Romas

Pasiruoškime karščiams

 

Liepa sparčiu žingsniu eina pabaigon. Vos po kelių dienų sveikinsimės su karštuoju rugpjūčiu. Karštuoju, nes sinoptikai vis nesiliauja kalbėję, kad vis didesnė karščio banga keliauja Lietuvos link. Negali skųstis – šią vasarą mūsų šalis tikrai verta turistų dėmesio.

Štai praėjusį trečiadienį Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja, pavaduojanti Savivaldybės merą, Sigutė Bernotienė priėmė Japonijos ambasadorių Toyoei Shigeeda su komanda. Vizito tikslas – aptarti šalių švietimo, kultūros ir turizmo sričių bendradarbiavimo galimybes. Susitikime kalbėta apie Mažeikių rajono žinomumo didinimą ir turistų iš Japonijos pritraukimą kviečiant jų tautiečius dalyvauti įvairiuose kultūriniuose renginiuose ar projektinėse veiklose. Gal ir neblogai, orai puikūs, tikėkimės, tokie išliks ir Japonijos tautiečiams aplankius mūsų kraštą. Žinoma, visgi ne tik gražiu oru galime naudotis pritraukiant turistus. Tuoj pasirodys Tarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2018“. Jame ir tikimasi sulaukti svečių iš Japonijos ir ne tik.

Šią savaitę Mažeikius aplankė ir daugiau garbingų svečių. Susisiekimo ministras Rokas Masiulis ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos laikinai einantis direktoriaus pareigas Vitalijus Andrejevas čia lankėsi pirmadienį. Vizito metu apžvelgta Lietuvos kelių būklė, kelių kokybės priežiūra ir atsakomybė. Susitikime taip pat kalbėta apie vietinės ir regioninės reikšmės kelių rekonstrukciją, žvyrkelių asfaltavimo svarbą, informuota apie artėjančias objektų statybas: viaduko per geležinkelį ir Algirdo bei Skuodo gatvių rekonstrukciją, geležinkelio ruožo į Rengę (Latvija) atkūrimą, apie pašto pertvarkos trūkumus, kurie paliečia rajono gyventojus.

Tiesa, kiek įtemptas buvo vizitas. Ne tiek dėl keliamų klausimų rimtumo, bet ir dėl karščio.

Taip pat Savivaldybė įspėja, jog pasivažinėjimas riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių aikštyne, kitaip sakant „Skate“ parke, tapo pavojingas. Lyg anksčiau tai nebuvo taip akivaizdu... Tiesa, šis aikštynas nėra Mažeikių rajono savivaldybės nuosavybė, už jį atsakinga stačiusi įmonė, kuri, vertėtų paminėti, bankrutavusi. Taigi, daugiausia, ką galime padaryti – aptverti STOP juosta. Japonijos turistams tai turėtų atrodyti lyg savotiška naujovė.

O kas gi belieka mums, mirtingiesiems... Tik stebėti šį spektaklį ir ruoštis dar vienai, tik stipresnei, karščio bangai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode