Reklama 1

Gyvenimo slenkstis

 

Vidurvasaris. Laikas bėga taip greitai, kad vos spėjame su juo… Vos įpusėjome vasarą, o jau tuoj teks atsisveikinti. Deja, ne tik su vasara, bet į naują pradžią išleidžiame abiturientų laidą.

Vakar Savivaldybėje apdovanoti gabiausieji – geriausiai išlaikę egzaminus abiturientai. Lyginant abi Mažeikių gimnazijas, šimtukininkų Merkelio Račkausko gimnazijoje vos porą daugiau. Verta paminėti, kad vienas jos auklėtinis geriausiai išlaikė net tris valstybinius brandos egzaminus – anglų k., geografijos ir istorijos.

Beje, po vieną šimtukininką yra ir iš Viekšnių gimnazijos bei Mažeikių politechnikos mokyklos.

Daugiausia šimtukų gauta už anglų kalbos egzaminą. Kaip teigia Nacionalinis egzaminų centras (NEC), šiemet anglų kalbos valstybinio brandos egzamino rezultatai šalyje geresni nei pernai. Vidutinis surinktų taškų skaičius šiemet siekė 64,5, o pernai – 61,7.

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino rezultatai taip pat geresni nei praėjusių metų. NEC teigimu, šiais metais egzaminą išlaikė 91,25 proc. kandidatų, o pernai – 88,94 proc. 100 balų įvertinimą gavo 0,84 proc. kandidatų (pernai – 0,43 proc.). Anot NEC atstovų, pagerėjusius egzamino rezultatus galėjo lemti pakoreguota Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino programa (prie temos buvo nurodyti du rekomenduojami autoriai, o mokiniams leista remtis bet kuriuo iš privalomų programos autorių. Be to, visi kandidatai egzamino metu turėjo galimybę naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais).

Šiemet, kaip ir kasmet, daugiausia (73,4 proc.) mokinių pasirinko rašyti samprotavimo rašinį. Populiariausia tema buvo „Svarbiau mylėti ar būti mylimam?“.

Matematikos VBE laikė 17056 kandidatai. Egzamino išlaikymo riba – 8 taškai. Egzaminą, NEC žiniomis, išlaikė 87,22 proc. visų laikiusiųjų (pernai matematikos egzaminą išlaikė 94,36 proc. kandidatų). Šimto balų įvertinimą gavo 206 moksleiviai. Palyginus kelerių metų rezultatus, šį egzaminą išlaikiusiųjų dalis labai panaši kaip ir 2014 metais (88 proc.) ar 2016 metais (89 proc.).

Biologijos VBE išlaikė 98,73 proc. kandidatų (pernai – 97,83 proc.), chemijos – 98,48 proc. kandidatų (pernai – 99,09 proc.), istorijos išlaikė 95,27 proc. kandidatų (pernai – 98,11 proc.), geografijos išlaikė 96,20 proc. kandidatų (pernai – 98,42 proc.). Ryškiau išaugo informacinių technologijų egzaminą laikiusiųjų rezultatai: vidutiniškai nuo 56,2 procentinių taškų pernai iki 61 šiemet. Net 13,6 proc. visų laikiusiųjų gavo 100 balų įvertinimą (pernai – 4,6 proc.).

Sužinoję laikytų egzaminų rezultatus, kai kas gera nuotaika, kai kas – blogesne, abiturientai šiandien švenčia atestatų įteikimo šventę ir išleistuves. Visgi Merkelio Račkausko gimnazija kiekvienais metais lenkia gabijiečius – šventę pradeda šv. Mišiomis ir atestatus teikia bažnyčioje – nepamiršdami religijos, nesivaikydami pagoniškųjų tradicijų ir patogiai.

Taigi, su ilgesiu, ašaromis akyse ir su įsimintiniausiais mokyklos prisiminimais išleiskime abiturientų laidą į gyvenimą – naują pradžią.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode