Reklama 1

Skubame laike...

 

Vėl praeitin nuskubėjo Kalėdos... Įsibėgėję lekiame į Naujuosius metus. Vėl nauja gyvenimo atkarpa prieš akis, naujas virsmas, nauji rūpesčiai ir svajonės. Nors kasdienybė daugeliui – ta pati. Įsibėgėję skubame ir vis tiek nesuspėjame su laiku. Taip metai iš metų. Bėgame nestabteldami, neapsidairydami aplink, nepasidžiaugdami įstabiu gamtos vaizdu, spalvingomis švenčių dekoracijomis, aplinkinių šypsenomis... Vis pirmyn ir pirmyn. Kol... sustoja pats laikas. O anapus jo nėra!Ten nebus nei praeities, nei ateities, tik nuolatinė dabartis.

Sakoma, kad reikia eiti drauge su laiku. Jei neisi, atsiliksi nuo gyvenimo. Tačiau kažkoks išminčius yra pasakęs, kad neužtenka eiti drauge su laiku. Jeigu su laiku susijungsi ir susituoksi, tai nė nepajusi, kai tapsi našlys. Laikas tave pralenks, o tu pasiliksi vietoje. Jei nori neatsilikti, turi pralenkti laiką. O kas yra laikas? Filosofams – judesio matas, santykis tarp judesio pradžios ir pabaigos. Vadinasi, laikas negali egzistuoti be judesio, be gyvenimo ir veiklos.

Kažkas yra pasakęs, kad kartais gyvenimas atrodo lyg ramus laivo plaukimas per jūrą, o kartais – kaip žiauri kova. Jis nuolatinis ieškojimas, siekimas gėrio, grožio, tiesos. Gyvenimas pilnas susitikimų ir atsiskyrimų. Jame su daug kuo susitinkame, su daug kuo skiriamės. Gimdami susitinkame su pasauliu, mirdami – skiriamės, tačiau tarp gyvenimo ir mirties yra šimtai susitikimų ir atsiskyrimų. Per gyvenimą plaukdami, kovodami ir ieškodami, skiriamės su tuo, kas netikra, negražu ir negera, kad susitiktume su gėriu, grožiu ir tiesa.

Apie laiką, dabartį, gyvenimą, jo prasmę ir kokybę dažniausiai susimąstome metų virsme ar išgyvendami kitų žmonių, ypač pažįstamų ar artimųjų, netektis. Susimąstome trumpam. Ir vėl pasiduodame laiko ratui įsukti mus į rutiną.

Jau vos po kelių parų atsidursime prie naujo laiko rato, skaičiuosiančio trečiojo tūkstantmečio priešpaskutinius antrojo dešimtmečio metus. Kokie jie bus kiekvienam iš mūsų ir visiems kartu? Ką atneš gero ir ne visada pageidaujamo? Kol kas mums – tai gili paslaptis, kurią sužinoti smalsu, bet neįmanoma. Ji paaiškės tik po metų, kai žvelgsime į savo nueitą kelią. O jos reikšmė daugiausia priklausys tik nuo mūsų valios, ryžto ir pastangų.

Tegul ši paslaptis atsiskleidžia kiekvienam visokeriopa, besąlygiška ir nesavanaude meile, niekada neprarandama viltimi ir tikėjimu. Tegul Jūsų namai būna pilni skalsos, santarvės, ramybės ir pakantumo vienas kitam! Kad šiais naujaisiais metais ir mes patys būtume nauji ir nauji būtų mūsų santykiai su kitais, kad visi būtume vieningi, vieni kitiems rodytume daugiau pagarbos, atjautos, supratimo.

Dėkojame už bendravimą ir bendradarbiavimą, už Jūsų mintis, nuomones ir pastabas. Ačiū, kad buvote, esate ir būsite su mumis!

Gerų, prasmingų ir laimingų Jums Naujųjų, 2019-ųjų, metų!

    

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode