Reklama 1

Ten, kur Venta...

 

Daugelis sako, jog rugpjūtis – karščiausias vasaros mėnuo. Tačiau, kaip bebūtų, visgi neišsiginsime artėjančio rudens požymių: šaltų rytų, rasotų pievų vakarais. Kas žino, kiek liko gražių vasaros dienų, kurias galime praleisti prie vandens telkinių... Tiesa, ne prie visų.

Neseniai buvo ištirtos Mažeikių rajono maudyklos. Pasak tyrėjų, vandens mikrobiologiniai parametrai atitiko Lietuvos higienos normos reikalavimus. Patikslinant duomenis, verta pastebėti, kad mūsų Ventos upė visiškai tinkama maudytis. Negali nieko kaltinti, atsižvelgiant į Lietuvos higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų (KSV) 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens. Ventos upėje (ties Malūno g., Viekšnių seniūnijoje) žarninių enterokokų rasta 46 kolonijos/100 ml vandens. Bet kartais tyrimai visiškai nieko nereiškia prieš akivaizdžią padėtį.

Seniai kalbėta, aptarinėta Ventos upės problema – nuotekos. Akivaizdžiai košiant Ventos upės vandenį matome nemalonaus vaizdo nuosėdas. Kurgi jų nebus, jei pati teršiamiausia upės dalis – nuo Šiaulių iki Mažeikių. Gaila, kad ne visi nuosėdas pastebi. Nereikia nė košti, tereikia pavaikščioti pakrante ir pamatysite, kokiais vamzdžiais iš sodininkų bendrijų ir kitų gyvenamųjų kvartalų tos nuosėdos atsiranda. O paskui tos pačios sodininkų bendrijos naudoja tą vandenį augalams. O gyventojai derliumi nesiskundžia... Juk tokių trąšų parduotuvėje nerasi.

Tiesa, Mažeikių Pavenčių paplūdimys (Aitvaro g.) pagal tyrimus paskutinėje vietoje. Žinoma, kol vanduo atiteka tokį kelią, juk viskas išsisklaido. Tyrimai nebuvo atliekami, pavyzdžiui, ties sodininkų bendrijomis „Rasa“ ir „Raselė“. Seniai keltos problemos dėl ten esančių neaiškių vamzdžių ir ne tik. Yra žmonių, mačiusių nuotekas ir be vamzdžio.

Šitaip mes mylime mūsų brangiąją Ventą. Negalime per daug kritikuoti, kiti vandens telkiniai galbūt irgi nekokios kokybės, tačiau, pripažinkime, tyrimai atlikti atmestinai. Arba tiesiog mums, mirtingiesiems, nesuprantami.

Maudykimės, dar kol šiltos dienos, švariuose vandens telkiniuose, nepasitikėkime tyrimais taip pat kaip meteorologais, nes kartais visiškai neaišku, iš kur jie tokią informaciją traukia. Ne mums ir suprasti.

Gražios likusios vasaros!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode