Reklama 1

Pasirinkimo teisė

Kai ortodoksai šventė Kalėdas, katalikai sekmadienį pasitiko jau Tris Karalius arba dar kitaip vadinamą Viešpaties Apsireiškimą. Inscenizuoti Išminčiai aplankė ir Mažeikius: atnešę dovanų ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje nusilenkę gimusiam Kūdikėliui, prie miesto eglės paskelbė apie kalėdinio laikotarpio pabaigą. Pasirodęs Kalėdų Senelis grąžino nuo Eglės įžiebimo šventės turėtą Mažeikių miesto raktą Savivaldybės merui.

Kalėdų Senelis nors ir turėjo miesto raktą bei „įgaliojimus“, tačiau pasireikšti ir tinkamai valdyti miestą, anot jo gyventojų, nelabai galėjo. Dėl būsimų 2019 metų rinkimų konkurencijos. „Etatiniai“ kalbėtojai zujo visur, kur tik galėjo pakliūti „į kadrą“, taip vildamiesi, kad juos pamils vaikai ir, svarbiausia, rinkėjai. Tokia viešinimosi taktika nesikeičia jau daugelį metų: suremontuotos patalpos, įrengta sporto salė, kaime įžiebta lemputė ar perkloti keli metrai šaligatvio... Tai, anot jų, „didžiuliai“ darbai ir pasiaukojantis politinis laimėjimas.

Jau žinomos pretendentų į mero postą pavardės. Kausis net šeši žinomi ir mažiau žinomi arba beveik nežinomi kandidatai. Visuomenė jau garsiai skanduoja būsimo mero pavardę, tačiau, ar ji teisi, paaiškės kovo 17-osios vėlų vakarą, po antrojo rinkimų turo. Tada ir sužinosime, ar ir toliau plauksime senąja, nusistovėjusia, upės vaga, ar įtekės ir kiek naujų vandenų.

Vasario 1 dieną VRK paskelbs burtais nustatytus rinkimų numerius ir kandidatų sąrašus. Juose rasti labai daug naujų pavardžių ir tikėtis proveržio nelabai realu, nes dauguma rinkėjų galvoja, kad viskas būna sudėliota iš anksto taip, kaip reikia. Gal jie teisūs? Kalbama, kad esantis paskirtas žmogus, kuris „reguliuos“ balsavimo biuletenius ir rinkimų rezultatus, o už tai jam pažadėtas postas. Žinoma, visuomenė to nesužinos. Niekas nesigirs, kaip nuveiktais darbais.

Šiais metais Mažeikiuose jau susituokė pirmosios jaunavedžių poros, gimė pirmieji kūdikiai, o į užsienį išvyko dirbti, gyventi ir ieškoti savo laimės dar keli mažeikiškiai, kažkas baigė kelionę ir savo vargus šioje Žemėje...

Šalies žiniasklaidoje vis dažniau pasirodo pranešimų, kad reikia laukti naujos krizės ir jai ruoštis. Neskubėkime tikėti.

Už lango balta žiema. Panaši buvo ir atmintinais 1991 metų sausio mėnesio įvykiais. Prisiminkime ir tyliai pagerbkime tuos, kurie drąsiai stovėjo gindami Lietuvos Nepriklausomybę, ir ypač tuos, kurie žuvo. Jau šiandien tai padaryti galima 12 val. pedagogo Laimono Terasiaus iniciatyva jau daugelį metų organizuojamoje „Laisvės bangoje“. Sekmadienį, tikrąją Laisvės gynėjų dieną, 12.30 val. melsimės už juos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, o 14 val. Kultūros centre bus rodomas šokio spektalis legendos apie mūsų protėvius Kęstutį ir Birutę motyvais. Norintieji pasportuoti 13 d. 12 val. kviečiami į 11 km šiaurietiško ėjimo žygį nuo Buknaičių salės.

Belieka pasirinkti. Kaip ir rinkimuose. O gražus ir baltas sausis tesuteikia gražių ir šviesių emocijų!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode