Reklama 1

Keiskime save

Štai ir paskutinis birželio penktadienis. Dar ką tik laukėme šilto pavasario, stebėjome atbundančią gamtą, besiskleidžiančius gležnų pavasarinių gėlelių žiedelius... Tuoj apsisuks metų ratas ir neilgai trukus vėl darysime tą patį.

Su vasara ateina ir šventės: Joninės, Oninės, Petrinės ir kitos. Kiekvienais metais vis tikimės atšvęsti kitaip, tačiau nepastebime, kaip kiekvienais metais kartojasi tos pačios tradicijos. Kas su šeima, kas su draugais, kas kartu su visu miestu švenčia. Tiesa, negalime sakyti, kad Jonines mažeikiškiai šventė kaip visuomet. Šiek tiek atnaujino tradiciją – šiemet paparčio žiedo ieškojo ant asfalto. Matyt, ir gamta tobulėja... Štai ir įrodymas, kad laikas bėga, tačiau su juo kartu sparčiai keičiasi ir visa mus supanti aplinka. Atsiranda naujos technologijos, daugėja transporto, didėja asfalto užimamas plotas. Plečiasi tokiu greičiu, kad jau nebeturime, kur Joninių švęsti...

Su technologijomis naujinasi ir miestas. Rekonstruojamos gatvės, sankryžos. Gal net ten, kur ne visai būtina.

Na, o miesto „vaiduokliai“ tebestovi... Mąstant optimistiškai, galime iš jų įžvelgti ir naudos. Pavyzdžiui, rudenį nereikės važiuoti miškan grybauti – čia pat, Laisvės gatvėje, turime gražų beržynėlį.

Valdžiai priimtinas ir mažeikiškių tekėjimas pasroviui – atrodo, miestas gražėja, Juodpelkio parkas gražus, bent iš vienos pusės. Kol neprieini prie „Skate“ parko. Akivaizdu, visas grožis baigiasi ties jį stačiusios įmonės bankrotu. Štai koks gražus mūsų kraštas.

Pastebėtina, jog ne visiems laikas bėga taip greitai. Pavyzdžiui, abiturientai neseniai chemijos brandos egzaminu užbaigė pagrindinę valstybinių brandos egzaminų sesiją. Dabar jie laukia... Rezultatų. Na, o šie turėtų pasirodyti išleistuvių išvakarėse. Po pagrindinės sesijos vos prieš kelias dienas prasidėjo pakartotinė brandos egzaminų sesija. Pirmasis joje – valstybinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Pakartotinės sesijos lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laiko tie, kam pagrindinės sesijos egzaminas, neatvykus dėl pateisinamos priežasties, buvo atidėtas, ir eksternai, nepateikę prašymo laikyti egzaminus iki paskirtos datos. Mokyklinis pakartotinės sesijos lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas, kurį laikys visi neišlaikiusieji valstybinio ar mokyklinio egzamino, vyks liepos 9 dieną. Mokyklinį išlaikė 94,9 procentai kandidatų. Belieka tik palinkėti sėkmės pakartotinai laikantiems.

Nebūkime ta visuma, tekanti pasroviui. Kaskart vis atrandame priežasčių skųstis kažkuo kitu, tik ne savimi. Atrodo, jog bėgame. Ir bėgame kartu su laiko upe. O kartais taip verta stabtelėti ir apsidairyti, kažką pakeisti, atnaujinti. Galbūt net save... Vienas žmogus gali labai daug, bet tik tada, kai pirmiausia pradeda nuo savęs. Taigi tobulėkime, siekime daugiau, mąstykime optimistiškai, stenkimės daryti viską kitaip. Viskas įmanoma.

Gražių švenčių!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode