Romas

Emocijos

Naujoji savaitė Mažeikiuose prasidėjo šiltu rudeniniu lietumi. Tenka pastebėti, kad Lietuvoje, kuri yra nedidelio ploto šalis, įvairiose vietose vyrauja labai skirtingi orai. Jeigu šeštadienį pas mus buvo vėsoka ir apniukę, tai Palangoje visą dieną dangumi ritinėjosi saulė. Mieste buvo gausu vienmarškinių turistautojų ir tokių, kurie dar maudėsi jūroje, deginosi ar kaip kitaip mėgavosi kurorto malonumais.

 

Galima būtų pamanyti, kad lietus simboliškai bando nuplauti bei apraminti siautėjusias ką tik pasibaigusio „Eurobasket – 2015“ čempionato aistras. Lietuvos krepšinio rinktinė, sunkiai „girgždėdama“, judėjo iš vieno turo į kitą ir dar kartą kaip reikiant sudrebino Europą, toli už savęs palikdama žymiai didesnes valstybes. Kaip ir 2013 metais Slovėnijoje, lietuviai tenkinosi sidabru. Kaip ir prieš dvejus metus mače su Prancūzija, taip ir dabar Ispanijos ekipos persvara nekėlė jokių abejonių. Ko gero, sirgalių emocijos apogėjų buvo pasiekusios pusfinalio mače su Serbija. Atmosfera buvo įkaitusi iki maksimumo ir po sunkios lietuvių pergalės, žmonės išėjo į gatves, džiūgavo ir šaudė petardas. Tačiau finalinis mačas buvo kitoks.

Dauguma mūsų komandą palaikiusių sirgalių ir krepšinio mylėtojų vylėsi, kad lietuviai nugalės Ispaniją, tačiau mintinai išmokusią puikius derinius ir gerai susižaidusią priešininkų komandąnugalėti šiandieninės sudėties Lietuvos rinktinė šansų beveik neturėjo. Jeigu ispanai būtų žaidę labai blogai, o lietuviai – fantastiškai, tada auksas galėjo būti ir mūsų.

Beje, praėjusį šeštadienį Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Šlovės muziejaus nariu oficialiai tapęs olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis sekmadienį Europos čempionato finalo pertraukos metu buvo pagerbtas Lilio „Stade Pierre Mauroy“ stadione. Tai buvo tiesiog puikios akimirkos!

O štai šiandien pasaulinės šlovės sulaukęs operos solistas, tenorų karaliumi tituluojamas Maestro Virgilijus Noreika mini savo 80-ąjį jubiliejų. Mažeikiškiai turbūt prisimena solinius V. Noreikos pasirodymus Savivaldybės kultūros centre ir kitose rajono scenose, koncertą „V.Noreika ir jo mokiniai“ bei jaunatvišką visą Lietuvą sužavėjusį muzikinį projektą „Trys tigrai“ (tenoras – V. Noreika, bosas – V. Prudnikovas, baritonas – E. Kaniava).

1875 m. rugsėjo 22 d. gimė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – lietuvių kompozitorius, dailininkas, chorvedys, kultūros veikėjas, kurisšiuo metu pasaulyje vertinamas kaip didžiausias kada nors gyvenęs Lietuvos dailininkas ir kompozitorius.

Mažeikiai labai savitai į savo miesto istoriją įrašė šio kūrėjo atminimą. 1942 m. Mažeikių gimnazijoje buvo įsteigtas M. K. Čiurlionio dailės būrelis. Jam vadovavo Česlovas Kontrimas, kuris tuo metu dirbo šioje gimnazijoje. Būrelį lankė tokie žinomi Lietuvos dailininkai kaip Jonas Švažas, Kazys Švažas, Mečislovas Ostrauskas, Vincentas Gečas, Bronė Valantinaitė-Jokūbonienė, Aloyzas Vilimas, Adolfas Kišonas, Pranas Gailius ir kt. Viena iš Mažeikių senamiesčio gatvių pavadinta M. K. Čiurlionio vardu. Ji tik apie 180 m ilgio, prasideda nuo Birutės gatvės ir atsiremia į Merkelio Račkausko gimnazijos kiemą. Šiandien 16.00 val. Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje vyks koncertas-paroda „M. K. Čiurlionio spalvų ir garsų pakylėti“, skirtas kompozitoriaus 140-ųjų gimimo metinių jubiliejui.

Šalia visų iškilių datų šiandien puikiai dera Mažeikiuose vykstantys europiniai bei kultūriniai renginiai „Europos judrioji savaitė“, „Šoka visa Lietuva“ ir pan.

Mieste ir rajone taip pat vyko nemažai kultūrinių renginių. Kultūros centre – „Poezijos ir dainos skrajonės – 2015“ , Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centre atidaryta A. Butkuvienės tapybos darbų paroda „Mažeikių Romos katalikų bažnyčios tapyboje“, Tirkšliuose nuaidėjo nuskambėjo tradicinis „Kermošius“.

Visko suminėti neįmanoma, bet galbūt visa tai galima palyginti su ketvirtą kartą vykusia Sedos jurginų švente. Šios šventės metu sukurtas „Žiedų žiedas“ iš beveik 40 000 žiedų yra ne kas kita kaip daugelio žmonių surinktos, suneštos bei išreikštos didžiulės gėrio ir grožio emocijos, kurios mumyse plevens ir džiugins ilgiau, negu tęsiasi spalvotas žiedo gyvenimas.

Geros savaitės ir gražių emocijų!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode