Laimės hormonai

 

Už langų jau spalis, o marguose kalendoriuose jo pradžia pažymėta net keliomis svarbiomis šventėmis. Įvairiais renginiais ar akcijomis praėjusį savaitgalį bei šią savaitę buvo minima Tarptautinė muzikos diena, Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, Šv. Angelų sargų ir Policijos diena, Pasaulinė gyvūnų diena, o šiandien – Tarptautinė mokytojų diena.

Įvairovės pasirinkimas išties didelis, todėl daugeliui mažeikiškių būtų žymiai smagiau, jei šį spalio mėnesį pavyktų pamiršti tokį įprastą reiškinį, kaip rudens depresija.

Visgi vienatvė, bendravimo stygius, neturėjimas kam paskambinti ar su kuo susitikti – dažnai yra slogios nuotaikos, liūdesio ir apatijos priežastis, todėl patartina susirasti bendraminčių, kuriuos galėtumėte aplankyti ar kurie aplankytų jus. Jei gyvenate ten, kur vyksta vieši kultūriniai ir dažnai nemokami renginiai, išnaudokite progą – lankykitės juose. Daugelis viešų erdvių, tokių kaip bibliotekos, kultūros centrai – puikiai tinkamos susitikimams ir laiko praleidimui su bendraminčiais ar seniai matytais bičiuliais.

Mažeikių Trečiojo amžiaus universitetas (TAU) , LPS „Bočiai“ Mažeikių bendrija, klubas „Mano namai“. Čia tikrai galima rasti sau įdomios prasmingos veiklos ir naujų bičiulių. Juokimės, būkime linksmi, nes tai vaistas nuo visų ligų. Ne veltui sakoma, kad nuoširdus bei smagus juokas, kurio metu gaminasi laimės hormonai, stiprinamas imunitetas bei širdis, padeda ne tik šviesesnėmis spalvomis pamatyti pasaulį, bet ir gerina savijautą bei sveikatą.
Vyresnioji karta, apie kurią dabar kalbame, – tai žmonės, daug metų dirbę Lietuvai ir nusipelnę mūsų kraštui, tačiau dabar daugelis jų nebeturintys artimųjų, sergantys, sunkiai gyvenantys. Kiekvieno mūsų pareiga – padovanoti jiems kiek įmanoma daugiau gerų ir šviesių akimirkų. Pagarba ir dėmesys vyresniesiems – kiekvienos visuomenės kertinis akmuo.

Atėjęs ruduo dažniau užklumpa mus niūresnėmis mintimis ir liūdesiu. Tačiau stenkimės nesijaudinti dėl to, ko nesugebame suprasti ir nebegalime pakeisti. Mėgaukimės didžiąja paslaptimi, juk visko paaiškinti tiesiog neįmanoma – kai kurie dalykai taip ir lieka paslaptimi, netgi po mūsų. Nuolatos turėkime viltį, kad santykiai, kuriems lemta susiklostyti, tikrai užsimegs, kad netikėtas nutikimas įvyks tinkamu momentu. O kad nusiramintumėme, būkime fiziškai aktyvūs, daugiau laiko leiskime su bičiuliais bei artimaisiais, su džiaugsmu priimkime kiekvieną malonią gyvenimo pasiūlomą staigmeną.

Nebūkime užsisklendę, visada rūpinkimės savimi ir tikėkime, kad lemtingą akimirką atsidursime reikiamoje vietoje.

Nuo mūsų pastangų priklausys, ar šį mėnesį menkas negandas pakeis džiaugsmas ir malonūs rūpesčiai. Vėstant orams tikėtina, kad dauguma pajusime norą susipažinti ir ieškoti „savojo“ žmogaus. Tai palies ne tik romantiškus, bet ir draugiškus bei santuokinius santykius.

Spalis dažnai suteikia galimybę susipažinti. Susitikimas su bendraminčiu gali įvykti netikėtomis aplinkybėmis prekybos centre prie kasos, autobuse ar šalia gėlių parduotuvės. Tai visada būna įdomu, romantiška ir... sujaudina. Puoselėkime bei stiprinkime turimus ryšius, o jei esate vieniši, ieškokite jums tinkamo žmogaus. Laimės hormonai turi nepakartojamą savybę – būti amžinai gyvybingi.

Neišsigąskime, jei į langą netikėtai pasibels auksiniai rudeniniai lapai. Tiesiog mėgaukimės tuo.

Tegul jūsų viduje ir aplink atsiras daugiau šviesos bei saulės.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode