas kita. Pastaruoju metu Mažeikiuose nenuobodu: renginiai organizuojami vienas po kito, žmones į Kultūros centrą traukia mažiausiai kartą per savaitę rodomi filmai, spektakliai, vyksta svečių ir savų koncertai, rengiamos kolektyvų sukaktys ir t .t.

Gera žinia, kad Mažeikių rajono savivaldybė, pasisamdžiusi „kietą“ teisininkę iš Vilniaus, laimėjo 13 mln. vertės ginčą prieš dvi rangos bendroves dėl sporto arenos Mažeikiuose statybų. Pasak Savivaldybės mero patarėjo Giedriaus Petrulevičiaus, tai svarbus miesto infrastruktūros projektas, kuris turėtų sukurti naujas turiningo laisvalaikio galimybes. Būtų puiku, jei taip būtų. Tik va, Savivaldybės taryboje svarstant biudžeto projektą Sporto centro statybai numatytas lygiai 0. Iš kur nukris 13 milijonų? Gražus „arkliukas“, su kuriuo ne gėda „joti“ į rinkimus. Kaip su medienos klasteriu.

O rinkimai jaučiami vis labiau. Ne tik savivaldybių merų ir tarybų, įvyksiantys jau po trejeto savaičių, bet ir prezidento bei Europos Parlamento, kurie numatyti gegužę. Jau Mažeikiuose lankėsi viena kandidatė į prezidentus. Salė buvo sausakimša. Matyt, žmonėms svarbu, kokia bus nauja valdžia. Po savaitės Mažeikiuose lankysis ir kandidatas į europarlamentarus. O kiek dar tokių vizitų ir viešnagių sulauksime. Tik spėkime visur dalyvauti. Gal pajusim tą teigiamą energiją, sklindančią nuo vieno ar kito politiko. Nebus tuomet sunku apsispręsti, kam uždėti kryžiuką. O svarbiausia – ateiti prie balsadėžių. Tą daryti ragina ir Vyriausioji rinkimų komisija. Nepalikim galimybės „nubalsuoti“ mūsų nepanaudotu biuleteniu kitiems savaip. Kaip jie nori. O taip tikrai būna.

Šaltasis metų laikas dažniausiai atneša ligas. Ne išimtis ir šie metai. Beveik pusėje savivaldybių paskelbta gripo epidemija. Mažeikiuose taip pat. Dėl susirgimų ligoninės perpildytos, o kai kurios mokyklos – uždarytos. Ir kol kas sergančiųjų nemažėja...

Artėja Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Visoje Lietuvoje šią dieną vyks įvairūs renginiai, koncertai, eisenos, bėgimai ir kt. Mažeikiuose, turinčiuose dvi ypatingas gatves – Laisvės ir Žemaitijos – vyks ir ypatingi renginiai. Laisvei bei Žemaitijos metams paminėti. Čia šventė prasidės Šv. Mišiomis Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje, iš kur eisena keliausime į Nepriklausomybės aikštę. Popiet rinksimės Kultūros centre, kur žymiems ir nusipelniusiems krašto žmonėms bus įteikiami apdovanojimai.

Daug renginių tą dieną siūlys ir rajono bendruomenės. Tad rinktis bus iš ko. Nesvarbu, kur, tik svarbiausia – dalyvauti.

Ech... Tik spėk suktis šiame sūkuryje... Nepamirškime skirti laiko sau, šeimai ir visų sveikatai.

Gražių prieššventinės savaitės akimirkų!

Powered by BaltiCode