Petreikis
Karalaitee

Tomografas – į atliekas?

 

Jau daugelį metų mažeikiškiai turi galimybę atlikti kompiuterinės tomografijos tyrimus: anksčiau Mažeikių ligoninės tomografu, dabar, jau kone dešimtmetį paslaugą teikia patalpas ligoninėje nuomojanti privati gydymo įstaiga. Tik, kaip neseniai paaiškėjo, patalpos išnuomotos negalėjo būti, kitaip tariant – pernuomotos. Mat Mažeikių ligoninei jas suteikia Savivaldybė. Kas keisčiausia, kad pernuomoti, pažeidžiant įstatymus, leido pati Savivaldybė, kuri dabar tarp savų ieško „kaltų“. Tiek metų niekas nematė pažeidimo, kol aktyvus mažeikiškis nepradėjo kapstytis po dokumentus. O dabar iškilo grėsmė pacientams likti be šio tyrimo paslaugos. Kitąmet pasibaigsianti sutartis turėtų būti nutraukta. Dabar – didžiulis uždavinys, verčiantis politikams ir tarnautojams pasukti galvas, ieškant išeities, kad toliau nebūtų pažeidinėjami Teisės aktai ir nenutraukta paslauga. Kitaip tariant, reikia „vunderkindo“, kuris sugalvotų, kaip pasotinti vilką ir išsaugoti avį.

Ir viskas tik dėl to aktyvaus piliečio. Kapstosi žmogus archyvuose ir „šiukšlynuose“, ir ... iškapsto. O tada jau nėra kur nosies ir akių sukti: nemalonus kvapelis ir vaizdelis, bandytų giliai paslėpti ir tiek metų „pūdytų“ valdžios (buvusios) padarinių.

Vienas iš tokių – Mažeikių ligoninės kompiuterinis tomografas, kainavęs milijonus litų. Tuometinis meras Vilhelmas Džiugelis, kartu su savo „šaika“, galimai, nusprendė sugadinti aparatą. Labai neseną. Pasak vicemerės, kuri tuometu buvo Sveikatos komiteto pirmininkė ir viską puikiai atsimena, tomografas nurašytas ir... pristatytas į Stambiagabaričių atliekų surinkimo aiškštelę, o kitos detalės, radiacinės – kažkur.

Rezonancinis įvykis. Jo tikslas kai kam labai naudingas: galimai, parduotas neva nurašytas tomografas užsienyje, ir mero bendramoksliui medikui padaryta paslauga – byrantys pinigėliai už tyrimą jo tomografu.

Mūsų žiniomis, tomografas, galimai, parduotas labai brangiai. Pažymą iš Stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelės, kai tuometu jos direktoriumi dirbo vieno iš Savivaldybės vadovų sūnus, gauti nesunku.

Tokio sandėrio pasekmė – dabar vykstantis prokuratūros ikiteisminis tyrimas. Paskutiniu metu tai nenaujiena. Teisėsaugininkai mėgsta Mažeikius, jei ne Savivaldybę, tai įmones ir net privačias bendroves. Šalies žinaisklaidoje dėl to Mažeikių pavadinimas nuolat viešinamas.

Tik būtų geriau – jei teigiamai.

Gražaus rudenėlio!

Powered by BaltiCode