Reklama 1

Būti žiburiu...

Tarsi lydima gražaus auksinio rudens penktadienį Mažeikiuose nuvilnijo graži ir kilni akcija: sujungusi senamiestį su naujamiesčiu eisena už gyvybės išaugojimą keliaujant vainikuota didingu bažnyčios varpų gaudesiu, iškilmingu garbaus dvasininko sutikimu ir bendra, suvienijusia renginio dalyvius ir visus tam neabejingus, malda – šv. Mišiomis ir rožiniu.

 

Artėja žiaurios tragedijos, kai šalies kelių maniako auka, beje, jau ne pirma, tapo ir mūsų kraštietė Justina, metinės. Čia gimusi, mokslus pradėjusi „Žiburėlio“ pradinėje, baigusi Gabijos gimnazijoje, išvykusi studijų tęsti į Klaipėdą ir... ta nelemta lapkričio 16-oji – kai pražydęs jaunyste žiedas nuskinamas, sutrypiamas, išniekinamas pačiomis žiauriausiomis formomis ir... išmetamas. Paliekama nepakeliama širdgėla tėvams, artimiesiems, draugams ir visiems, svetimam skausmui neabejingiems.

Dar kiek anksčiau nei prieš metus nubangavo per šalį žinia apie pernai rugsėjo 21-ąją įvykdytą taip pat kraupų nusikaltimą Dembavoje: išniekintas ir sudegintas automobilyje dar vienas jaunystės žiedas. Ši tragedija ir paskatino garsiai rėkti tam: „Ne!“ Prieš metus gimusi iniciatyva, anot idėjos autoriaus Mindaugo Jonušo, blaškoma it jūroje laivas, išgyveno tikėjimu, jog Lietuvai to reikia. Neatlygintina savanoriška veikla visuomenės labui įgavo pagreitį: projektas nominuotas Gyvybės apdovanojimu, pripažintas aukščiausių šalies valdžios atstovų bei organizacijų, galiausiai – pačios visuomenės, nepaisant kai kurių skeptiškumo į patį žmogiškumą. Bet čia akmuo jų pačių sąžinei ir moralei.

Na, o tiems, kas turi vidinės drąsos ir pasitikėjimo, ypač tiems, kurie prisidėjo prie renginio – nuoširdžiausia redakcijos ir projekto vadovo padėka. Pati nuoširdžiausia padėka Bažnyčios atstovams – šv. Mišių celebrantui kan. Zenonui Degučiui, kuris už gyvybės išsaugojimą kvietė melstis dar ir sekmadienio Sumos šv. Mišių dalyvius, koncelebrantams kunigams Pauliui ir Klemensui Jaraminams, Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos choreliui ir vargonininkei, Ateitininkų kuopai ir tikintiesiems, buvusiems bendroje maldoje už gyvybės išaugojimą keliaujant.

Patys nuoširdžiausi padėkos žodžiai skiriami ir LR Seimo nariui Kęstučiui Bartkevičiui ir jo padėjėjams Česlovui Čyžui bei Mantui Badaukiui, Savivaldybės mero pavaduotojai Sigutei Bernotienei, Rotary klubo nariui Bronislovui Šauliui, Mažeikių šaulių kuopos vadui Pranui Trakiniui bei visiems šauliams, taip pat ir jauniesiems šauliams, Mažeikių policijos komisariato pareigūnams ir savanoriams, ne tik dalyvavusiems eisenoje, bet ir ją saugojusiems, jų vadovams, Muzikos mokyklos pučiamųjų orkestro „Mažeikių dūdoriai“ vadovui Vidmantui Alčauskiui ir visam kolektyvui, Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro atstovėms Viktorijai Riškutei, Renatai Didžiulienei, RaimondaiUdalcovaitei bei vaikučiams, gausiam būriui Merkelio Račkausko, taip pat Gabijos bei Viekšnių gimnazijų, „Ventos“ progimnazijos ir Mažeikių politechnikos mokyklos bei „Mažeikių autobusų parko“ atstovams. Nuoširdžiausi padėkos žodžiai ir projekto savanoriams, ant kurių pečių sunki, bet kilni našta.

Tie patys nuoširdžiausi padėkos žodžiai skiriami ir Jums visiems, kurie dalyvavote renginyje, bet nespėjote užsiregistruoti, dėl to negalime padėkoti atskirai kiekvienam.

Tie patys nuoširdžiausi padėkos žodžiai skiriami ir Jums, negalėjusiems, tačiau visa širdimi buvusiems kartu ir projekto iniciatyvą palaikantiems.

Ačiū ir skeptikams. Be Jūsų galbūt nebūtų paskatos Gyvenimo pamokos kartelę kilstelėti aukščiau ir būti tuo žiburiu, nuo kurio būtų šviesiau gyventi...

Gražios savaitės!

Komentarai  

+1 #3 Valerija 2015-10-22 15:02
Super projektas su gera ideja, tik gaila kad tokie projektai prasideda po didziuliu nelaimiu:( Mintyse esu su visu nukentejusiu zmoniu artimaisiais. Stiprybes Jums!!!
Cituoti
0 #2 BrADAUSKAS 2015-10-20 20:13
Cituoja plpp:
Jautrus tai projektas , paliečentis sielos kerteles Duok Dieve kiekvienam iš mūsų taip mylėti gyvybę kaip šie žmonės .
Mindaugas tikrai su savo komanda Lietuvoje kuria stebuklą -Ačiū jums.


Kur Mindaugas buvo anksčiau?
Cituoti
0 #1 plpp 2015-10-20 17:43
Jautrus tai projektas , paliečentis sielos kerteles Duok Dieve kiekvienam iš mūsų taip mylėti gyvybę kaip šie žmonės .
Mindaugas tikrai su savo komanda Lietuvoje kuria stebuklą -Ačiū jums.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode