Romas

Joninės

Nubudus anksti rytą ir praskleidus užuolaidą, saulė paglosto savo briliantiniu ir šiltu spindėjimu. Žinoma, jei tik debesuotumas nebūna proporcingai didesnis už pragiedrulius, antraip tas spindėjimas gali pavirsti intensyviomis skėčio paieškomis bei truputėlį sudrėkusia nuotaika. Ir ne tik pakeliui į darbą.

Šiaip ar taip – dabar vasara. Metas, kai diena savo ilgomis, įdegusiomis rankomis gviešiasi apkabinti naktį ir paslėpti tamsą. Reikia pripažinti, kad jai sekasi tai daryti. Nors netrukus bus atvirkščiai.

Joninės. Nesvarbu, kad Jonų ar Janinų mūsų aplinkoje kur kas mažiau, nei galėtų būti, turint omenyje, jog šios vardinės paskelbtos valstybine švente. Tik šiemet ji sutampa su laisvadieniu. O Joninės mūsuose turi kur kas gilesnę prasmę, negu išimtinai vardo dienos paminėjimas.

Štai, pavyzdžiui, paparčio žiedas. Moksliškai įrodyta, jog minėtas augalas, neretai aptinkamas miškuose ir pamiškėse, neturi nė menkiausios galimybės pražysti. Vis dėlto, kas gali paneigti, jog nepraleidžiame galybės brangaus laiko, ieškodami to nesurandamo stebuklo, turinčio raktą nuo durų į laimės pilį? O šiemet jo ieškosime ant asfalto, nes Joninės vyks prie Kultūros centro. Pavenčiai tvarkomi.

Paparčio žiedo ieškosime ne tik rytoj, šviesią, triukšmingą, aitrių laužo dūmų prisodrintą Joninių naktį. Darome tai visą gyvenimą: nuolatos ieškome statybinės medžiagos prasmingos būties rentimui. Kovodami su savo pagrįstomis ir tariamomis baimėmis, brukančiomis įsitikinimą, jog tai, kas svarbiausia, vis dar neatlikta; bėgdami nuo aplinkos, nuo žmonių, bet dažniausiai – nuo savęs; priimdami sprendimus, kardinaliai prieštaraujančius bet kokiai logiškesnei argumentacijai elgtis priešingai; fokusuodami žvilgsnį į debesis, užuot pastebėję ant batų aukso dulkes; net paprasčiausiai – pūsdami pavydo burbulus. Ieškome vedini vilties, jog anksčiau ar vėliau papartis atsigręš į saulę, pasisems iš jos energijos ir sužydės it pasakos personažas. Kita vertus, stebuklų pasitaiko ne tik pasakoje. Visai nebūtina jais tikėti. Jie tiesiog egzistuoja.

Belieka palinkėti, kad rastume tai, ko ieškome net tik Joninių naktį, bet ir visą gyvenimą. Ir ne to, ko neturime, o to, ko reikia.

Gražios šventės!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode