Reklama 1

Ruduo

Praėjęs savaitgalis mūsų rajono gyventojams ir vėl buvo pilnas visokių įvykių, švenčių, renginių, jaudulio ir šurmulio, bet, sprendžiant pagal regioninės televizijos žinių laidas bei oficialią informaciją, visur buvo galima suspėti. Vienur oficialiai pastovėti, „protingai“ pakalbėti, o kitur, kaip renginio „vinį“, net įteikti piniginį čekį. Tai dažniausiai daro keli „etatiniai“ rajono Savivaldybės politikai ir, žinoma, politikės. Keičiasi tik vieta ir aprėdai.

 

Dažniausiai lieka neaišku, kas yra šventės šeimininkas, jos pamatinis „grūdas“ bei pagrindiniai dalykai – žmonės lieka nepastebėti, o prieš televizijos kamerą ir fotografų objektyvus dažniausiai pozuoja įvairūs ir net nelabai svarbūs politikai arba tarnautojai.

Visgi paminėtina, kad vienas svarbiausių ir tikrai laukiamų įvykių buvo Mažeikių muziejaus atidarymas. Po rekonstrukcijos žymiai pasikeitusi ir pagražėjusi įstaiga pristatė net keletą įdomių ekspozicijų. Dėmesio bei šventinių renginių ir koncertų taip pat sulaukė Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, o Angelų sargų šventę paminėjo rajono policijos pareigūnai ir darbuotojai. Mokytojų dienos išvakarėse rajono žiniasklaidoje ir renginiuose buvo pagerbti iškilūs pedagogai.

Šiltas ruduo leidžia sparčiau suktis tiems, kurie užbaiginėja įvairius miesto tvarkymo projektus. Naują alsavimą įgauna ir akivaizdžiai gražėja miesto teritorija senamiestyje. Atsirado gyvybingumas autobusų stotyje ir jos prieigose, puikiai į naują vietą perkelta ir įkomponuota skulptūra, pasodinti nauji želdiniai, o geležinkelio stoties teritorija taip pat kasdien gražėja. Turi kuo pasigirti ir naujoji miesto dalis.

Bet dar labai norisi pakalbėti ir apie rudenį. Toks gražus ir šiltas. Labai neskubėdamas palengva keičia savo spalvas, tarytum pritingėdamas. Miške dar galima rasti įvairiausių grybų, o galima tik šiaip paklaidžioti ir pakvėpuoti grynu oru bei pasimėgauti minkštu samanų kilimu.

Nors spaliui tai įprasta, tačiau kažkaip keista, kad jau tenka išlydėti išskrendančius paukščius. Atrodo, dar taip neseniai džiaugėmės jų gagėjimu sugrįžtant, o dabar danguje girdisi atsisveikinimo klegesys. Ilga ir sunki sparnuočių kelionė, jų sugebėjimas orientuotis dangaus platybėse, ištvermė ir keliavimo tvarka verčia stebėtis bei žavėtis.

Žmonija šioje žemėje orientuojasi ir tvarkosi žymiai sunkiau. Gal ir teisūs tie, kurie vis garsiau teigia, kad žmonės yra tikrieji ateiviai. Žmonija yra labiausiai išsivysčiusi rūšis planetoje, tačiau stebėtinai blogai prisitaikiusi gyventi Žemėje. Kaip pavyzdys pateikiama tai, kad žmonės per greitai nudega saulėje, didelė dalis nemėgsta natūralaus maisto, pasaulyje paplitę daug lėtinių ligų, be to, labai daug žmonių kenčia dėl nugaros skausmų. Dar 2013 m. Kazachstano mokslininkai paskelbė, kad žmonių DNR užšifruotas nežemiškos kilmės signalas. Anot jų, DNR yra ne kas kita kaip tikslus matematinis kodas, o jo atsiradimo negali paaiškinti evoliucijos teorija.

Kaip ten bebūtų, mes tik galime pavydėti išskrendantiems paukščiams. Jiems nėra valstybių sienų ir nerūpi žmonių karai, jų nevargina žemiškos problemos ir kalbos barjeras. Paukščių grupę į tikslą veda stipriausias paukštis, o jam pavargus pakeičia kitas, pailsėjęs ir turintis daugiau jėgų. Štai kas yra laisvė ir demokratija!

Mes dar daug ko galime pasimokyti iš gamtos, bet ne visada norime, dažnai nesugebame.

Spalio 9 d. bus minima Pasaulinė pašto diena, o spalio 10 d. – Vietos savivaldos diena. Kiekvienas laisvas pasirinkti, ką švęsti ir ką paminėti.

Rytiniam rūkui išsisklaidžius, mūsų miestas ir kaimeliai atgyja. Kaip tie paukščiai ir Žemės vabalėliai. Kiekvienas savo gyvenimo tempu.

Nesiliaukime mėgautis kiekviena savo gyvenimo akimirka ir nepamirškime, kad mūsų visų dar laukia auksinis ruduo.

Komentarai  

+2 #5 Tomas 2015-10-13 10:39
Sita reiketu duoti paskaityti musu krasto "lyderiams", kad suprastu kas yra demokratija!!!
Cituoti
+2 #4 olegas 2015-10-13 10:37
sitas geras, patiko
Cituoti
+2 #3 Orinta 2015-10-10 20:27
Su nekantrumu laukiu kiekvienos redakcijos skilties:) Kiekvienas straipsnis pozityvus, ikvepiantis, pateikiantis idomia informacija ir pamokantis vis kazko naujo:)
Cituoti
+2 #2 Ramunas 2015-10-10 15:16
Gerai parasyta, ypac patiko vieta kur zmones palyginami su pauksciais, kiek daug galime ismokti is gamtos!
Cituoti
+2 #1 Edita 2015-10-09 17:54
Labai graziai parasyta! Visiems rudenio proga noreciau palinketi taikos ir laisves!
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode