Romas

Vizitas

 

Pagrindiniu praėjusio savaitgalio įvykiu tapo Popiežiaus Pranciškaus oficialus vizitas Lietuvoje. Kai kas teigė, kad Pranciškus atvyko ne į Lietuvą, o pas tikinčiuosius, tačiau įvykę susitikimai su aukščiausiais šalies vadovais ir politiniais lyderiais bei parodytas tinkamas dėmesys rodo, kad su tokiu teiginiu negalima visiškai sutikti.

Lietuvą aplankęs Popiežius Pranciškus buvo antrasis popiežius, kuris lankėsi Lietuvoje. 1993 m. pirmasis šalyje svečiavosi popiežius, dabar jau šventasis, Jonas Paulius II. Net nesitiki, kad nuo to laiko jau prabėgo 25-eri metai. Tai buvo pirmasis tokio masto tarptautinis renginys Lietuvoje ir tada dar nebuvo elektroninio pašto, kalbos būdavo iš anksto kopijuojamos, o mobiliųjų telefonų buvo vienetai.

Žiniasklaidos kanalai dabar įvykusį vizitą įvardijo kaip istorinį įvykį, kuris papildė dar vieną reikšmingą Lietuvos istorijos skiltį. Jo tikrąjį istoriškumą bus galima įvertinti šiek tiek vėliau ir tai būtinai padarys istorikai, mokslininkai, krikščioniškos religijos tyrinėtojai, bet jau šiandien žinome, kad į Vilniaus ir Kauno gatves bei susitikimams numatytas vietas suplūdo tūkstančiai tikinčiųjų bei smalsuolių. Visur tvyrojo pakili nuotaika ir atmosfera. Čia buvo galima sutikti ir nemažai mažeikiškių, kurie autobusais ir savomis transporto priemonėmis nukeliavo į Vilnių, Kauną, kad gyvai pamatytų pontifiką. Žurnalistų kalbinti žmonės buvo vieningi ir tik geru žodžiu minėjo Popiežių, jo parodytą dėmesį ir teigiamas išskirtines asmenines savybes. Popiežiaus apsilankymas didelei daliai tikinčiųjų buvo visuotinės bažnyčios pajautimas, kurį žmonės išgyveno susirinkę kartu.

Katalikų bažnyčios vadovo darbotvarkė buvo įtempta ir labai gerai organizuota. Prie to daug prisidėjo ir savanoriai. Sekmadienį svečias aukojo šv. Mišias Kauno Santakos parke bei susitiko su kunigais, klierikais ir vienuoliais bei vienuolėmis Kauno Katedroje. Jis pažymėjo, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu kovojant su neteisybe. Popiežius taip kalbėjo, kai Vilniuje atidavė pagarbą nacių ir sovietų režimų aukoms ir kt.

Bet vizitas baigėsi ir Popiežius Pranciškus jau atsisveikino su Lietuva. Vilniaus oro uoste Katalikų Bažnyčios vadovą išlydėjo šalies vadovai ir aukščiausieji dvasininkai. Pirmadienį Popiežius Pranciškus dar lankėsi Latvijoje, o antradienį viešėjo Estijoje. Iš Talino jis grįžo atgal į Romą.

Popiežiaus vizitas pasibaigė, o Mažeikiai toliau gyvena savo ramų gyvenimą. Praėjusį savaitgalį miesto centriniame stadione vėl šurmuliavo „Bobų vasara 2018“, o rugsėjo 21 d. Kultūros centre prasidėjo XII tarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2018“.

Kartu su Popiežiaus Pranciškaus vizitu į Lietuvą atkeliavo ir jau tikri rudeniški orai. Termometrai niekur nesiekė 20 laipsnių, o vėliau į Lietuvą atslinko šaltasis atmosferos srautas, kuris atnešė lietų. Sunkūs debesys tai sklaidėsi, tai vėl temdė dangų, todėl trumpalaikio lietaus sulaukėme ne tik mes, bet ir daugelis šalies rajonų. Šeštadienį atėjęs ruduo ir pasiliko. Šios savaitės pradžia taip pat buvo lietinga, vėsi ir vėjuota. Tiesiog tikras lietuviškas ruduo. Lietus Lietuvoj...

Gražios savaitės su gelstančiu rudeniu!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode