Romas

Svaigi rudens pasaka

 

Ruduo – nuostabus ir visapusiškai spalvingas metas. Po truputį rimstanti gamta, gaivus oras ir vis dar džiuginanti šiluma – tikra rudens pasaka. Iki aukso ir ryškių ugninių spalvų dar trūksta šiek tiek laiko, nes pačioje pradžioje gamta dar neturi tiek įvairovės. Tačiau su kiekviena nauja diena tas pilkumas pradingsta. Vėliau pamažu apsiprantame ir pastebime, kad jau pritilo ir paukščių melodijos.

Rudens rytai vis dažniau pasitinka švelniu vos permatomu rūku, kuris iš lėto bei nepastebimai nusileidžia ant mūsų miesto ir gatvių. Pamažu bunda miestas, bet gyvenimas čia visiškai kitoks, nei Vilniuje ar Klaipėdoje. Nėra to įkyraus ir varginančio didmiesčio bruzdesio, kamšaties, triukšmo. Toks vaizdas labiau primena gražų filmą.

O kažkas tuo metu jau susiruošia į mokyklą ar darbą. Vyresni žmonės, arba neturintys, kur ir dėl ko skubėti, pamažu jaukiai kuičiasi savo pasaulėliuose. Gyvenimas verda. Kada nors vėliau danguje pasirodo saulė ir pamažu sušildo drėgnoką žemę ir augalus, dažnai išdžiovina praėjusio lietaus likučius ant stiklo. Smagūs saulės šviesos lopinėliai užpildo gyvenamąsias erdves, kaip gyvi padarėliai žaidžia bei pokštauja ant sienų arba kitų paviršių. Užėjus pasisvečiuoti, dažnai namuose pasitinka gardžiai kvepiančių obuolių aromatas, o vasaros gėlių puokštes daug kur jau pakeitė arba keičia rudens gėlių spalvos ir kvapai.

Miesto bei aplinkinių vietovių parkai bei viešosios erdvės jau irgi ištuštėjo. Iki kitų metų vasaros atsisveikino įvairūs sporto bei pramoginiai renginiai, bendruomenių šventės, smagūs jubiliejai. Šiandien mes vis dar dalinamės patirtais įspūdžiais bei prisiminimais, draugams pasakojame apie įstabias keliones ir nuotykius. O sėdint pamokoje, paskaitoje arba darbe, mintys vis nuneša kažkur kitur.

Šiandien mes jau nebegalime gyventi be televizijos, kuri mirga nuo kvailų sensacijų ir pigių šou projektų. Kartais pagalvoji, jeigu užsipiltum akis ir įbestum buką žvilgsnį į televizorių, gal save įtikintum ir patikėtum, kad visas pasaulis yra už ekrano. Sąmokslo teorijų šalininkai teigia, kad taip bukinama žmonių sąmonė, bet gal tai nėra taip jau ir blogai. Šiandien žmogui labai trūksta gerų emocijų, pasitenkinimo, džiaugsmo, ryškių spalvų. Gyvenimas toks trumpas ir nenuspėjamas, kad dažnas tiesiog nesuspėja „įšokti“ į savo sėkmės traukinį arba atsidurti laiku ir reikiamoje vietoje. Bet gal taip visada ir buvo? Gal tiesiog apie tai negalvojame. Juk pasakos atsirado greičiausiai dėl tos pačios priežasties. Kad žmogus galėtų nukeliauti už trijų jūrų marių, vandenynų, kad atrastų savo Princą ar Princesę, kad atrastų Lobių salą ir panašiai. Šiandieninis žmonių keliavimas, viltys ir nerimas ir yra ta pati pasaka, tik truputį kitokių spalvų bei atspalvių, negu matome anapus televizijos ekranų.

Ko gero, kiekvienas galėtų sukurti šiems laikams aktualią savo pasaką, kaip maža mergytė iškeliavo į tolimą šalį laimės ieškoti. Kadangi toji pasaka dar tęsiasi, mes negalime žinoti, kada ji sutiks savo princą ant balto žirgo, kokie pavojai jos tyko, nes pasakų be pavojų nebūna. Žinome tik tiek, kad visos pasakos turi laimingą pabaigą.

Kai miestas po savaitės darbų jau eis miegoti ir ilsėtis, languose užsidegs šviesos – nakties žiburiai. Vėl ištuštės gatvės. Tuomet kasdienes mintis ir svajones pakeis sapnai. Gal juose regėsime savo rudens pasaką, o gal atšoksime savo auksines vestuves?

Kai išauš nauja diena ir prasidės nauja savaitė, Laikas atlaidžiai nusišypsos ir primins, kad niekada jau nebebebus taip, kaip vakar.

Turėkime savo pasaką ir ja tikėkime!

Komentarai  

0 #2 Brenton 2018-11-04 03:25
I see you don't monetize your site, don't waste your traffic, you can earn extra bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all
websites), for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Also visit my blog ... BestMercedes: https://FollowMaddison.blogspot.se
Cituoti
0 #1 Brigitte 2018-10-29 14:42
I see you don't monetize your site, don't waste your traffic, you can earn extra
cash every month. You can use the best adsense alternative for any type of
website (they approve all websites), for more details simply search
in gooogle: boorfe's tips monetize your website

My web site; BestSheena: https://CleverFlorian.blogspot.com
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode