Romas

Baimės

Palyginti keista, kad spalio mėnesiui pamažu einant į pabaigą, dar ne visi medžiai nusimetė gražų vasarinį rūbą, o lapų spalva daug kur visai ne rudeniška. Rudeniška kaita ir virsmas vyksta labai pamažu tarytum kažko saugantis ar bijantis. Įvairiaspalviai lapai, atitrūkę nuo medžių, visiškai neskubėdami leidžiasi ir dar ilgai sklando ore, kol pagaliau nusileidžia ant mūsų miesto šaligatvių ir takelių. Ar gali būti taip, kad lapai tiesiog bijo būti per greitai sugrėbti ir sukišti į didžiulius maišus? Dalis gyventojų mano, kad toks pedantiškas miesto švarinimas nuo rudeninių lapų perdėtas ir neleidžia nei vaikams, nei suaugusiems pasidžiaugti ir pasigrožėti natūralia gamta. Deja, negalime pasakyti, ar rudeninė gamta mūsų tikrai prisibijo.

Likus metams iki eilinių Seimo rinkimų, Lietuvos žiniasklaida pamažu pradeda politinių reitingų sezoną. Kyla žmogiškas klausimas, kokie faktoriai lemia tokios viešos ir brangios akcijos reikalingumą? Ar gali būti taip, kad politikai prieš kiekvienus rinkimus tiesiog bijo prarasti šiltą vietą „ant medžio šakos“ ir būti pedantiškai nušluoti? Na, o reitingų kontoros metai po metų „kažką“ apklausia, paskelbia apklausos duomenis ir taip siekia išgyventi. Visada egzistuoja baimė prarasti turtingą užsakovą...

Baimių ir fobijų politika gaji visame pasaulyje ir Lietuvoje. Dar taip neseniai visi kanalai trimitavo dėl karo grėsmės ir būtinybės įvesti šauktinių armiją, o dabar jau kurį laiką turime naują informacinį šou – pabėgėlius. Politikų darbas Seime virsta komedija, nes, pasirodo, Lietuvos prokuratūra gali apsieiti be generalinio prokuroro, o pagrindine ir aršia Lietuvos vidaus politikos problema gali tapti medžioklė su naktinio matymo prietaisais. Bet gal čia viską lemia baimė, kad paprasti žmonės nesusivoktų, jog nutylimi arba slepiami svarbūs ir aktualūs mūsų šalies ekonomikos, vidaus politikos ar tarptautinio bendradarbiavimo klausimai.

Tokios pačios ir panašios bėdos vyrauja ir mūsų rajono politikų virtuvėje. Politinė dauguma niekada nepripažįsta suklydusi. Stoja siena net tada, kai akivaizdžiai supainiojami kolegų vieši ir privatūs interesai. Žodis „savikritika“ daugumai pamirštas arba visai negirdėtas. Tačiau mažeikiškiai pastebi, kad rajono Savivaldybės tarybos narį pamatyti vaikštinėjantį mieste tas pats, kas aukštai danguje pamatyti NSO.

Neseniai mokslininkai paskelbė duomenis apie Černobylio atominės katastrofos poveikį laukinių gyvūnų populiacijai. Mokslininkus nustebino nepasitvirtinusios ankstesnės prognozės ir tirtose apylinkėse esantis toks didelis gyvūnų skaičius. Tad kokį gi netikėtą atradimą padarė šio tyrimo autoriai? Ne, jie nepaneigė radiacijos pavojaus. Jų išvada suprantamesnė, paprastesnė ir gerokai klaikesnė žmogui: „Žmogaus pasišalinimas panaikina labiausiai niokojantį, pastoviausią ir nuolat augantį pavojų ir baimes, kurias patiria gyvoji ekosistema.“ Žodžiu, mes žvėreliams baisesni už radiaciją, ir nieko čia nepadarysi.

Gražios savaitės!

Komentarai  

+1 #1 Giedrius 2015-10-27 21:43
:lol: :lol: :lol: Musu savivaldybes nariu ne su ziburiu nepamatysi, tai tikrai kad NSO
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode