Romas

Grožis

 

    Užsitęsęs auksinio rudens grožis ir toliau džiugina bei stebina mus, o ypač ryškiai, tai atsiskleidžia tvarkomuose miesto bei gyvenviečių parkuose. Gamta pasidabinusi žaviais papuošalais – saulės nurausvintais, nugelsvintais lapais, kurie dabar pavirto įspūdingais medžių rūbais, o žemę šalia jų nuklojo įmantrūs spalvingi minkštučiai kilimai. Kaip gera būtų išeiti basomis kojomis ir godžiai gerti rytmečio rūkų nektarą. Toks nepakartojamas grožis suteikia daug malonių akimirkų ir leidžia užsimiršti, kad visai šalia yra ir kitokių spalvų bei emocijų pilnas gyvenimas.

Jau besibaigianti savaitė prasidėjo Tarptautine boso diena. Šią šventę dar 1958 metais pasiūlė Patricija Bays Haroski iš Ilinojaus valstijos. Spalio 16-ąją pasirinko todėl, kad ši diena – jos tėčio gimtadienis, o ji tuo metu dirbo tėčio įmonėje sekretore.

Ši diena Lietuvoje pradėta švęsti palyginti neseniai. Tai kukli, smagi, bet neįpareigojanti proga pasveikinti bei pagerbti savo viršininkus, iškrėsti jiems netikėtą staigmeną, trumpam pabūti drauge, atitrūkti nuo darbo reikalų ir problemų. Labai įvairiai ji buvo paminėta ir Mažeikių krašto įmonėse bei įstaigose.

O štai visai neseniai šalies žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Mažeikiuose už 13 mln. eurų bus statoma sporto arena. Džiugi žinia, jei pavyktų siekį įgyvendinti, tačiau mažeikiškiai tuo klausimu skeptikai. Iš tiesų, tokia suma Mažeikių rajono savivaldybei daugiau nei per didelė, o kur dar pastato išlaikymas būtų. Juolab, kad Vyriausybė bent jau kol kas neketina paremti. Mažeikiuose lankęsis Premjeras pavasarį teigė, kad galėtų prisidėti puse kaštų tik tuo atveju, jei sąmata būtų sumažinta. Kadangi sąmata ne tik nesumažinta, bet dar dviem milijonais padidinta, tikėtis Vyriausybės prisidėjimo daugiau, nei naivu. Tą patvirtino BNS ir Vyriausybės atstovas, teigdamas, kad parama nenumatyta. Mažeikių valdžia kalba apie bendradarbiavimą su verslu. Jei taip būtų, puiku, tačiau kol kas pinigų arenos statybai nėra (didžiosios dalies tikrai), bet yra sutartis ir įmonė, kuri juos pasiruošusi įsisavinti, ir yra projekto vadovas, kuris pasiruošęs teisingai paskirstyti į „lentynėles“ tuos 13 mln. eurų. Pabūkime šioje vietoje optimistai.

Bet grįžkime atgal, prie to, kaip pradėjome šią skiltį. Kai gamta šypsosi, regis, visas aplinkinis pasaulis gražesnis ir jaukesnis.

Astrologai teigia, kad dabar labai palankus laikas pokyčiams, naujoms galimybėms darbe ir gyvenime, sveikesnei mitybai, sveikatinančiai mankštai, vizitams pas medikus, kuriais galite pasitikėti – to verta nepražiopsoti. Pomėgis ar pramogos, atžalos ar mylimas žmogus susirinks visą jūsų meilę, palankumą ir taps jūsų džiaugsmo šaltiniu. Kuo labiau į tai, kas mums malonu, įsitrauksime, tuo labiau įprasminsime save, todėl ieškokime būdų ne tik gerai leisti laiką, bet ir save išreikšti.

Vienas prancūzų mokslininkas įsitikinęs, kad visi mes sutverti gyventi 120 metų. Šiuo metu Prancūzijoje jau daugiau nei 10 000 šimto metų sulaukusių piliečių. Po 40 metų bus jau 150 tūkst. žmonių, kuriems bus daugiau nei 100 metų. Pažiūrėkime, kaip greitai keičiasi mūsų gyvenimas. Šiandieną liežuvis neapsiverčia 60-metį žmogų pavadinti pagyvenusiu arba senu. Organizmą galima palyginti su automobiliu. Jei kažkas barška, reikia atlikti diagnostiką, pataisyti kontaktus ir įpilti naujos alyvos. Savaime suprantama, kad kada nors automobilis nebevažiuos. Tačiau atsiminkite ir tikėkite, kad žmogui tai turi nutikti, sulaukus mažiausiai 100 metų.

Šis auksinis ruduo sukūrė nepakartojamus vaizdus – nesnauskime, važiuokime į gamtą, gėrėkimės jais, kol dienos netapo visiškai trumpos, darganotos ir tamsios.

Gražių patirčių!


Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode