Romas

Smagu

Nepastebimai atėjo rugsėjo vidurys, o nauja savaitė prasidėjo vasariškai šiltais ir maloniais orais. Toks pat puikus oras praėjusį savaitgalį leido žmonėms pasimėgauti ir pasidžiaugti saulės spinduliais šalia savo namų ar išvykti kur nors, šiek tiek tolėliau, kad ir į Platelius. Čia pilna neišrankių turistų, kurie mėgsta po apylinkes pasivažinėti dviračiais, paplaukioti jachtomis arba užlipti ant apžvalgos bokšto ir iš aukštai pasigrožėti lietuviška gamtos panorama.

Ratuoti mažeikiškiai galėjo pasirinkti maršrutus jūros link. Tam puikiai tiko kad ir Jūrmala ar kita Latvijos turistinė oazė. Buvo tokių drąsuolių, kurie maudėsi jūroje, kiti vaikščiojo pajūryje ir surasdavo įvairias progas pabendrauti ar nusifotografuoti. Danai, norvegai, rusai ir žydai, lietuviai, latviai bei kitų tautybių žmonės čia jautėsi kaip viena šeima ir puikiai derėjo tarp savęs, jų veiduose išskirtinai dominavo ne rūpestis, bet šypsenos. Keista ir mums neįprasta vienoje vietoje matyti tiek daug šypsenų!

Praėjęs dalinis Saulės užtemimas Mažeikiuose nesukėlė jokių kataklizmų, nors žmonės savo viduje kažkaip jaučia tokio galingo reiškinio nuojautas ir pasekmes. Tai tik įrodo, kad esame priklausomi nuo gamtos reiškinių. Gerai, kad vis labiau tai suprantame ir vertiname.

Neįprastai geri orai lepina ne tik gyventojus. Tai ypač aktualu tiems, kurie modernizuoja ir keičia Mažeikių miesto veidą. Mieste triūsiantys kelininkai, statybininkai bei įvairios tarnybos turi retą ir puikią progą užbaigti pradėtus darbus bei renovuojamus objektus, todėl „blogi orai pamaišė“ – čia nebetiks.

Mokyklose ir ugdymo įstaigose baigiamas ugdytinių komplektavimas, mokytojai bando įsiminti naujų mokinių veidus ir pavardes, pamažu įsisiūbuoja ilgas mokymo procesas. Bet taip dar norėtųsi ištrūkti iš klasės ir pašėlioti lauke, kai šildanti saulutė merkia akį.

Šią savaitę mieste vyks daug įvairių renginių ir akcijų. Rugsėjo 16 d. Mažeikiuose, kaip ir daugelyje Europos miestų, prasidės Europos judrioji savaitė, o rugsėjo 18–20 dienomis mažeikiškiai kviečiami dalyvauti Europos paveldo dienoms skirtuose renginiuose, savaitgalį Tirkšliuose vyks seniūnijos bendruomenių „Rudenėlio gėrybių“ turgus bei tradicinis „Kermošius“. Rugsėjo 18 d. (penktadienį) 18 val. Mažeikių kultūros centro mažojoje salėje vyks poezijos ir dainos „Skrajonės – 2015“, skirtos Pašvęstojo gyvenimo metams, o Mažeikių turizmo ir verslo informaciniame centre – Aldonos Butkuvienės darbų parodos „Mažeikių rajono Romos katalikų bažnyčios tapyboje“ atidarymas.

Norint visur dalyvauti ir viską pamatyti, teks greitai suktis.

Lietuvos ir Mažeikių sporto aistruoliai džiaugiasi, kad Lietuvos krepšinio rinktinė „Eurobasket 2015“ čempionate sunkiai, bet visgi pateko į ketvirtfinalį. Didžiai daliai žmonių tai irgi suteikė gerų emocijų prieš naują darbo savaitę. Rajono sportininkai šiame šurmulyje nesėdi sudėję rankų ir taip pat randa veiklos, todėl nuolatos išgirstame džiugias naujienas apie jų pasiekimus ir pergales.

Tikėtina, kad išsilaikys graži ir šilta savaitė. Damoms ir panelėms tai bus gera proga dar nepaslėpti gražaus vasaros įdegio ar pagražėjusių kūno linijų. Vyrai ir jaunuoliai dažnai vasarą irgi skiria daugiau laiko savo vyriškų formų tobulinimui arba sveikatingumo gerinimui, todėl šilti rūbai tegul dar palaukia savojo laiko spintose ant kabyklų.

Šiluma yra viena iš labai reikalingų terapijos formų, nes žmogui suteikia daug gyvybinės energijos ir gerų emocijų, o tokia rudeninė šilto oro terapija Lietuvoje pasitaiko retai. Kažkaip neteko girdėti, kad kas nors keiksnotų tokį orą ir sakytų: „Pasiilgau žiemos.“

Šiandien antradienis. Paprasta naujos savaitės diena. Ir vis tiek smagu.

Būkime tokie kartu!

Komentarai  

+1 #1 Birute 2015-09-20 11:50
Labai graziai parasyta:)
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode