Romas

Geras gyvenimas

 

Rugpjūtis jau į pabaigą. Liko vos pora savaičių iki rugsėjo. Iki to meto, kai atsibus miestas, tėvai pradės vaikus leisti į mokyklas, darželius. Baigiasi ramybės ir atostogų metas.

Akivaizdu, atostogos priklauso visiems, tačiau nereikia pamiršti, kad ir šios turi pabaigą ir visgi teks grįžti prie ankstesnių darbų. Kai kuriems atsakingiems asmenims priklauso ir miesto aplinkos tvarkymas. Pavyzdžiui, miesto centre, tarp Kultūros centro, Bažnyčios ir IKI esančios apvaliosios aikštės priežiūra. Pavarčius šį laikraščio numerį, galima pamatyti fotonuotraukose, kaip tai atrodo. Nesvarbu, kad pats miesto centras, kad ten lankosi gausybė žmonių. Panašu, kad tai visiškai nereikšminga smulkmena. Svarbu tik turėti trinkelėmis grįstą aikštę, o jas saugant – drausti transporto priemonių eismą. Net turintys leidimus ten važinėti greitai nepravažiuos dėl išaugusių žolių. Lyg ir investuojame, puošiame, naujiname aplinką, o kad ji graži išliktų – pamirštame arba nematome reikalo prižiūrėti.

Visi įpratę skųstis, kad blogai gyvename, vos ne prie bado ribos esame ir panašiai. Bet užtenka per langą pasižiūrėti, kad pamatytum, kad tai tik nusiskundimai dėl per daug gero gyvenimo. Parduotuvių tokiame, palyginus mažame mieste pilna, važinėjame su geriausiais automobiliais, jį turime kone kiekvienas. Nuo to atsiranda dar viena problema – nėra kur jų pastatyti. Ypač daugiaubučių gyventojams. Šie skundžiasi, kad labai sunku išvažiuoti iš kiemo dėl per daug prasto matomumo, t. y. automobiliai stovi gatvių kraštuose, prie šaligatvių. Nėra jokių draudžiamųjų ženklų. Jie užstoja matomumą išvažiuojantiems iš kiemų. O piko metu sukelia avarines situacijas. Atsakingų ir čia nėra.

Artėja Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena. Kaip įprasta, kiekvienais metais prieš šią šventę atnaujinamas kelių ženklinimas, purškiami nauji dažai ir ženklai, atkreipiantys dėmesį į didesnį vaikų srautą per perėjas. Idėja gera, reikia tik džiaugtis. Tačiau... Ženklinimui skirtos kelios dienos. Tai reiškia, gali dirbti nuo ryto iki vakaro. Taip ir daroma. Tik iškyla problema dėl susidarančių kamščių piko metu. „Nieko nepadarysi, viskas dėl mūsų saugumo“, – atsakymas.

Taip, gyvename gerai, nėra ko skųstis. Tik toks lietuvių būdas.

Džiaukimės paskutinėmis vasaros dienomis ir pradėkime naujus mokslo metus su šypsena!

Powered by BaltiCode