Romas

Iš namų!

 

Štai ir rugpjūtis. Karščiausias vasaros mėnuo. Nors, kaip teigia sinoptikai, jau vos po kelių dienų šis Lietuvai neįprastas karštis turtėtų atslūgti. Ko gero, visi spėjome pabuvoti gamtoje, pakeliauti. Ir taip nesinori grįžti namo. Na, jei turi padorią šeimą, vaikus, tačiau įtartinos reputacijos kaimynus, visgi geriau ir negrįžti namo. Bent vaikams.

Visi žino, kaip kartais sunku būna auginti vaikus. Jie neklusnūs, judrūs, bet jiems juk neuždrausi vaikščioti ir bėgioti savo pačių namuose vidury dienos. Mat, kai kurie daugiabučio kaimynai mano galintys tai padaryti ar net dėl to iškraustyti iš buto. Svetimo. Jeigu vaikas bėgioja kambaryje, žaidžia, garsiau kalba... Taip mano aukštu žemiau gyvenantis žmogus, kuris, akivaizdu, yra žemos moralės, kad pyktį ir emocijas su „daugiaaukščiais“ keiksmažodžiais, beje, vaikams girdint, lieja už neįtikėtinai juokingus dalykus. Anot jo, vaikai turėtų praleisti visą dieną lauke, kad netrukdytų kitiems. Lauke?! O tėvai, sunkiai dirbdami ir kasdien viską aukojantys vaikų gerovei, susilaukia specialiųjų tarnybų skambučių į duris ir bauginimų atimti vaikus. Visiškai be jokios priežasties. Jų terminais kalbant, už nulinę riziką. Ir tai vyksta dėl vieno sunkiai savo vietą dėl padaugintos alkoholio dozės suvokiančio žmogaus neadekvačių veiksmų. Policijai šis žmogus iš daugkartinių iškvietimų puikiai pažįstamas, tačiau pareigūnai nereaguoti į juos negalintys. Kad ir kokie absurdiški jie būtų.

Tai gal vienintelis sprendimas neturėti vaikų? Jei juos mylintiems, prižiūrintiems ir gražiai auklėjantiems tėvams kyla problemų. Vien dėl to, kad vaikai yra ir jie gyvi. O gal reikia juo surišti, kad nebėgiotų, užklijuoti burnas, kad nekalbėtų ir nesijuoktų? Arba likimo valiai palikti juos lauke visai dienai, kaip reikalauja girta kaimynė? O tada Vaiko teisės tikrai turėtų darbo. Ir pagrįstai.

Kartais neturime, ką veikti, stebime kiekvieno kaimyno žingsnį per padidinamąjį stiklą. Mat, naujiena – nuo šiol negalima vaikų prileisti ir prie pravirų langų. Nesvarbu, kad jie ne vieni namuose ir langas vos praviras. Matyt, vaikams jau nebegalima laukti iš darbo sugrįžtančios mamos ar tėčio. Kaimynai viską stebi. Atsargiai, tuoj pamatys, kad vaikas ir alkanas. Pamatys!

Taigi kyla klausimas, kur gyventi jaunai šeimai su mažais vaikais. Gal vienkiemyje, jei daugiabutyje jau nebegalima? Tik kaip jį įsigyti? O tada ir vėl problema – susisiekimas su ugdymo įstaigomis, darboviete, jei automobilio neturi.

Gal daugiabučiuose turi gyventi tik visiškai ramūs ir pasyvūs žmonės, garbaus amžiaus senjorai? Tiesa, trukdo ir jie. Ta pati kaimynė iš apačios tvirtina iškrausčiusi prieš tai gyvenusią močiutę ir teigia iškraustysianti ir jauną šeimą. Visi artimieji ir kaimynai žino, kur šiuo metu yra „iškraustyta“ močiutė ir kokiomis aplinkybėmis ji atsidūrė ten, kur yra. Gal čia naujas būdas parodyti, kad kartais gyvenant daugiabutyje reikia savininkiškai užsiimti du aukštus?

Pareigūnai trukdomi, o priemonių sudrausminti už nepagrįstus iškvietimus kažkodėl nesiima. Viena girtaujanti ir įtartinos reputacijos nelabai aplinkoje besiorientuojanti moterėlė gali šokdinti ne tik kaimynus, bet ir policiją. Keista. Mat, tokie įstatymai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode