Reklama 1

Vasara dar nenori išeiti

 

Jeigu ryte keliamės ir į darbą ruošiamės šiek tiek anksčiau, tai pro savo pravirus langus jau galime išgirsti bei pamatyti pirmuosius išskrendančių paukščių pulkus. Šių metų karšta vasara sumušė daug rekordų: netrūko nei saulėtų dienų, nei škvalų. Gamta turėjo puikią progą išsisiausti, o visas pasaulis ilgai prisimins ugnikalnių išsiveržimus, potvynius bei kitokias stichines nelaimes, žmonėms atnešusias daug bėdų, netekčių ir skausmo.

Savo spalvingą rūbą labai subtiliai jau matuojasi ir lukūriuoja ruduo.

Per vasarą nemažai užsienyje gyvenančių ir dirbančių mažeikiškių turėjo progą aplankyti savo namiškius bei artimuosius. Kažkokių didesnių pokyčių jie nepamato ir apie grįžimą atgal pagalvoja tik labai retas. Atsisveikinant dažnas nubraukia ašarą, tačiau po kiekvieno skrydžio į naujus namus jau laukia kitoks pasaulis ir gyvenimas. Namų ilgesys pamažu blėsta, o buvusi praeitis pasidengia užmaršties dulkėmis.

Mūsų atokaus rajono moksleiviai be ypatingos pompastikos jau sugužėjo į mokyklų klases. Įprastu reiškiniu tapo tai, jog moksleivių skaičiaus kreivė toliau leidžiasi žemyn, o pedagogų amžiaus vidurkis kyla aukštyn. Užmarštyje paliko tie laikai, kai mokslo metų pradžiai būdavo atidaroma nauja mokykla, o pedagogų bendruomenę papildydavo nemažas jaunų specialistų būrys. Dabar gi mokyklas dažniau uždarome. Šių mokslo metų pradžia neapsiėjo ir be kuriozų. Politinė dauguma Seime nusprendė, kad kalendorinė Mokslo ir žinių diena (vardan blaivios Lietuvos) iš rugsėjo 1-osios, gali būti perkelta į rugsėjo 3 d. Šia tema vienas pilietis pašmaikštavo: „Jei ne šita valdžia, aš tiek daug apie alkoholį nebūčiau galvojęs, jei ne šita valdžia, aš tiek negerčiau, nes dabar su kiekvienu užsipirkimu Lenkijoje vis daugiau alaus atsiveži, o kai turi, tai dažniau ir paimi...“ O štai abiturientė vienam televizijos kanalui paantrino: „Kas būtų, jei ir Kalėdas pradėtumėme perkėlinėti?“

Šiais metais vis dar minime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, todėl šią vasarą tikrai netrūko įsimintinų renginių, festivalių ir švenčių. Iki metų galo jų bus dar ne vienas.

Prieš 25-erius metus Lietuvą pirmą kartą aplankė Popiežius Jonas Paulius II. Neįtikėtinai greitai prabėgo šie metai, o visi tikintieji širdyje iki šiol nešiojasi šio vizito prisiminimus.

Šį mėnesį sulauksime jau kito istorinio įvykio – su valstybiniu vizitu lankysis Popiežius Pranciškus. Šis vizitas Lietuvoje bus vienas didžiausių mūsų šalies istorijoje renginių. Taigi, artėja įspūdinga bei prasminga šventė, kurios laukia Lietuvos žmonės, ypač tikintieji.

Lietuvos politiniame gyvenime nieko naujo, tik pamažu į eilę rikiuojasi pretendentai dalyvauti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose, o partijos po truputį ruošiasi 2019 m. vasario–kovo mėn. savivaldybių tarybų rinkimams. Mūsų rajono politikai „kuklūs” ir dėl rinkimų dar neatvirauja. O gal jau viskas žinoma iš anksto ir gražiai sudėliota?

Netruks įsigalėti ir įsismarkauti ruduo, todėl bus progų ne kartą išsimaudyti lietuje bei pasimėgauti įspūdinga gamta. Pamažu užsimirš buvusios vasaros nuoskaudos ir bėdos, o smagių dienų įspūdžiai bei prisiminimai suteiks polėkį naujiems sumanymams ir darbams.

Dar pabūkite su išeinančia vasara…

 
Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode